دو مرد که به اتهام تعرض دستگیر شده‌اند، در بازداشت پلیس آگاهی تهران به سر می‌برند و تحقیقات از آنها همچنان ادامه دارد.
کد خبر: ۹۳۲۵۶۵
طلاهایش را درآورد روی داشبورد انداخت گفتم طلا نمی‌خواهم/ حالا حالاها می‌خواستم ادامه بدهم!

به گزارش جام جم آنلاین از باشگاه خبرنگاران، دو مرد که به اتهام تعرض دستگیر شده‌اند، در بازداشت پلیس آگاهی تهران به سر می‌برند و تحقیقات از آنها همچنان ادامه دارد.

یکی از این افراد به نام «مرتضی» به دو فقره تجاوز و یکی دیگر به نام «فرشید» به یک فقره تجاوز متهم است.

این دو در گفت‌وگویی کوتاه درباره پرونده‌شان توضیحاتی داده‌اند که در زیر می خوانید:

قبل از هر چیز درباره خود و خانواده‌ات توضیح بده.
مرتضی، ٢٢ساله هستم و تا دیپلم درس خوانده‌ام. پدرم کارمند است و مادرم خانه‌دار. یک خواهر دارم که از من سه سال بزرگ‌تر است و به‌زودی ازدواج می‌کند.

شغلت چه بود، چقدر درآمد داشتی؟
در شهرک صنعتی در جاده ساوه در یخچال‌سازی کار‌ می‌کردم و با اضافه‌کاری یک‌میلیون‌و ٣٠٠‌ هزار و بدون اضافه‌کاری ٩٠٠‌ هزار تومان می‌گرفتم.

اعتیاد و سابقه‌ کیفری داری؟
سابقه ندارم اما از بعد سربازی حشیش می‌کشم، حدود چهار، پنج سالی می‌شود. اولین‌بار در پادگان با هم‌خدمتی‌ها کشیدم و بعد ادامه پیدا کرد.

چرا دستگیر شده‌ای؟
آزار جنسی و تجاوز.

چرا تصمیم به این کار گرفتی؟
به یکی از دوستانم گفتم، پیشنهاد داد برو میدان آزادی. من هم با ماشینم که پراید بود، رفتم میدان آزادی، فکر کنم ساعت حدود هشت یا ٩ شب بود. قبل از رفتن هم حشیش کشیدم، فکر کنم یک خانم ٢٨ساله بود که او را به مقصد یافت‌آباد سوار کردم. در مسیر راه را عوض کردم و به سمت آزادگان جنوب رفتم که آن خانم اعتراض کرد و من گفتم می‌خواهم بنزین بزنم که موافقت کرد، بعد از پمپ‌ بنزین باز هم به مسیری که به سمت یافت‌آباد بود نرفتم و او شک کرد.آن‌موقع بود که به او گفتم چه تصمیمی دارم. او شروع کرد به گریه‌ کردن و خواهش و التماس، من هم گوشم بدهکار نبود. حتی او با خواهش و التماس انگشترهای طلایش را درآورد و روی داشبورد انداخت ولی من گفتم من پول و طلا نمی‌خواهم. برای همین به یک ‌جای خلوت رفتم، صندلی سمت شاگرد را خواباندم و به‌زور درحالی‌که خواهش و التماس می‌کرد به او تجاوز کردم، بعد پرسیدم برایت چه کار کنم، گفت من را ببر همان آزادی پیاده کن اما چون دیر بود او را بردم در خانه‌اش پیاده کردم. فکر کنم حدود ساعت یک یا دو شب بود.

فقط همین یک ‌بار بود؟
نه، یک‌ بار هم با دوستم فرشید که با من دستگیر شد، رفتم.

چطور شد که دفعه دوم با او رفتی؟
نمی‌دانم. حشیش کشیدیم و بعد او به من گفت برویم میدان آزادی.

تا چه زمانی می‌خواستید به این کار ادامه بدهید؟
نمی‌دانم حالا حالاها می‌خواستم ادامه بدهم، خدا را شکر که دستگیر شدم.

فرشید-متهم دوم- می‌گوید از نیت دوستش برای تعرض خبر نداشت و او را بی‌گناه دستگیر کرده‌اند.

مرتضی می‌گوید تو به او پیشنهاد دادی به زنی تعرض کنید؛ این را قبول داری؟
من فقط گفتم برویم دور‌دور. من از ماجرای تجاوز خبر نداشتم.

اما در بازجویی‌ها هر دو شما گفتید که با این هدف به سمت میدان آزادی رفتید.
(سکوت می‌کند).

چند سال داری؟
٢٧ سال دارم و متأهل هستم و یک پسر سه‌ونیم‌ساله دارم.

همسرت می‌دانست مواد می‌کشی؟
نه، نمی‌دانست، چون تفریحی بود.

همسرت چند سال دارد، چقدر درس خوانده؟ از خانواده‌ات بگو.
فکر کنم ١٩سالش است، نمی‌دانم چقدر درس خوانده، فکر کنم دیپلم دارد. فکر کنم ١٩سالم بود که ازدواج کردم.

چطور با او آشنا شدی؟
هم‌محلی بودیم. یک‌ بار او را در کوچه دیدم، به مادر و پدرم گفتم به خواستگاری‌اش بروند.

آن‌موقع که ازدواج کردی چه‌کاره بودی؟
اول رفتم شهرداری رفتگر شدم، بعد در یک شرکت کار می‌کردم.

مرتضی را چند وقت است می‌شناسی؟
خیلی وقت است. با هم بچه‌محل هستیم.

آن شب چه شد که با مرتضی همراه شدی؟
آن شب حقوقم را گرفته بودم و نصف حقوقم نقد در جیبم بود، همسرم‌ گیر داد که به خانه پدرش برویم اما من حوصله نداشتم؛ دعوایمان شد و من پیش مرتضی رفتم تا حشیش بکشیم.

آیا قبلا درباره تعرض با هم صحبت کرده بودید؟
نه، سوار شدیم که برای تفریح برویم. مرتضی به من گفت عقب بشین و من هم عقب نشستم. وقتی به آزادی رسیدیم، بدون اینکه با من هماهنگ کند جلوی پای یک خانم ایستاد و آن خانم جلو نشست. بعد راه افتادیم. در تمام مدت من ساکت بودم تا وقتی که مرتضی مسیر را عوض و آن خانم اعتراض کرد، آن موقع بود که من دستم را روی شانه او گذاشتم و صندلی را خواباندم و او از تصمیم ما مطلع شد و گفت ترسیدم. چرا از اول قصدتان را نگفتید.

بعد از اینکه به او گفتید چه تصمیمی دارید، واکنشش چه بود؟
شروع کردم به صحبت و او هم راضی شد. من روز قبلش حقوقم را گرفته بودم و نصف حقوقم نقد در جیبم بود. آخر سر من پول‌هایم را در آوردم و گذاشتم جلوی او و گفتم هر چقدر می‌خواهی بردار اما او گفت این‌جوری نمی‌خواهم، خودت باید برایم مانتو بخری.

یعنی او وقتی از تصمیم شما مطلع شد، مقاومت نکرد و حتی به ادامه ارتباط راضی شد؟
کلی با او حرف زدم تا راضی شد. حتی خودش شماره تلفن داد و فردای آن روز با هم کلی حرف زدیم.

اما با شکایت و پیگیری‌های همین زن دستگیر شدید؟
من تمام آن شب با او تصویری صحبت می‌کردم فردایش هم همین‌طور‌. روز بعد قرار گذاشتیم رفتیم بیرون و حدود ساعت یک یا دو بود که مأموران آمدند و ما را گرفتند.

یعنی روز بعد از تجاوز خودش با شما قرار گذاشت؟
آره، با من دوست شد اما انگار هم‌زمان با مرتضی هم صحبت می‌کرد.

آیا همسرت به رفتار تو که با یک خانم داشتی ویدئوچت می‌کردی، اعتراض نکرد؟
او در اتاق خواب بود، من در پذیرایی.

همسرت را کتک می‌زدی؟
نه، نمی‌زدم اما او از من می‌ترسید.

چرا می‌ترسید؟
خب زن باید از شوهرش بترسد، ‌آنها از خانواده ضعیفی بودند، شاید برای همین.

حالا زندگی‌ات چه می‌شود؟
من آدم کثیفی هستم، نمی‌توانم با همسرم بمانم، من زیاد اهل رفیق‌بازی بودم و همین، کار دستم داد.

تا چه زمانی می‌خواستی به این کار ادامه بدهی؟
(سکوت می‌کند).

الان می‌خواهی چه کار کنی؟
کاش اعدام شوم. خسته شده‌ام، آزاد هم شوم کسی نگاهم نمی‌کند.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۲۰
سعید
-
۱۴:۱۰ - ۲۴ مرداد ۱۳۹۵
۰
۰
كاش اعدام شوم. خسته شده‌ام ...كاش!!! اعدام كه حقته پلشت
amir
-
۱۴:۴۱ - ۲۴ مرداد ۱۳۹۵
۰
۰
بنام خدا. تو رو به خدا قوه قضیه زود این دو كثافت پست فطرت رو محاكمه و اعدام كنین خواهشا! فرصت زیبای زندگی به چنین آدم های رذل ظلم به امنیت جامعه و كرامت انسانی است.
میترا
-
۱۵:۰۲ - ۲۴ مرداد ۱۳۹۵
۰
۰
دقیقا كجای این مطلب اموزنده بود؟
محسن
-
۱۷:۱۳ - ۲۴ مرداد ۱۳۹۵
۰
۰
این كثافتها فقط باید اعدام شن اونم در ملا عام تا برای بقیه درس عبرت بشه.
ناصر
-
۱۷:۱۶ - ۲۴ مرداد ۱۳۹۵
۰
۰
چرا مسافركشها سازماندهی نمیشن و به هر كسی اجازه مسافركشی میدن تا این اتفاقها بیوفته؟ پلیس باید جلوی مسافركشهای بدون مجوز رو بگیره پس كی این مملكت میخواد سروسامون بگیره؟
نوذر
-
۰۷:۰۵ - ۲۵ مرداد ۱۳۹۵
ناصر جان تنها نظر شما است كه فاقد كینه و نفرت است و من به شما كه راه حل نشان داده ای تبریك میگویم. شما آنسان منطقی و درستی هستی.
وحید
-
۱۷:۲۵ - ۲۴ مرداد ۱۳۹۵
۰
۰
فقط هرچه زودتر اعدام بشن.
یوسف
-
۱۸:۳۳ - ۲۴ مرداد ۱۳۹۵
۰
۰
قبلا نیز كامنت گذاشته ام به چنین اراذلی نباید فرصت تنفس بدهند و در جا بایدو اكیدا اعدام شوند تا درس عبرتی برای دیگران بشوند.اصولا نباید هیچ مبحثی پیرامون لغو اعدام در كشور بمیان آید.
محمد
-
۱۹:۵۰ - ۲۴ مرداد ۱۳۹۵
۰
۰
لعنت خدا بر این اراذل پست فطرت بیاد كه چطور ضجه التماس یك زن رو دیدن بازم ذره ای غیرت وشرف نداشتند . لعنت بهتون بیاد لعنت كه چطور زندگی یك انسان رو سیاه و تباه كردید.
زینب
-
۲۲:۰۴ - ۲۴ مرداد ۱۳۹۵
۰
۰
باعرض پوزش ازتمامی برادران باغیرت كه ناموس مردم رومثل ناموس خودشون میدونن خدامرگ این اراذل كثیف روبرسونه اینارواعدام كنید ایناآزادبشن خدامیدونه چه بلایی سرناموس مردم بیارن
یوسف
-
۲۳:۰۶ - ۲۴ مرداد ۱۳۹۵
۰
۰
اصولا با مشاهده چنین مطالبی دچار غم وافسردگی شدیدی میشوم.براستی چه بلائی سر ایرانیان امده .مارا چه میشود.ایرانیان درصداقت وراستگوئی سر امد ملل بودند وپاكدامنی شان مثال زدنی بود.چه چیزی باعث بروز این همه خشونت وهتك حرمت شده. این وضع تا كجا پیش میرود؟مسئولان رده بالا چرا بفكر اندیشبدن چاره ای برای این معضل حاد و دامتگیر ودامنه دار نمیافتند.در المان برای پناهندگان ومهاجرین تعدادی را از بین خودشان اموزش داده اندكه طرز زندگی در المان ونحوه پذیرش فرهنگ وزبان انان را بیاموزند وهمه روزه تورهای مختلفی بسته به اینكه چه كسی از چه طبقه ای باشد ترتیب میدهند.وقتی كه داشت مقدمات الحاق المان شرقی سابق فراهم میشد صدر اعظم وقت المان گفت كلیه افرادی كه زیر چتر حكومت كمونیستی بودند نظیر -پدران -مادران -فرزندان-معلمان-نظامیان-صنعتگران وخلاصه كلیه اقشار باید باز اموزی بشوند تا بتوانند خودرا با شرایط انضباطی المان و انچه لازمه یك كشور پویا و درحال پیشرفت است را وفق بدهند وبتوانند خودرا باشرایط جدید تطبیق بدهند.چرا چنین برنامه هائی در كشور ما اجرا نشود.انسانها كه از شكم مادر خلافكار متولد نشده اند كافیست عوامل بوجود اورنده خلاف از میان برداشته شود واین مفدار بسیار كمی همت میطلبد
نرم افزار موبایل
-
۲۳:۴۶ - ۲۴ مرداد ۱۳۹۵
۰
۰
رضا. بیچاره زنش اون با یه بچه. آدم بغض ش میگیره
شاه حسینی
-
۰۰:۵۷ - ۲۵ مرداد ۱۳۹۵
۰
۰
سلام.این دونفربایدبه اشدمجازات محكوم شوند.اما باید ریشه ی این كارهارادركشورخشكاند.كاش گوش شنوایی وجودداشته باشد.اگرمطالعه شود وبرای جلوگیری این كارها فكری شود و ازطرفی مجازات سنگین اعمال شود حتماخواهیم دیدچقدردركاهش این جرائم تاثیرخواهد داشت.
نوذر
-
۰۷:۰۲ - ۲۵ مرداد ۱۳۹۵
۰
۰
چرا اعدام.؟؟چرا ملا عام؟؟؟!!!!
من برای این ملت متاسفم كه كامنت ها همگی نفرت انگیزند....حكم تجاوز نباید اعدام باشد..آیا در اسلام مگر قصاص وجود ندارد؟؟ مگر آدم كشته اند كه حكمشان اعدام باشد؟؟حكمی مانند حبس بلند مدت از نظر قصاص منطقی تر به نظر میرسد.آیا بهتر نبود كه اگر شرایط ازدواج موقت( مثل سایر كشورها) فوری مهیا بود؟؟ متاسفانه بعضی قوانین شدید و بعضی بسیار رقیق هستند.
ایرانی
-
۱۲:۲۶ - ۲۵ مرداد ۱۳۹۵
شما حرف نزنی سنگین تره . یه بار برای ناموست پیش بیاد تغییر عقیده می دی .
بینام
-
۱۲:۴۴ - ۲۵ مرداد ۱۳۹۵
اولا اگه یه نگاه گذرا به كتاب قانون مجازات می انداختی متوجه میشدی كه مجازات تجاوز به ناموس،اعدامه! كه منطقی هم هست و صراحتا در قرآن كریم به این احكام اشاره شده!!دوما قصاص با اعدام فرق داره، اعدام مجازاتیه كه دست دولته(قوه قضائیه )اما قصاص مربوط به حق الناس میشه و به دست اولیای دم اجرا میشه!(صرفا جهت اطلاع ) سوما ازدواج موقت فقط در فقه شیعه مجازه و بقیه ی شاخه های اسلام،چیزی به نام ازدواج موقت ندارند!تا جایی هم كه من میدونم فقط دو تا كشور هستن كه اكثریت شیعه نشین دارن، ایران و عراق! میتونم بپرسم منظور جنابعالی از بقیه ی كشورها، كدوم كشوره؟!!!!!
ایرانی
-
۲۱:۲۱ - ۲۹ مرداد ۱۳۹۵
چرت نگو ، اگه به خواهر و مادر خودت هم تجاوز كنند همینو میگی تجاوز به عنف دقت كن تجاوز به عنف فقط اعدام
بنده خدا
-
۱۳:۰۹ - ۲۹ مرداد ۱۳۹۵
۰
۰
سلام دوستان
پرسشی كه باید جامعه به آن پاسخ دهد این است كه راه درست رفع نیاز جنسی در جامعه ما چیست، وقتی كه شرایط ازدواج آسان وجود ندارد؟ البته این خانم بی احتیاطی كرده كه سوار خودرو شخصی شده ومجازات هم حق مجرم است اما برای كاهش این پدیده چه باید كرد؟ما مدعی فرهنگ ودیانت هستیم اما هیچ راهكاری برای رفع نیازهای غریزی نداریم و هرروز شاهد اینجور وقایع هستیم.
دیده بان
-
۱۵:۳۰ - ۲۹ مرداد ۱۳۹۵
۰
۰
سلام هموطن
پیشگیری بهتراز درمان است هرخانمی باید بداند حتی در امن ترین كشورها خود را طعمه ودر معرض خطر قرار ندهد ونكته مهم دیگر همیشه در همه جوامع افرادی متآهل یا مجرد هستند كه قادر به كنترل نیاز جنسی خود نیستند وبرای رفع نیاز خود دست به هر كاری میزنند راه چاره اینست كه اول رفع نیاز جنسی از راه درستش باید آسان شود و دوم مجازات این افراد در صورت ارتكاب جرم جنسی باید سریع و بسیار سنگین باشد قبل از اعدام این افراد باید مجازاتی شوند كه هر لحظه آرزوی مرگ كنند اعدام سریع بازدارنده نیست واما راه آسان رفع نیاز جنسی آنست كه دین ما گفته چه اشگالی دارد برای آسان شدن ازدواج موقت مكانهایی بطور رسمی باشدكه تمام افراد جامعه زن یا مرد در صورت نیاز وعدم امكان ازدواج رسمی به این مكانها مراجعه كنندو برای آقایان تنوع طلب شرط تجرد یا رضایت همسر رسمی لحاظ شود تا از حریم خانواده هم محافظت شودو مهمتر از همه اینكه باید من و شما ای هموطن آنچه آداب ورسوم ساختگی برای ازدواج هست را دور بریزیم وفقط شرط سلامت اخلاق شخص را در نظر بگیریم تا ازدواج رسمی در سن مناسب رخ دهد واشخاص مجبور به تن دادن به ازدواج موقت نشوند ازدواج موقت مسكنی تلخ است برای فرد و جامعه و ازدواج رسمی درمانی شیرین و همیشگی.
alireza
-
۱۵:۲۱ - ۲۵ مهر ۱۳۹۵
۰
۰
باید جرشون داد تا دیگه كسی هوس نكنه واسه ناموس مردم شاخ بشه.خواهشا روشنفكرا برن راجع به قربانیان این حوادث تحقیق كنن.بعد نظر روشنفكری دور از خشونت بدن

نیازمندی ها