jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۳۴۷۰۹   ۳۰ مرداد ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

رئیس دفتر مقام معظم رهبری، فعالان اقتصادی را پرچمدار اقتصاد کشور دانست و گفت: جاده اقتصاد ایران آسفالت نیست و پستی و بلندی‌هایی دارد.

به گزارش مهر، حجت‌الاسلام محمد محمدی گلپایگانی در چهارمین نشست شورای عالی پیشکسوتان اتاق بازرگانی ایران گفت: فعالان اقتصادی به عنوان پرچمداران اقتصاد کشور باید نظام و رهبری را همراهی کنند و بدانند جاده اقتصاد کشور آسفالت نیست و پستی و بلندی‌هایی دارد. بر این اساس من به عنوان رئیس دفتر مقام معظم رهبری، می‌توانم همه مسائل و مشکلات شما را به عرض ایشان برسانم.رئیس دفتر مقام معظم رهبری افزود: همه موارد مطرح شده در نشست را به صورت مکتوب و دسته‌بندی شده و با رعایت اولویت‌ها به دفتر مقام معظم رهبری ارسال کنید تا در جریان این موارد قرار بگیرند؛ ایشان فرماندهی کل قوا و نیروهای نظامی و انتظامی را به‌عهده دارند و با کیاست و هوشمندی و تمام تلاشی که برای نیروهای مسلح دارند، وضعیت این نیروها با زمان جنگ قابل مقایسه نیست و با تجهیزاتی که امروز داریم، یقین بدانید اگر دشمن امید به موفقیت داشت، اصلا برای وارد شدن به کشور درنگ نمی‌کرد.

وی تصریح کرد: این قدرت و توان نیروهای مسلح از مدیریت خوب و فرماندهی مقام معظم رهبری به اینجا رسیده است. البته نیروهای مسلح نیز همیشه گوش به فرمان حضرت آقا هستند. اگر این مقدار امنیت و ثبات فعلی کشور نبود، امکان فعالیت اقتصادی نیز وجود نداشت.

حجت‌الاسلام محمدی گلپایگانی اظهار کرد: مقام معظم رهبری پرکارترین فرد در جایگاه خود است و همه ما دانش‌آموزانی هستیم که در خدمت ایشان همواره موارد تازه می‌آموزیم.همچنین علاءالدین میرمحمد صادقی، رئیس شورای عالی پیشکسوتان اتاق ایران به بیان مشکلات اقتصاد ایران پرداخته و تأمین مالی را از مشکلات اصلی فعالان اقتصادی عنوان کرد و گفت: بانک‌ها باید به صنایع کوچک و متوسط و به طور کلی صنایع برای تأمین مالی آنها همکاری کنند؛ در این میان اجرای ناصحیح قانون مالیات بر ارزش افزوده مشکل دیگری است و این قانون در ایران هنوز به صورتی که لازم است، پیاده نمی‌شود. وی حذف مقررات غیرضروری را از موضوعات مهم دانست و افزود: بعضی از مقررات مانع کار بخش خصوصی بوده و دولت باید برای حذف قوانین غیرضروری با بخش خصوصی مشورت کند؛ در این میان نرخ ارز و موانع صادرات غیرنفتی از مشکلات دیگر اقتصاد ایران است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
حادثه حماسه‌ ساز

حادثه حماسه‌ ساز

واقعه سال ۶۰ آمل و حمله گروهک تروریستی اتحادیه کمونیست‌ها نقطه‌عطفی در تاریخ تحرکات مسلحانه عناصر ضدانقلاب علیه جمهوری اسلامی ایران بود. بعد از پیروزی انقلاب‌اسلامی برخی مخالفان مشی مذهبی ساختار جدید سیاسی ایران، با توجه به نابه‌سامانی‌های موجود درصدد ایجاد آشوب برآمدند و تلاش کردند حداقل در برخی مناطق‌مرزی و حساس کشور قدرت عمل را به دست گیرند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر