jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۹۳۳۱۳۸ ۲۵ مرداد ۱۳۹۵  |  ۱۷:۳۹

مردم خشمگین کره جنوبی در اعتراض به تصمیم دولت برای استقرار سامانه دفاع موشکی "تاد" در این کشور، سرهای خود را تراشیدند.

ابراز خشم با تراشیدن سر در کره جنوبی

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از تسنیم ، در حالی که دولت سئول تصمیم گرفته است تا سامانه دفاع موشکی "تاد" را برای مقابله با تهدیدات کره شمالی مستقر نماید، حدود 900 نفر از معترضان خشمگین در شهر "سئونگ جو" در جنوب این کشور، سرهای خود را تراشیدند.

در حالی که واشنگتن و سئول اعلام کرده‌اند که هدف اصلی از استقرار این سامانه دفاع موشکی، مقابله با تهدیدات کره شمالی است این تصمیم با مخالفت شدید روسیه و چین روبرو شده است.

تنش در شبه جزیره کره در ماه ژانویه پس از انجام چهارمین آزمایش موشکی کره شمالی تشدید شده است. پیونگ یانگ در ماه فوریه نیز یک ماهواره را با استفاده از موشک بالستیک به فضا پرتاب کرده است.

ساکنان شهر سئونگ جو که اکثرا کشاورز هستند، در اعتراض به استقرار سامانه دفاع موشکی تاد شعارهایی را سر دادند و 908 نفر از آنها نیز سرهای خود را تراشیدند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

هفته گذشته طالبان یورش برق‌آسایی به شهرستان «مایمی» در شمال‌ شرق افغانستان داشت.این منطقه روی خط مرزی این کشور با تاجیکستان و در استان بدخشان قرار دارد.

پاسخ ایران قطعی است

پاسخ ایران قطعی است

گرچه ترامپ و نتانیاهو سعی دارند در برهه حساس و سرنوشت‌ساز فعلی، قواعد منازعه و توازن قوا در منطقه را به سود اهداف خود بر‌هم بریزند، اما هوشیاری ایران و جبهه مقاومت اجازه چنین اقدامی را به آنها نمی‌دهد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر