روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز اعلام کرد :'لطیفه رحمانی' بیمار تبعه افغان که از هجدهم مرداد برای دریافت خدمات درمانی در بیمارستان نمازی شیراز بستری شده بود، با وجود تکمیل روند درمانی، به علت سیر سریع بیماری، جان خود را از دست داد.
کد خبر: ۹۳۵۰۱۹
علت مرگ دختر افغانی در بیمارستان نمازی شیراز

به گزارش جام جم آنلاین به نقل ازایرنا ، عضو تیم پیوند بیمارستان نمازی در دانشگاه علوم پزشکی شیراز، در این خصوص، گفت: این کودک 12ساله، هجدهم مرداد، با تشخیص بیماری 'ویلسون'(Wilson) و سیروز کبدی، از دزفول در بیمارستان نمازی بستری شده است.

دکتر 'سامان نیک اقبالیان' با بیان اینکه بیمار در همان روز به بخش گوارش کودکان انتقال یافته است، افزود: با توجه به شرایط بیماری، به صورت همزمان درمان های دارویی و بررسی های پزشکی برای انجام پیوند کبد لطیفه انجام می شود.

او ادامه داد: در این مدت، تمامی اقدامات موردنیاز برای بیمار انجام شده و در ادامه روند درمانی، به علت بدتر شدن وضعیت لطیفه، به سرعت به بخش ICU کودکان منتقل می شود.

دکتر نیک اقبالیان افزود: در مدت بستری، بیمار چندین بار توسط گروه پیوند هم در بخش گوارش کودکان و هم در بخش ICU معاینه شده که از نظر پزشک معالج، به هیچ عنوان امکان پیوند وجود نداشته است و بیست و هشتم مرداد، به دلیل افت بیشتر فشارخون، بیمار دچار ایست قلبی شده و جان خود را از دست می دهد.

این عضو تیم پیوند دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به لزوم انجام بررسی های کامل پزشکی، پیش از انجام هرگونه عمل پیوند، اضافه کرد: با توجه به سیر سریع و شدت بیماری، شرایط لازم پزشکی پیوند کبد، از بستگان درجه یک لطیفه برای او فراهم نبود.

سرپرست بیمارستان نمازی شیراز هم در این خصوص، با اشاره به اقامت غیررسمی بیمار در ایران و نداشتن دفترچه بیمه، گفت: هزینه های درمانی لطیفه، حدود 17میلیون تومان برآورد شده است.

دکتر 'محمدرضا ادراکی' افزود: ظهر امروز، سی ام مرداد، پس از پیگیری مددکاری بیمارستان برای ترخیص جسد، هزینه های بیمارستان رایگان و جسد به خانواده رحمانی تحویل داده شد.

او با بیان اینکه انجام پیوند کبد این دختر افغان، هیچگونه ارتباطی با ملیت بیمار نداشته است، اضافه کرد: بیمارستان نمازی شیراز، همواره به عنوان مرکزی برای ارایه خدمات درمانی به بیمارانی از سایر کشورهای منطقه، شناخته شده است و در این مورد هم، سیر سریع بیماری، مانع از انجام پیوند کبد، از یکی از بستگان او شده است.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۸
غریب‌نواز
-
۰۸:۳۵ - ۳۱ مرداد ۱۳۹۵
۰
۰
امان از پرونده‌سازی و دروغ...
ما از بستگان نزدیك خودمان هم در این بیمارستان بستری هست و از نزدیك برخورد كادر و پرسنل بیمارستان را با بستگان این كودك بیمار افغانی شاهد بودیم
خدایا غروب جمعه رو سر هیچ غریبه‌ای نیار. آمین
احمد
-
۱۵:۲۷ - ۳۱ مرداد ۱۳۹۵
۰
۰
به ما چه ؟ برگردن افغانستان همونجا درمان بشن !
ایرنی
-
۰۱:۰۲ - ۰۳ شهريور ۱۳۹۵
امثال تو فقط شكل انسانی دارید وگرنه خوی حیوانیتت هنگام حضور داعش نمود پیدا میكند. اگر شعور داشتی برای دختر معصوم و مظلوم و دردمند وغریب 12 ساله كه هیچ از سیاست و ملیت نمیداند چنین نمی گفتی !
رویا
-
۰۱:۰۴ - ۰۳ شهريور ۱۳۹۵
راس میگین به ماچه.مگه ما انسانیم كه بدونیم انسانیت چیه؟؟؟چطور میتونین اینجوری حرف بزنید درحالیكه دم از اسلام و علی ( ع)میزنید.
بهرام زهی
-
۱۳:۱۶ - ۰۱ شهريور ۱۳۹۵
۰
۰
وزیر كشور توضیح دهد كه این تبعه غیر مجاز افغانی در دزفول چه میكرد ؟ و چرا اخراج نشده بود ؟ آیا سیستم اداره كشور ما بر اساس بذل و بخشش بی حساب و كتاب به افغانیها و گداپروری شكل گرفته است ؟
ناشناس
-
۱۲:۵۵ - ۰۸ شهريور ۱۳۹۵
شماكجاتشریف دارین وزیر بیان خدمت برسن
حاجی زاده
-
۰۰:۵۱ - ۰۳ شهريور ۱۳۹۵
۰
۰
وقتی مدیر بیمارستان نمازی شیراز فردی نالایق كه با زد وبند این پست را اشغال كرده باشد بیش از این انتظاری نیست كه از جسد دختر معصوم افغانی هم میخواهد كسب درآمد كند.خدا رحمتت كند دكتر نمازی كه نیستی ببینی كه با موقوفه ات چه میكنند!!!!( برای تحویل جسد 17 میلیون پول مطالبه كردند كه بعداز اینكه گندش در آمد و همه كشور فهمیدند لطف كرده جنازه دختر معصوم را تحویل خانواده داغدارش دادند!!!)
علی رضا
-
۱۷:۳۵ - ۰۳ شهريور ۱۳۹۵
۰
۰
اولا كه خون این دختر از خون خیلی از كودكان ایرانی كه به دلیل نداشتن شرایط پیوند یا نرسیدن عضو از بین میرن رنگین تر نیست در ضمن با توجه به شرایط وخیم این دختر افغان امكان پیوند وجود نداشته و هیچ كارنكرده ای ااز دست كادر پزشكی برنمیومد و اینكه ایا تصمیم اولیه مدیریت بیمارستان برای دریافت هزینه ها اشتباه بوده و نبایدهزینه هارا از خانواده بیمار طلب میكردند ؟این چه حرفیه .به هر حال مثل همه كشورهای دیگه دنیا باید هزینه بیمارستان رو پرداخت كنن هرچند باید در صورت عدم توانایی در پرداخت هزینه ها با هر بیماری و از هر ملیتی انسانی تر برخورد كرد و بهشون كمك بشه

نیازمندی ها