Logo jame jam online for Site - SVG - Positive
حوادث عمومی کد خبر: ۹۳۷۲۷۳ ۰۴ شهريور ۱۳۹۵  |  ۰۷:۵۵

پسر جوان که 10 سال قبل شوهر عمه‌اش را به قتل رسانده بود، پس از رسیدگی دوباره به پرونده‌اش از اعدام نجات یافت. حالا او در زندان چشم انتظار خیرین است تا بتواند پس از سال‌ها آزاد شود.

قاتل نوجوان، چشم انتظار خیرین برای آزادی +عکس

به گزارش جام‌جم، ساعت 23 و 30 دقیقه نوزدهم اسفند سال 85 مردی با پلیس تماس گرفت و از درگیری در خانه همسایه‌شان در خیابان بشیر در شرق تهران خبر داد.

ماموران با حضور در آنجا دریافتند، مرد 48 ساله‌ای با ضربه‌های چاقو زخمی و به بیمارستان سوم شعبان تهران منتقل شده است. ماموران در بازرسی از این خانه با آثار به هم ریختگی و درگیری و رد خون روبه‌رو شدند.

با تحقیق از اعضای خانواده، معلوم شد آن شب دایی خانواده و پسر نوجوان او به نام روح‌الله به آنجا آمده و پس از درگیری با مرد صاحبخانه، وی را کتک زده و همه‌جا را به هم ریخته و وسایل را شکسته‌اند.

روز بعد مرد زخمی در بیمارستان سوم شعبان تهران فوت کرد. پدر و پسر دستگیر شده و هر کدام دیگری را عامل جنایت معرفی می‌کرد. سرانجام پسر نوجوان گفت من قتل را مرتکب شدم و چاقو را داخل ماشین لباسشویی خانه مقتول پنهان کردم.

با کشف چاقو مشخص شد او عامل قتل است.

متهم نوجوان به پلیس گفت: پسر مقتول با سوار شدن به خودروی پدرش مقابل خانه‌مان آمد و با هم برای خرید لباس رفتیم. اما در میانه راه من یک مار آبی 40 سانتی‌متری خریدم و زمانی که داخل خودرو بودیم، با آن بازی می‌کردم. پس از این‌که به خانه عمه‌ام رفتیم، یکدفعه مار از دستم فرار کرد و داخل خودرو افتاد و نتوانستم آن را پیدا کنم.

وی افزود: شوهر عمه‌ام وقتی متوجه ماجرا شد با من جر و بحث کرد. همان شب من و پدرم به خانه عمه‌ام رفته و با شوهر عمه‌ام درگیر شدیم. همه‌جا را به هم ریخته و شکستیم و من با ضربه‌های چاقو او را کشتم. با اعتراف متهم او پس از بازسازی صحنه قتل روانه زندان شد.

پسر 17 ساله مدتی بعد در شعبه 74 دادگاه کیفری استان تهران محاکمه و به قصاص محکوم شد که این رای به تائید قضات شعبه 27 دیوان عالی کشور رسید و به واحد اجرای احکام دادسرای امور جنایی تهران ارسال شد.

سال گذشته خانواده قاتل اسناد و مدارک هویتی پسرشان را به اجرای احکام ارائه کردند که نشان می‌داد، او در زمان ارتکاب قتل 15 ساله بوده که پرونده برای اعاده دادرسی به شعبه چهارم دادگاه کیفری یک استان تهران ارسال شد که این بار قضات دادگاه به این نتیجه رسیدند که با توجه به سن عامل جنایت که 15 ساله بوده و درک کاملی از قتل نداشته است، او را به پرداخت دیه یک مرد مسلمان در حق اولیای دم و پنج سال زندان محکوم کردند.

دیروز پرونده به شعبه چهارم اجرای احکام دادسرای امور جنایی تهران ارسال شد. متهم که اکنون 10 سال است در زندان به‌سر می‌برد، چشم امیدش به یاری افراد خیری است تا شاید با کمک خیرخواهانه آنها بتواند از زندان آزاد شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
شهرام
-
۰۸:۳۶ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۴
بیاد بیرون كه چی بشه این 15سالش بوده قتل انجام داده حالا كه ده سال است تو زندان بوده انواع جرمها را هم تجربه كرده و وقیع تر هم شده خیرین به فكر افرادی باشند كه سر پرست خانواده ها هستند و ناخواسته گرفتار زندان شدن این چاقو حمل می كرده پس عمد در كارش بوده و آزادیش مشكلی حل نمی كنه
۰
۰
نرم افزار موبایل
-
۱۹:۰۲ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۵
باید به سزای اعمالش برسد
۰
۰
نرم افزار موبایل
-
۲۳:۳۹ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۵
مسؤلان باید به فكر چاره ای بیفتند،تا كی باید این همه ادم كشته شوند
۰
۰

یادداشت

بیشتر
نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

داستان دستبند و داس

داستان دستبند و داس

راضیه غفاری در رابطه با قتل رومینا اشرفی یادداشتی در اختیار جام جم قرار داده که در ادامه می خوانید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر