علت ارسال نامه‌هایی که تاکنون از سوی محمود احمدی‌نژاد برای روسای جمهور دنیا نوشته شده است را در این گزارش بخوانید.
کد خبر: ۹۳۱۴۰۸
دلایل نامه نگاری احمدی نژاد با روسای جمهور امریکا
به گزارش جام جم آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاان جوان ، از اولین نامه محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور سابق کشورمان به چهل و سومین رئیس جمهور آمریکا جرج دبلیو بوش حدود 10 سال می‌گذرد. این نامه قریب به 20 صفحه بود که در آن احمدی‌نژاد از مدیریت جهانی و حل مسائل اساسی جهان سخن گفت.
در آن هنگام همگان منتظر پاسخ رئیس جمهور آمریکا به نامه رئیس دولت بهار بودند اما کاخ سفید رسما اعلام کرد که پاسخی به نامه محمود احمدی‌نژاد نخواهد داد.
احمدی‌نژاد برای کدام از روسای جمهور دنیا نامه نوشت؟/چرا احمدی‌نژاد به روسای جمهور آمریکا نامه می‌نویسد؟
احمدی‌نژاد در آبان 1387 نامه‌ای به باراک اوباما چهل و چهارمین رئیس جمهور آمریکا به مناسبت پیروزی در انتخابات این کشور نوشت.
احمدی‌نژاد در این نامه نوشت: امیدوارم جنابعالی با ترجیح مصالح حقیقی مردم و انصاف و عدالت بر تقاضاهای سیری‌ناپذیر اقلیتی خودخواه و ناصالح، از فرصت خدمت، حداکثر استفاده را به عمل‌ آورید و نام نیکی از خود به‌ جای بگذارید.
برخی از خبرها حکایت از آن دارد که محمود احمدی‌نژاد برای دومین بار در اسفند 88 نامه‌ای به رئیس جمهور آمریکا نوشته است، که این خبر به نقل از رحیم مشایی از نزدیکان رئیس دولت دهم مطرح شد.
احمدی‌نژاد برای کدام از روسای جمهور دنیا نامه نوشت؟/چرا احمدی‌نژاد به روسای جمهور آمریکا نامه می‌نویسد؟
مشایی درباره محتویات آن نامه گفت: در این نامه رئیس‌جمهور سوالاتی را درباره تلقی دولت آمریکا از ماجرای برج‌های دوقلو که زمینه‌ساز حمله به عراق و افغانستان و حضور در منطقه شد، مطرح کرد.
البته در آن مقطع احمدی‌نژاد در برنامه زنده تلویزیونی «بدون حاشیه» شبکه اول سیما از ارسال نامه دوم به همتای آمریکایی خود خبر داد.
نامه "محمود احمدی‌نژاد" رئیس دولت‌های نهم و دهم برای سومین بار خطاب به "باراک اوباما" رئیس جمهور آمریکا دوشنبه 18 مردادماه به سفارت سوئیس در تهران به عنوان حافظ منافع آمریکا تحویل داده شد.
در مهم ترین بخش این نامه آمده است: در ۱۸ تیرماه ۱۳۹۳ هجری شمسی ( نهم ژوئیه ۲۰۱۴) ، دادگاهی در آمریکا به بهانه های واهی و بدون ارائه هیچ سند معتبری حکم به تصرف حدود دو میلیارد دلار از ثروت ملت مظلوم ایران را به ناحق و با زورگویی آشکار صادر کرد و در اول اردیبهشت سال ۱۳۹۵ (۲۰ آوریل ۲۰۱۶) نظام قضایی آمریکا آن حکم را تایید و اموال را مصادره نمود که این امر با اعتراضات گسترده و عمومی ملت ایران مواجه شد.
احمدی نژاد در این نامه خطاب به اوباما نوشت: ملت ایران انتظار دارد ، این مورد خاص که تماما و مشخصا در دوره حکومت جناب عالی و آن هم در اواخر دوره ریاست شما و بر خلاف تمام موازین و قواعد حقوقی بین المللی اتفاق افتاده است ، توسط جناب عالی و به سرعت مرتفع شده ، حق ملت ایران استیفا گردد ، منابع به طور کامل مسترد و خسارات وارده نیز جبران شود.
گفتنی است؛ تاکنون برای هیچ‌ یک از نامه‌های احمدی‌نژاد به روسای جمهور ایالات‌ متحده آمریکا، پاسخی دریافت نشده است.
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۱۶
بی نام
-
۰۱:۳۹ - ۲۱ مرداد ۱۳۹۵
۰
۰
شما را به خدا اسم و عكس این آقا را نیارین .
پارسا
-
۰۵:۵۳ - ۲۲ مرداد ۱۳۹۵
هم اسمش میاد هم عكسش 84 - 88 چطور بود اینقدر ازش تنفر دارید
حالا 96 هم در راهه

جام جم اگر به آزادی بیان اعتقاد داری نظرم رو قرار بده
ناشناس
-
۰۳:۴۸ - ۲۱ مرداد ۱۳۹۵
۰
۰
به نقل از جایی كه در باره همین نامه احمدی نژاد نوشته شده است ُ بند هفت آن این است :


۷- برخی به كنایه بی پاسخی نامه های قبل ایشان را به رخ می كشند ، به ایشان باید گفت كه نامه هایی كه از سر تكلیف انسانی و دعوت به خیر مستكبران نوشته شده است هیچگاه با پاسخ مستكبران ارزیابی نمی شود ، كه ما نامه ای برتر از نامه های پیامبر اكرم صل الله علیه و آله به سران قدرت های زمانش نداریم كه برخی حتّی نامه را امحا كردند ، نامه ی حضرت امام خمینی به گورباچف هم پاسخی در خور نداشت ولی هیچگاه ارزش نامه ای منبعث از روح توحیدی و عزتمندانه ی یك مسلمان با عكس العمل مستكبران ارزیابی نمی شود.
Nam
-
۰۶:۲۱ - ۲۱ مرداد ۱۳۹۵
۰
۰
حالا كه چی!؟
جوان
-
۰۷:۳۱ - ۲۱ مرداد ۱۳۹۵
۰
۰
صل علی محمد(ص) بوی احمدی آمد
همی
-
۰۸:۲۹ - ۲۱ مرداد ۱۳۹۵
۰
۰
گفتنی ها را باید گفت . لااقل نمی گویند لال بودند و ندیدند و حقشان را خوردیم.مرگ بر آمریكا. درود بر احمدی
بی طرف
-
۰۹:۱۰ - ۲۱ مرداد ۱۳۹۵
۰
۰
به همین خیال باش محمود جان. این تو رو آدم حساب نكرده از بس ادبیاتت كلاس پایینه
حامد
-
۰۹:۲۸ - ۲۱ مرداد ۱۳۹۵
۰
۰
باز كه از طرف ملت ایران صحبت میكنه... ملت ایران نماینده داره
علی تهرانی
-
۱۰:۲۰ - ۲۱ مرداد ۱۳۹۵
۰
۰
باسلام:ما در جهان چندین عمر داریم .یكی عمر معمولی كه هرفردداره.یكی عمر اقتصادیه كه رئیس یك شركت یا یك كمپانی وقتی بازنشسته میشه همه امور را به فرزندانش میسپاره.یكی عمر اجتماعی است كه فرد بعداز دهه ها فعالیت اجتماعی نیك پسندانه به كنج عزلت میره وفقط نام نیك برای خودش به ارمغان میزاره یكی عمر سیاسی است كه خیلی وسوسه انگیزه و ول كن فرد نیست وهرفردی كه در فعالیتهای سیاسی وانتخاباتی شركت میكنه بعدازاتمام چهارساله ویا هشت ساله ریاست جمهوری به پایان میرسه واز خاطره ها كم كم پاك میشه وفقط نامش در تاریخ سیاسی آن كشور میمونه .اینطور كه معلومه آقای احمدی نژاد هنوز تصور میكنند كه رئیس جمهور هستند وعمر سیاسی ایشان به اتمام نرسیده .در هرصورت آرزوی سلامتی برای ایشان دارم.
پارسا
-
۰۵:۵۱ - ۲۲ مرداد ۱۳۹۵
ایشون همیشه رئیس جمهور واقعی دل های ما مردم هستند و هیچ وقت فراموش نمیشن
رامین
-
۱۱:۲۸ - ۲۱ مرداد ۱۳۹۵
۰
۰
تو 8 سال این همه نامه دادی جواب كدوم یكیشونو دادن كه اینم بدن....اونها هم می دونن تو 8 سال چه كردی...فقط در عجبم كه چرا كسی جلوشو نمی گیره...در ضمن با چه سمتی نامه نوشتی ، رییس جمهور بودی تحویلت نگرفتن بمونه الان.
اسماعیل
-
۱۱:۴۱ - ۲۱ مرداد ۱۳۹۵
۰
۰
چه انسان شریفیه با اینكه پست و مسئولیتی نداره بازم به فكر منافع دولته. دولتی كه این همه پشت سرش حرف ناروا زده
ایرانی
-
۱۲:۱۷ - ۲۱ مرداد ۱۳۹۵
آره خیلی....
ایران
-
۱۲:۱۴ - ۲۱ مرداد ۱۳۹۵
۰
۰
چون نزدیك انتخاباته باید خودشو یه جوری مطرح كنه ،مگه هشت سال كه رییس جمهور بودی چیكار كردی! ؟؟؟؟؟؟؟
با این وضعی كه به سر اقتصاد كشور آوردی واقعا كه...
محمد محمدیان
-
۱۲:۱۵ - ۲۱ مرداد ۱۳۹۵
۰
۰
به تازگی جام جم استارت تخریب احمدی‌نژاد را شروع كرده و تا به حال سابقه نداشته است! اهدافش از این كار چیست؟
قشنگ مثل روز برای همه روشن است. چرا؟
قربونی
-
۰۶:۰۷ - ۲۳ مرداد ۱۳۹۵
۰
۰
حدود 3 سال و 2 ماه می باشد كه عكسی از محمود جونمون ندیدم و از دیدن عكسهای ایشان خیلی خیلی خوشحال شدم و از خوشحالی در پوست خود نمی گنجم، محمود جون ازت می خوام با تمام قوا و نیرو در انتخابات ریاست جمهوری سال 96 حضور یابی چون خیلی ها به خاطر حفظ موقعیت خود از سایه شما می ترسند و اسم و نام بزرگ شما برای آنها كابوس وحشت می باشد.

نیازمندی ها