احسان حدادی ورزشکار دو میدانی و پرتاب دیسک که در المپیک 2012 لندن مدال نقره بدست آورد بعد از ناکامی و حذف از المپیک ریو در حالی که همه منتظر او بودند هنوز به ایران برنگشته است.
کد خبر: ۹۴۱۳۲۹
شلاق برای احسان حدادی به خاطر آزار و اذیت دختر 30 ساله

به گزارش جام جم آنلاین از رکنا، یک هفته دیگر هم گذشت ولی باز هم از احسان حدادی خبری نیست.

بعضی، از اجرای قطعی حکم او خبر می دهند و بعضی هم مصر هستند که حدادی برای فرار از اجرای حکم دیگر به ایران برنمی گردد. با توجه به حد 100 شلاقی که برای او در نظر گرفته شده، این احتمال دوم کم کم به واقعیت نزدیک تر می شود.

حدادی قبل از این که در بازی های المپیک شرکت کند، درگیر یک پرونده فساد اخلاقی شد. هر چند سعی مسئولان ورزش و خانواده او این بود که این موضوع رسانه ای نشود اما حضور او در دادگاه از چشم نمایندگان رسانه ها دور نماند.

همان قبل المپیک حکم صادر شد و قرار این بود که حدادی به یکی از شهرهای دورافتاده تبعید شود اما نزدیک بودن المپیک و این که حدادی شانس مدال است، کمیته ملی المپیک را مجاب کرد تا پادرمیانی کند و اجرای حکم به بعد از المپیک موکول شود.

اما حدادی در همان دور اول مسابقات پرتاب دیسک حذف شد و تنها بحثی که بعد از این شکست شد، بهانه ای بود که آورده بود:زانویش مصدوم بوده، یک روز در میان 65 آمپول تزریق می کرده و به خاطر همین نتوانسته پرتاب خوبی داشته باشد. چند روزی هم درگیری ها این بود که می شود به یک نفر این همه آمپول تزریق کرد یا نه که البته نظر پزشکی نه بود.

شاکی حدادی منتظر بود که او با ورزشکارانی که مسابقات شان در همان هفته اول به پایان رسیده بود، به ایران برگردد اما هنوز خبری از او نشده و به نظر می رسد شاکی او هم از بازگشت حدادی ناامید شده است.

صمد خرمشاهی، وکیل شاکی پرونده احسان حدادی می گوید، اگر او روزهای آینده به ایران نیاید، وثیقه سنگینی که دارد، ضبط می شود.

متن این پرسش و پاسخ در زیر می آید:

بازگشت احسان حدادی به ایران و اجرای حکمش با مشکل روبه رو شده، شما اقدامی کرده اید؟

این که او به ایران برمی گردد یا نه، من نمی دانم. این بستگی به تصمیم شخصی خودش دارد. از ابتدا که این موضوع پیش آمد ما دوست نداشتیم علنی شود. به هر حال این شخص قهرمان ملی است و مدال گرفته. شخصیت شناخته شده ای است و با وجود مسائلی که پیش آمده بود، نمی خواستیم اتفاقاتی بیفتد که شخصیتش خدشه دار شود اما متاسفانه با راهنمایی های غلطی که شد، ایشان مسائلی را عنوان کردند که با واقعیت یکی نبود. ما سفارش ها و توصیه هایی هم داشتیم که موضوع به نحو مطلوب حل و فصل شود ولی متاسفانه باز هم راهنمایی های غلط این اجازه را نداد و در نهایت ایشان محکوم شد.

بعضی ها نظرشان این بود که تبعید در مقابل جرمی که اتفاق افتاده، حکم خیلی سنگینی نیست.

نه اصلا این طور نیست. مجازات در ارتباط با افراد مختلف می تواند با برخوردهای مختلفی همراه باشد. برای یک فرد بزهکار یا بی نام و نشان تبعید می تواند حکم سبکی باشد و فرد بتواند 10 سال هم راحت در تبعید زندگی کند اما برای شخصی که نیاز دارد در محل اصلی زندگی اش باشد و فعالیت کند، یک روز تبعید هم سخت است. مراجعه روزانه به نیروی انتظامی و معرفی، برای کسی که مشغله و اسم و رسم مهمی دارد، سخت است.

می گویند جرم اصلی را دوست احسان مرتکب شده. متهم ردیف اول اوست و محکومیتش سنگین تر است.

نه. متهم ردیف اول احسان است و در شکایت اولیه هم شخص مورد نظر، او بوده. در دادنامه به عنوان متهم ردیف اول از او نام برده شد. البته محکومیت احسان و دوستش یکسان است.

محکومیت فقط تبعید است؟

نه 100 ضربه شلاق هم هست و مجازات حدی است.

این ضربات شلاق قابل تبدیل به پول هست؟

نه نیست. ضربات باید زده شود. البته خود تبعید هم حکم سبکی نیست. احسان با ضمانت آزاد شده و دستور موقت گرفته اند که حکم اجرا نشود. به نظر من او از نظر روحی به هم ریخته بود و به همین دلیل نتوانست در بازی های المپیک هم افتخارات گذشته را تکرار کند.

نگران اجرای حکم شلاق نیستید؟ همان طور که گفتید احسان چهره ملی است و خدشه دار شدن این چهره شاید به نفع شما و موکل تان نباشد. راه دیگری برای مجازات نبود؟

بحث این است که احساسات موکل من هم جریحه دار شده. کسانی که تجربه این اتفاق را داشته اند، می دانند که موکل من چه شرایطی را پشت سر گذاشته و چه وضعیت ناگواری داشته. در این جرائم حداکثر مجازات اعدام است. اگر مسائلی ثابت می شد، بعید نبود این پرونده هم حکم اعدام بگیرد. در این جرائم قانون گذار برای کسی تبعیض قائل نمی شود. شاید مجری قانون با توجه به شرایطی که جرم اتفاق افتاده و شخصیت مجرم تخفیفی داده باشد اما تبعیض وجود ندارد.

الان احسان نیست و اجرای حکم چه می شود؟

از لحاظ قانونی ضامن دارد. وثیقه سپرده اند. ضامن اخطار می گیرد و باید حاضر شود. اجرای احکام مقرراتی دارد. این طور نیست که نباشد و حکم اجرا نشود.

پدر احسان هفته پیش گفته بود حکم بدوی است و آنها فرصت تجدیدنظر دارند.

نه اصلا این طور نیست. حکم قطعی است و حتی تایید هم شده است.

با وکیلی هم صحبت کرده بود. نظر او این بود که با توجه به این که جرم اخلاقی است و حکم تبعید هم سنگین نیست، می شود از طریق مراجع بین المللی احسان را به ایران برگرداند. سخت گیری ها فقط روی حکم هایی مثل اعدام و شلاق است.

این یک حکم داخلی و مربوط به یک بحث خصوصی است. به نظر نمی آید که مراجع بین المللی بخواهند دخالت کنند. حتی برای برگرداندن احسان به ایران هم نیازی نیست از این مراجع کمک گرفت. وثیقه سنگینی گذاشته و این وثیقه ضبط می شود. احسان شرایطش را دارد و می تواند بدون مشکل در آمریکا زندگی کند.

وثیقه به نفع موکل شما ضبط می شود؟

نه به نفع دولت.

می توانید بگویید مبلغ وثیقه چقدر است؟

نه. ولی این را بدانید که مبلغ سنگینی است.

گفته شد که موکل شما برای حل موضوع پیشنهاد داده بود احسان مبلغی را پرداخت کند.

آدرس اشتباه همین است. موکل من به هیچ عنوان حاضر نبود پولی بگیرد. اطرافیان و دوستان ایشان مسائلی را مطرح کردند که با واقعیت منطبق نبود. موکل من هم به قدری ضربه روحی سنگینی خورده بود که حاضر نبود شکایت را با پول معاوضه کند. آنها حتی به موکل هم تهمت ناروا زدند و گفتند که او می خواسته اخاذی کند. اگر موکل من پیشنهاد پول داده بود و قصدش اخاذی بود، محکومیتی هم در کار نبود. موکل من نمی خواست این موضوع در این حد بازتاب داشته باشد و نظرش این بود که مساله بین خودمان حل و فصل شود ولی در شرایطی که وضعیت روحی خوبی نداشت، به او تهمت ناروا هم زدند.

شما می گویید پیشنهاد مالی در کار نبوده، نظر شما و موکلتان برای حل موضوع چه بود؟

مسائلی هست که نمی شود مطرح کرد. من یا هر وکیل دیگری وظیفه داریم در جهت احقاق حقوق موکل کار کنیم اما این را هم به یاد داریم که می شود بین دو طرف رفاقت و گذشت برقرار شود. معمولا قاضی دادگاه هم طرفین را به صلح دعوت می کند. به هر حال شخصیت ورزشی ایشان هم تاثیرگذار بود ولی متاسفانه در همان مراحل اولیه ذهن شان را خراب کردند و حتی حاضر نشدند اتهام را بپذیرند. الان هم دوست نداریم شخصیت ملی کشور تابعیت کشور دیگری را بگیرد و سرمایه ما از دست برود.

وظیفه اجرای احکام هم این است که حکم را اجرا کند. قانون برای همه یکسان صادر می شود. وقتی حکمی صادر می شود نباید تبعیضی قائل شوند و قوه قضاییه باید در اجرا قاطعیت داشته باشد. اگر خلاف این اتفاق بیافتد، قاطعیت قوه قضاییه زیر سوال می رود.خوشبختانه اجرای احکام تا به امروز اهمالی نکرده و بنده هم به عنوان وکیل تکلیف خودم می دانم که موضوع را پیگیری کنم.

وضعیت موکل تان چطور است؟

ضربه روحی سنگینی خورده. یک مدت تعادل روحی اش را از دست داده بود. از نظر روحی مشکلات زیادی داشت. شوک شده بود. به هر حال الان نمی توانم بگویم خوب است یا نه. هنوز مشکل دارد.

پشیمان نیست که چرا تحت تاثیر اسم احسان با او در ارتباط بوده؟

نمی دانم این را باید از خودش بپرسید.

می شود با خودش صحبت کرد؟

فعلا نمی تواند صحبت کند. شرایط خوبی ندارد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۶۲
فرزادی
-
۱۹:۳۶ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۴
۱
۱
چنانچه متهم ورزشكار - هر كه میخواهد باشد- جرمی در این اندازه وقاحت اخلاقی كرده و این امر هم ثابت شد بنابراین مطابق دستور خدا و مطابق قرآن عمل كند دادگاه و تردیدی هم در زدن شلاق نكند و سایر احكام. این دختر هم باید از وی پرستاری شود، حمایت شود، از طرف دولت و از طرف نهادهای اجتماعی و پزشكی حتی. این دختر فردی از جامعه است، از خود ما، از جنس ما.
ضیاء الحق
-
۱۰:۰۶ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۵
درود بر تو كه حق رو گفتی !
نازنین
-
۱۲:۰۲ - ۱۳۹۵/۰۸/۰۸
خاتمها و آقایونی كه نشستید و سناریو میبافید، حدادی نامرد دختره رو چند سال كشونده بعد علاوه بر اینكه خودش تجاوز كرده به دختره ، خانم رو در اختیار دوست نامردتر إز خودش گذاشته ، لطفا كمی فكر كنید أین اووووووج نامردی یك انسانه ، آیا مشیه روح مرده دختره رو به حالت اول بر گردوند ؟؟؟؟؟؟؟ هرگزززززززز
یه كم به دختره فكر كنیم من خودم تا ٨:٣٠ هر شب توو شركت دارم كار می كنم و أضافه كاری تا حقوقم سر ماه بیشتر بشه تا برسم خونه میشه ٩:٣٠، تازه اگه ترافیك نباشه، اگه بخوام با همسرم و بچه ام بریم بیرون و مهمونی میشه ١٠:٣٠ الی ١١..... أین حرفها چیه ؟؟؟؟؟؟ تاسف به حال احسان حدادی و افرادی كه پوشش میگذارند رو این مسئله !!!!!!!! توو آمریكا هم اگه این اتفاق میفتاد ، حدادی و امثالهم دیگه جرّأت زندگی نداشتند، حالا هی بشینید حرفائه ضد و نقیض بزنید ......... هیچ جای دنیا این اتفاق رو قانونی نمیدونه، تازه اگه دختره بد بود ، حدادی ٥ سال به بهونه های مختلف نگهش نمیداشت، !!!!! و همچنین حال دختره آنقدر بد نمیشد !!!! یك ٢ *٢ تای ساده ست ، ضمنآ قضات دادگاه كیفری رأی به نفع این خانم نمی دادند و جرم حدادی و دوستش محرز نمیشدددددددد!!!!!!!!! فقط كمی تفكر لطفآ، این دختر یكی ست إاز ما
مجید
-
۱۹:۴۲ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۴
۲
۲
واقعا متاسفام كه به این راحتی وارد حریم خصوصی یك قهرمان میشید قهرمان سزمایه هر مملكت هست امیدوارم كمی هوشمندانه تر برخورد میشد...
ایرانی
-
۲۲:۴۹ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۴
حریم خصوصی ... !!!!!!!
مطمئنا خبر رو شنیدی پس ماجرا رو میدونی
احتمالا اینكاره ای كه به این شكایت میگی حریم خصوصی
مش باقر
-
۱۰:۰۵ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۵
قهرمان ، قهرمان نكنید الكی !!!! متجاوز باید اعدام شه ... حالا هر كی باشه ... باعث ننگه كه این به اصطلاح آدم با پرچم مقدس كشورمون رفته المپیك !
پهلوان پنبه
-
۱۴:۲۳ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۵
نمی دونستیم تجاوز و ... حریم خصوصی قهرمانان ملیه !!!!
مریم
-
۲۰:۳۰ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۶
حكمی كه براش زدن به تجاوز نمی خوره. ماجرایی كه تعریف كردن هم همین طور.
اكرم
-
۱۹:۵۳ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۴
۲
۱
خدای ناكرده جوان مردم عادی اگر بود اعدام شده بود تا حالا...
ولی كسانی كه پول بیت‌المال را صرف شهرت خود می‌كنند تا الگوی دیگران باشند نه‌تنها اعدام نمی‌شوند بلكه حامی دولتی هم دارند تا به المپیك فرار كنند و مدال نیاورند...
بعد می‌گویند آمار خودكشی‌ها بخاطر فضای مجازی نه واقعی
نرم افزار موبایل
-
۲۰:۲۴ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۴
۰
۱
قهرمان اول باید قهرمان نفسش باشد بعد ملی اگر مطالبی كه در مورد احسان گفته اند صحت داشته باشد ضربه مهلكی به یك خانم وارد شده ایا قهرمانی یك ورزشكار میتواند الام روحی ان خانم را درمان كند
محمد
-
۲۰:۲۹ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۴
۱
۱
ما كه از قضیه اطلاعی نداریم پس داوری كردن بدون اطلاع كار درستی نیست.دومآ خداییش بیاید اسم و چهره افرادی كه حقوق نجومی گرفتند را رسانه ای كنید چقدر خوب میشه اگه از نظر شما افرادی مثل حدادی آبرو ندارن خوب حقوق بگیرایه نجومی هم نباید آبرو داشته باشن.بیایید مرد باشیم
كاربر
-
۲۲:۵۳ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۴
بله اونوقت بعضی ها میگن مهم نیست یك اتفاقی افتاده ما خودمون توبیخ شون كردیم دیگه بگیر و ببند راه نیاندازید ... یاد تبلیغ شركت گاز افتادم كه میگفتن این كارا خطرناك ...
زلفعلی
-
۱۰:۰۲ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۵
شازده ... داری تجاوز رو با گرفتن حقوق بالا مقایسه می كنی ؟؟؟ مرد باش !!!
نیما
-
۲۰:۳۵ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۴
۲
۱
پس معلوم شد احكام شرعی و قوانین برای افراد عادی و فقرا است و كسی كه پول و شهرت دارد شامل قوانین افراد عادی نمیشود به عبارت ساده تر خون این افراد رنگین تر است
تهرانی
-
۲۱:۴۴ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۴
۱
۲
خاك تو سراینجور ورزشكارا كه ابروی مملكتو بردن
علی
-
۲۲:۱۶ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۴
۰
۲
كلا احسان حدادی خیلی ازخودراضیو ازخود متشكره دولت وثیقشو ضبط كنه كیف كنیم
ناشناس
-
۲۲:۱۹ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۴
۰
۱
شك نكنید پست و مقام و شهرت همیشه فساد میاره...حالا این یكی لو رفته...تو بازیكنان فوتبالیست كه فراوانه تا شركت در مجالس پارتی و ...حالا مردم هم برن اینارو تشویق كنند...
كمال
-
۰۰:۰۵ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۵
۱
۰
بعضی ها كارایی كردن كه یك نه هزار بار سنگینتر از كار حداد است ولی اسمش هم به میان نمیاد
ك .بیدآبادی
-
۰۰:۰۶ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۵
۰
۰
اصل مهم قانون ، تعمیم داشتن آن است یعنی اجرای قانون باید برای همه افراد یكسان باشد ، اگر یك نفر به خاطر هیكل نخراشیده اش به ناموس مردم تعدی كرده و به مجازات نرسد ، باعث جری شدن امثال این مجرم گنده بك خواهد بود
نرم افزار موبایل
-
۰۰:۱۷ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۵
۰
۰
عزیزم این دو مقوله جداست گروه ورزشی با گروه های اجتماعی واقتصادی فرق میكنه
نرم افزار موبایل
-
۰۰:۳۴ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۵
۰
۰
دخترها بیشترین ضربه را از رویاپردازیشون میخورن......
نرم افزار موبایل
-
۰۰:۵۳ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۵
۰
۲
حالم بهم خورد نفرت پیداكردم این شخص خودشو خواركرده این مدال چه ارزشی داشته كه یك جنایت پیشه روباپول مملكت فراری دادن.بیچاره اون دختر كه به قهرمان ملیش اعتمادكرده.
نادیا صیدیمرادی
-
۰۵:۱۶ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۵
۰
۰
واقعا باعث تاسفه ولی دستتون درد نكنه كه اطلاع رسانی كردید و اینكه مجلس قانونی رو تصویب كرد كه هر كدام از افراد سرشناس كشور مثل هنرمندان و ورزشكاران و ...... كارای غیر اخلاقی كردند بدون نام پیشوند و پسوند نام كاملشنو بخونید و حتما این كار رو بكنید كه مردم بشناسنشون و اونایی هم كه از این افراد بت ساختن و حمایتشون میكنن بدونن كی رو سر لوحه ی كاراشون قرار دادند حتما اینكار رو بكنید . با تشكر
نظر
-
۰۷:۲۰ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۵
۰
۰
واقعا كشورهای پیشرفته تو همه چی پیشرفت كردند . تو این زمینه هم كه ما مدعی خیلی چیزها هستیم به نظر اونا بهتر از ما هستند . مردای اون كشورهای پیشرفته هم اینقد كه مردان ایرانی دروغ می گن دروغ نمی گن .
masoud
-
۰۸:۰۷ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۵
۱
۰
به نظرم اگر دختر نخواد آزار و اذیت نمیشه..............
كارمند مفلس
-
۰۸:۱۶ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۵
۱
۲
جرمی با این شدت اتفاق افتاده باید احكام اجراشود اگر جوان عادی بود حتما اعدام میشد آبروی خانواده اش هم میرفت منتها ایشان با پول مردم این مملكت با تلاش خودش به این مقام ورزشی رسیده است نباید تخفیفی قایل شد البته اگر به ایران هم باز نگردد اول از همه خدا ازش انتقام خواهد گرفت دختری به اشتباه با این چهره ورزشی دوست شد نباید به این حال و روز بیفتاد اخلاق ورزشی از بین رفته است
یونس
-
۰۸:۳۴ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۵
۰
۲
سلام. ماكه اصل ماجرا رو نمیدونیم و قاضی هم نیستیم كه قضاوت كنیم ولی یك موضوع مهم كه بنظرم میاد اینه كه چرا جوونهای ما مخصوصا دختر خانمهای ما تحت عنوان روشنفكری و تجدد و هر اونچه كه خودشون اسمشو میگذارن به بهانه اینكه قراره ازدواج كنیم خودشونو درگیر روابط لجام گسیخته میكنند و تن به هر كاری میدن كه مثلا ما می خواهیم همدیگرو بهتر بشناسیم. شناختن بهر قیمتی حتی بی عفت شدن و در این وسط بازنده اصلی دخترك بینواست كه احساساتش و همه چیزش به بازی گرفته میشه
محمد
-
۱۶:۵۷ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۵
واقعا خبر راست متاسفم علی بی غم
نامداری
-
۰۹:۱۴ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۵
۱
۰
سلام. شرایط ازدواج موقت و ازدواج دائم هم بی تأثیر در جرایم جنسی و حداقل فراوانی آن شاید داشته باشد.
الف
-
۱۰:۱۲ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۵
۰
۰
آقای مجید اگر ایشان به نزدیكان شما تعرض می كرد همین حرف را می زدی واقعا دوست دارم جواب بدی
وحید
-
۱۰:۲۰ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۵
۰
۱
واقعا كه ! تقصیر خود ما ایرانی هاست ! از بس لیلی به لالای این ادم های پست میذاریم ! اگر مردم اینقدر احساساتی نباشند این ادم ها سو استفاده نمیكنند ! از طریق پلیس اینترپل برش گردونید و به اشد مجازات برسانید هم به دلیل تجاوز به عنف هم عملكرد ضعیفش در المپیك !
علی تهرانی
-
۱۰:۵۵ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۵
۰
۰
باسلام:كاری بسیار بد ونكوهیده میباشد كه متاسفانه هوای نفسانی یقه این ورزشكار ملی را گرفته است ولی از منظر دیگر شاید هم توطئه ای در كار بوده است كه پای ایشان به این مهلكه باز شود وآبروی ملی ما در این زمینه برود .باید تحقیقات ویژه ای از خانواده دختر وخود آن خانم ونحوه آشنایی آنها با یكدیگروتماسهای تلفنی آنان انجام شودتا قضاوت راحتتر شود.شاید كشورهای عربی دشمن ما دراین زمینه برنامه ریزی كرده باشندوبخواهند وجه بین المللی ما را خدشه دار كنند.
امیر
-
۱۴:۳۹ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۵
موافق ( باید تحقیقات ویژه ای از خانواده دختر وخود آن خانم ونحوه آشنایی آنها با یكدیگر و ( تماسهای تلفنی ) آنان انجام شودتا قضاوت راحتتر شود )
سارا مرادی
-
۱۱:۲۷ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۵
۰
۱
البته ناگفته نماند كار این اقا صد در صد اشتباه بود ولی خداییش منطقی هم فكر كنید اون دختر هم خودش مقصره چون خیلی راحت میتونست بی محلش كنه و باهاش كاری نداشته باشه جنس زن هم خداییش ناقص العقلیم لطفا خانم ها بدشون نیاد اما خداییش همینطوره طرف میبینه یه نفر زن و بچه داره اما میره زندگی چند ساله ی دو نفر رو بهم میریزه هم مرد هم زن هر دوشون مقصرن اما جنس زن بیشتر مقصره. من خودم جنس مونثم اما خداییش اگه این دختر با این اقا نبود اینطور نمیشد سرش به كار و زندگی خودش بود حالا بذار باهاش دوست نمیشدی نمیمردی كه البته منظور من همه ی خانم ها نبود اما خداییش اگه هر زنی یا دختری سرش به زندگی خودش باشه هیچوقت این موضوعات پیش نمیاد
a
-
۱۳:۴۱ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۵
كاملا موافقم؛درست گفتید
مهدی
-
۰۰:۴۷ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۶
به عنوان یه مرد باید بهت بگم همین طرز تفكرتون باعث شده بعنوان مخلوق ۲ بحساب بیایید ،تا وقتی چنین طرز فكری رو داری توسری خور باش هیچ وقت هم نفهم كه منظور خدا از برابری و عدالت چی میتونه باشه ، متاسفم برای مردهایی كه همچون شما قراره خواهر،خانوم ، مادرش باشی ،چون باور دارم تفكر یه زن میتونه چقدر در پرورش و رشد یه جامعه تاثیرگذار باشه
پسر
-
۲۰:۳۷ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۹
(مهدی) این چه طرز صحبت كردن با یك خانم هستش ؟ اتفاقا افراد بی ادب ومستبدی مانند شماهستن كه جامعه رو به انحراف می كشونن.
نرم افزار موبایل
-
۱۲:۱۳ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۵
۰
۰
العجل یا حجت ا... فساد اختلاس ستم همه جارو فرا گرفته دیگه بیا اقاجون خسته شدیم هر روز یه دسته گل به اب میدیم اللهم عجل لولیك الفرج
تارا احمدی
-
۱۳:۱۱ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۵
۱
۰
با سلام دختره هم خوش باید عقل در سرش می بود خودشم مقصره ادم نباید زود خام یه سری حرفا بشه من كار این ادم عیاش رو نایید نمیكنم اما دختره هم خودش مقصره. ادم چطور باید نه به داره نه به باره اجازه بده طرف دستمالیش كنه دختره خودشم پایه بوده باید حرف دو طرف رو شنید اما مطمئنا هیچ ادم عاقلی با یه دوستت دارم و یه رابطه ی دوستی نباید تو چاه بیفته .
مهشید
-
۱۵:۵۴ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۵
واسه طرز فكر ادمای امثال شما متاسفم. همین كارا رو میكنین كه دخترا و خانمایی كه بهشون تجاوز میشه جرات نمیكنن برن شكایت كنن. چون ادمایی مثل شما الكی میخوان آبروربری كنن. كاش اینو بفهمین كه همه كسانی كه مورد آزار و اذیت قرار میگیرن به میل و با پای خودشون نمیرن. تو طرز فكرتون تجدیدنظر كنین و الكی انگ نزنین به دختر مردم. بترسین از اینكه یه وقت خدا شماهارو تو شرایط اون دختر قرار بده تا بهتون ثابت بشه اشتباه راجع به مردم قضاوت نكنین وقتی جای اون نبودین
آتنا
-
۱۳:۲۴ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۵
۰
۰
آزار و اذیت یعنی دقیقاً چی كار كرده؟؟ مصادیق آزار و اذیت منفك از زنا كدام است؟ لطفا اطلاع رسانی نمایید.
علی رضا
-
۱۳:۳۲ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۵
۰
۰
واقعا متاسفم برای مردم كه فكر میكنن هركی مقام ورزشی كسب كنه حتما قابل پرستشه؟؟؟؟
neda
-
۱۴:۱۳ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۵
۰
۰
جای تاسف داره كه كمیته ملی المپیك وساطت كرده ، قهرمانی به مدال نیست هر كسی باید قهرمان نفسش باشه ، رابطه ای كه 5 سال تداوم داشته هدفی جز بازی دادن نداشته و این قبلا به روح اون خانم تجاوز شده بود شاید این درسی باشه برای دختر خانمهای جوانی كه به سادگی فریب می خورند.
نپال
-
۱۵:۰۱ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۵
۰
۰
خاك بر سر یه همچین قهرمان ملی ...
نظر
-
۱۵:۴۷ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۵
۱
۰
زنها یا دخترها هم تو این كشور حق زندگی دارن . متاسفانه این مسئله كلا نادیده گرفته میشه . مثلا اگر یه خانمی آخر شب به هر دلیلی تو خیابون باشه و مورد ازار و اذیت واقع بشه . جامعه و قانون قبل از اینكه فرد مجرم رو نكوهش كنند و اصلا ریشه یابی بشه كه چرا این كارو انجام دادند بیشتر به این مسئله دقت می كنند كه اصلا چرا این خانم اون موقع شب تو خیابون بوده پس مقصر خودشه . واقعیت جامعه ما اینه . تو یه كانال تلگرامی كه مطالب مربوط به كشورهای خارجی بیشتر اروپا و امریكا انعكاس داده میشه اطلاعیه یه دانشگاهی تو امریكا رو زده بود كه دختر خانمهایی كه از بیرون ماساژور میارن تو خوابگاه (از طریق شركتهای مربوطه ) از صحت شركت و یا فرد مورد نظر اطلاعات دقیق داشته باشن . جدیدا خانمی كه توسط این یه ماساژور (مرد ) مورد ازار قرار گرفته (لمس قستمهایی خاص از بدن ) . شكایت كرده .یعنی اونا تا این حد حق دارند و ما هم تا همین حدی كه الان از نظرهای دوستان مشخصه .
رضایی
-
۱۶:۱۴ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۵
۰
۰
خود دختر خواسته مگر با زور میشود اول دوست بعد آزار و اذیت بعد شكایت. درست مانند خبر نگار جوان قدیمیترین روزنامه البته حالا زن وشوهر شدند
قاسم
-
۲۲:۱۴ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۵
خلاف شرع نكردند
سپهر
-
۱۹:۱۰ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۵
۰
۰
آقای حدادی اشتباه بزرگی كرده، ایشون شاید قهرمان باشه ولی قطعاً پهلوان نیست
اما تا وقتی دادگاه حكم به تشهیر نداده نباید موضوع رسانه ای بشه(توضیحاً تشهیر یك حكم فقهی برای برخی جرائم مثل زناست به معنی رسوا كردن فرد بزهكار در جامعه)
ایرانی
-
۱۹:۱۸ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۵
۰
۰
ببین ملت ایران به چه افرادی قهرمان می گویند ؟ این آقا از اصول اولیه انسانیت هم بدوره چه رسد به قهرمان .!! خودش كم بوده دوستش هم به كمك خودش آورده .! این قهرمان كذایی باعث ننگ ملت ایران است .
ناشناس
-
۲۳:۴۶ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۵
۰
۰
آقای وكیل گفته اصل بر آشتی در پرونده است بنظر هر آدم عاقلی اگر طوری آشتی باشد مثل پیام آقای رضای هردو طرف بهم رضایت دهند كه حق كسی ضایع نشود بهتر است آیا كلا اگر اعدام شود زندگی به دختر خانم برمیگردد قطعا خیر بهتر است .همه مثل هم هستند قبول كنند عادت هم میكنند خوشبخت هم میشوند چون محكوم وشاكی دونفرند آقای رضای بهترین نظر را دادند
سحر راد
-
۰۴:۳۴ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۶
۰
۰
تاسف باره
وای واقعا باورم نمیشه!
احمدی
-
۰۵:۳۳ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۶
۱
۰
اصلا كسی كه از كمیته المپیك وساطت كرده باید اونو بازداشت كنن ایا مدال اینجور فردی چه ارزشی برای ملت ایران داره كه فساد اخلاقیش را لا پوشانی كنند ...... پوریای ولی كجایی كه مدیران ورزش ایران خودشان انسانیت و زیر پا گذاشتن
پوریای ولی
-
۱۴:۴۹ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۷
اینجام
محمد
-
۰۹:۳۱ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۹
مرسی
سارا محمدی
-
۰۸:۲۱ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۶
۰
۰
من كار حدادی رو اصلا تایید نمیكنم اما چرا كسی با ما اینكارو نمیكنه؟ چون اجازه نمیدیم و رو نمیدیم هر كسی بیاد و دستمالیمون كنه پس اون دختر هم خودش دوست داشته و گرنه این اتفاقات هم نمی افتاد خیلی راحت میتونست حد و حدود واسش تعیین كنه اما خب اینكار رو نكرد چون خودش دوست داشت دیگه روحیه ش جریحه دار شده یا هر چی همه ش بنظر من چرته خودش نمیخواست اینطوری نمیشد .
م . روحیه
-
۱۳:۳۱ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۷
نوبت شما هم میشه ... اینقدر مطمئن صحبت نكن ... همه چیز بند یه لحظه س !!!!
م ر
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۰۰ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۷
یه نفر می گفت" كی میگه سیگار سرطان زاست؟! من فلانی رو می شناسم یه عمره سیگار می كشه و سرطان هم نگرفته. اینها همه ش چرته".
حالا حكایت حرف شماست. جرم جرمه و این حرف هایی كه می زنید صرفا توجیه كردن عمل مجرمانه است. متاسفانه این نوع جرم ها در حالت های متفاوتی در جامعه در حال افزایش هستن.
قبل از اینكه در مورد رخدادها قضاوت كنیم، باید بیشتر فكر كنیم. توجیه كردن و پاك كردن صورت مسءله فقط مشكل رو حادتر می كنه.
بی نام
-
۱۱:۲۳ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۶
۰
۰
هیچ وقت كسی رو سرزنش نكنین چون حتما مورد آزمون قرار میگیرین قبل از آنكه از این دنیا برین این مسئله شخصی و دو طرفه بوده و رضایت هردو ، حالا فقط بحث انسانیت بین هر دو طرف مطرح میشه كه احسان قدم پیش بذاره و خانوم گذشت تنها راه حل این پرونده و گرنه همش بازی تخریب و بدنامی شخصیت هاست اگر این پرونده شاكیان بسیاری داشت باید انگشت اتهام به سمت احسان نشانه میرفت
رها
-
۱۴:۰۱ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۶
۰
۰
من یه دخترم درسته دختر هم اشتباه كرده اما اون نامرد گولش زده مطمئن باش اگه از اول حدادی به دختره نه میگفت دختره 5 سال باهاش نمی موند .دختره چه میدونست این حدادی كه دختره رو بازی داده، حدادی باید مثل یه فرد عادی مجازات بشه ما جوان 15 ساله داریم كه مرتكب یه اشتباهی شده حالا چون یه ادم معمولی هست گذاشتن به سن قانونی برسه تا اعدامش كنند این كه عقل تو سرش بوده این كه بالغ بوده همه مسائل فرهنگی رو برده زیر سوال، این پسران كه دخترها رو خراب میكنند اگه دخترای مردم رو مثل خواهرای خودتون محترم بدونید هیچ دختری بد نمیشه اگه دختره اینكاره بوده الان نباید اینقدر روحیه اش خراب باشه ببینید چكارش كرده كه اینطوری شده
آتنا
-
۱۳:۴۲ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۷
سلام. كه.... احسنت.
ابراهیمی
-
۰۹:۱۰ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۷
۰
۰
اخلاق تو ورزش ما ، صفر
البته شاید دستهایی توكار باشه كه ....
ولی نه ، قبل از هر راهی و هركاری انسانیت لازمه ،(چه مظلومه اسلام)
حمیده
-
۱۴:۵۷ - ۱۳۹۵/۰۸/۰۶
۰
۰
من كه نمیفهمم یعنی چی كه رابطه داشتن ولی خانم مورد تجاوز واقع شده؟؟؟خودش خواسته دیگه حالا هم دیده نمیشه خودشو بند كنه تهمت تجاوز زده.... احسان میتونست خیلی راحت بگه صیغه خونده بودیم....مثل خیلی از آقایون كه مول میدن و یه صیغه نامه جور میكنن
عصر برده‌داران مجازی

گفت‌و‌گوی «جام‌جم» با فرزاد مؤتمن، در باب کتابخوانی و بازیگری‌اش در فیلم «خاطرات بندباز»

عصر برده‌داران مجازی

نیازمندی ها