jamejamnashriyat
کد خبر: ۹۳۴۷۰۹   ۳۰ مرداد ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

رئیس دفتر مقام معظم رهبری، فعالان اقتصادی را پرچمدار اقتصاد کشور دانست و گفت: جاده اقتصاد ایران آسفالت نیست و پستی و بلندی‌هایی دارد.

به گزارش مهر، حجت‌الاسلام محمد محمدی گلپایگانی در چهارمین نشست شورای عالی پیشکسوتان اتاق بازرگانی ایران گفت: فعالان اقتصادی به عنوان پرچمداران اقتصاد کشور باید نظام و رهبری را همراهی کنند و بدانند جاده اقتصاد کشور آسفالت نیست و پستی و بلندی‌هایی دارد. بر این اساس من به عنوان رئیس دفتر مقام معظم رهبری، می‌توانم همه مسائل و مشکلات شما را به عرض ایشان برسانم.رئیس دفتر مقام معظم رهبری افزود: همه موارد مطرح شده در نشست را به صورت مکتوب و دسته‌بندی شده و با رعایت اولویت‌ها به دفتر مقام معظم رهبری ارسال کنید تا در جریان این موارد قرار بگیرند؛ ایشان فرماندهی کل قوا و نیروهای نظامی و انتظامی را به‌عهده دارند و با کیاست و هوشمندی و تمام تلاشی که برای نیروهای مسلح دارند، وضعیت این نیروها با زمان جنگ قابل مقایسه نیست و با تجهیزاتی که امروز داریم، یقین بدانید اگر دشمن امید به موفقیت داشت، اصلا برای وارد شدن به کشور درنگ نمی‌کرد.

وی تصریح کرد: این قدرت و توان نیروهای مسلح از مدیریت خوب و فرماندهی مقام معظم رهبری به اینجا رسیده است. البته نیروهای مسلح نیز همیشه گوش به فرمان حضرت آقا هستند. اگر این مقدار امنیت و ثبات فعلی کشور نبود، امکان فعالیت اقتصادی نیز وجود نداشت.

حجت‌الاسلام محمدی گلپایگانی اظهار کرد: مقام معظم رهبری پرکارترین فرد در جایگاه خود است و همه ما دانش‌آموزانی هستیم که در خدمت ایشان همواره موارد تازه می‌آموزیم.همچنین علاءالدین میرمحمد صادقی، رئیس شورای عالی پیشکسوتان اتاق ایران به بیان مشکلات اقتصاد ایران پرداخته و تأمین مالی را از مشکلات اصلی فعالان اقتصادی عنوان کرد و گفت: بانک‌ها باید به صنایع کوچک و متوسط و به طور کلی صنایع برای تأمین مالی آنها همکاری کنند؛ در این میان اجرای ناصحیح قانون مالیات بر ارزش افزوده مشکل دیگری است و این قانون در ایران هنوز به صورتی که لازم است، پیاده نمی‌شود. وی حذف مقررات غیرضروری را از موضوعات مهم دانست و افزود: بعضی از مقررات مانع کار بخش خصوصی بوده و دولت باید برای حذف قوانین غیرضروری با بخش خصوصی مشورت کند؛ در این میان نرخ ارز و موانع صادرات غیرنفتی از مشکلات دیگر اقتصاد ایران است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عراق خواهان تعادل سیاسی است

عراق خواهان تعادل سیاسی است

با توجه به شرایط خاص و ویژه‌ای که در آن آقای مصطفی الکاظمی به‌عنوان نخست‌ وزیر عراق انتخاب شد، باید به این نکته توجه داشت که وی به‌عنوان بالانس کننده میان نیروهای مؤثر در کشور عراق مطرح است.

ویروس در جهش است

ویروس در جهش است

این روزها بحث درباره جهش‌ های ویروس داغ است؛ دیروز نایب‌ رئیس‌ مجلس از شواهد تایید نشده‌ای گفت که از جهش ویروس ایرانی در قزوین حکایت دارد، پس از او رئیس روابط‌ عمومی وزارت بهداشت نیز به این موضوع پرداخت و گفت تاکنون افزون بر ۷۰ جهش در ایران شناسایی شده که البته هیچ‌ کدام تغییر معناداری در رفتار ویروس ایجاد نکرده و اطلاق واریانت (گونه) جدید به آنها درست نیست.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

گفتگو

بیشتر
مدرسه خیابانی (+تصاویر)

گفت‌و گو با دکتر حسن گلچین‌ نژاد دزفولی، استاد دانشگاه و معلم باسابقه‌ای که به کودکان کار مهاجر در خیابان درس می‌دهد

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

مشهد؛ دهه شصت

گفت‌وگو با کارگردان، نویسنده و بازیگران سریال «نوروز رنگی» که ایام عید روی آنتن شبکه ۵ خواهد رفت

مشهد؛ دهه شصت

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر