مرد شکاک که زن سابقش را در جریانی به قتل رسانده بود با پرداخت دیه به فرزندانش از اعدام نجات پیدا کرد.
کد خبر: ۹۲۹۷۰۹
همسرم ارتباط پنهانی با 11 مرد را اقرار کرد، باید می‌مرد!

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از رکنا، عقربه ها ساعت 10 و 15 دقیقه نخستین روز اسفند ماه سال 90 را نشان می داد که مرد 44 ساله ای به نام احمد در تماس با پلیس از ماجرای کشته شدن همسرش خبر داد.

بدین ترتیب تیمی از ماموران به قتلگاه زن جوان در ساختمان دلارام در خیابان گلستان دوم منطقه صادقیه حاضر شدند و با جسد زن 36 ساله ای که در اتاق خواب روی زمین افتاده بود و دست و پاو گردنش با چسب بسته شده بود روبرو شدند.

در گام نخست احمد هدف تحقیق قرار گرفت و به ماموران گفت: سال 89 بود که متوجه دوستی همسرم با مرد دیگری شدم و همین باعث جدایی ما شد و 2 فرزند پسر 9 و 2 ساله دارم که پس از مدتی تصمیم گرفتم دوباره با مریم زندگی کنم و در حالیکه کسی از این ماجرا اطلاع نداشت به دفترخانه ای رفتیم و مریم زن صیغه ای ام شد.

وی افزود: در این مدت گاهی اوقات به خانه مریم می آمدم تا اینکه امروزوقتی وارد خانه مریم شدم با جسد او در اتاقش روبرو شدم.

در ادامه تحقیقات ماموران به رفتارها و حرفهای شوهر موقت مقتول مشکوک شدند و احمد وقتی در اعترافاتش به تناقض گویی پرداخت به ناچار مجبور به افشاگری شد.

با اعترافات احمد در ماجرای به قتل رساندن مریم وی از سوی ماموران اداره 10 پلیس آگاهی تهران دستگیر شد و متهم پس از بازسازی صحنه برای صدور حکم پیش روی قضات دادگاه کیفری استان تهران قرار گرفت.

احمد در اعترافاتش به قاضی شعبه 113 دادگاه کیفری استان تهران گفت: به خاطر کارم بیشتر اوقات به بندرعباس سفر می کنم و روز حادثه وقتی از خانه مریم خارج شدم در نزدیکی فرودگاه متوجه جاساز کردن مواد مخدر در کیفم شدم و چون احتمال می دادم این توطئه از سوی مریم صورت گرفته به خانه بازگشتم.

وی افزود: وقتی مریم مرا دید شوکه شده بود ولی اصرار داشت که جاسازی مواد از سوی او نبوده و هیچ توطئه ای در کار نیست.

عصبانی شده بودم، ابتدا او را کتک زدم و سپس دست و پاهایش را بستم و با تهدیدهای خواستم تا به اقدامات سیاهش اعتراف کند که وی روی کاغذ اسم 11 مردی را که با آنها ارتباط داشت نوشت و خواست تا دیگر کاری به او نداشته باشم که همین نوشته ها کافی بود تا کنترلم را از دست بدهم و او را با دستانم خفه کردم و و با بستن چسب دورگردنش سعی داشتم اثر انگشتم را پنهان نگه دارم و سعی داشتم با داستانسرایی خودم را بی گناه معرفی کنم که بی نتیجه بود و مجبور به اعتراف شدم.

در ادامه مادر مریم پشت تریبون قرار گرفت و گفت: نزدیک به 2 سال بود که دخترم از شوهرش جدا شده بود و از ارتباطش با شوهر سابقش بی اطلاع بودم.

در ادامه رییس دادگاه و 4 قاضی مستشار وارد شور شده و احمد را به اتهام قتل عمد به قصاص نفس – اعدام- در قبال دریافت تفاضل دیه زن محکوم شد که این حکم در شعبه 7 دیوان عالی کشور مورد تایید قرار گرفت.

بدین ترتیب چندی پیش پدر و مادر مریم با مراجعه به دادسرای امور جنایی تهران در شعبه اجرای احکام خواستار بخشیده شدن قاتل دخترشان شدند اما چون مقتول 2 پسر صغیر دارد پرونده طبقه 356 قانون مجازات اسلامی پرونده به معاونت اول قوه قضاییه ارجاع شد که پس از بررسی های تکمیلی از سوی قوه قضاییه احمد به پرداخت سهم دیه دو فرزندش محکوم شد.

بنا به این گزارش، احمد آپارتمانی به مبلغ 120 میلیون تومان برای 2 پسرش خرید کرد و از قصاص بخشیده شد و به زودی این مرد در دادگاه کیفری استان تهران از جنبه عمومی جرم محاکمه می شود.

ما از آنجا که دو پسر مقتول صغیر بودند، پرونده آنها طبق ماده 356 قانون مجازات اسلامی به قوه قضائیه ارجاع شد تا معاونت اول قوه قضائیه در این خصوص رای صادر کند. با بررسی های صورت گرفته از سوی قوه قضائیه، سهراب با پرداخت سهم دیه دو فرزندش بخشیده خواهد شد.

بدین ترتیب او آپارتمانی به مبلغ 120 میلیون تومان برای دو پسرش خرید. بنابراین متهم جوان از قصاص بخشیده شد و قرار است به زودی در دادگاه کیفری استان تهران از جنبه عمومی جرم محاکمه شود.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۹
م
-
۲۰:۱۱ - ۱۷ مرداد ۱۳۹۵
۰
۰
ملت انقدر هالیوودی میبینن كه تخیلی فكر میكنن و بدبختانه عملی هم میكنن ، چسب دور گلو؟؟ خدایا مارو نجات بده
لاله
-
۲۱:۳۰ - ۱۷ مرداد ۱۳۹۵
۰
۰
چرا باید برای كشتن یه قاتل پول بدی!!! چرا؟؟ چون مقتول زن بوده و قاتل مرد !!!
سیمین
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۴۱ - ۲۶ اسفند ۱۳۹۵
دقیقا تازه دائم هم میگن اسلام گفته
بهرام
-
۲۱:۴۶ - ۱۷ مرداد ۱۳۹۵
۰
۰
این یعنی چی كه دو آپارتمان برای پسرت بخری بعد بتونی مادرشون رو بكشی ؟
قاسم
-
۲۳:۳۸ - ۱۷ مرداد ۱۳۹۵
۰
۰
اولاً اولیا دم(پدر و مادر مقتول) قاتل را بخشیده اند ثانیاً وضعیت پرونده و دفاعیه قاتل و وضعیت بچه های صغیر و كم سن و سال كه آنها فرزندان قاتل می باشد جمیع موارد رای به تبرئه قاتل داده شده است ولكن جنبه عمومی جرم قابل بخشش نیست.
نرم افزار موبایل
-
۰۴:۴۵ - ۱۸ مرداد ۱۳۹۵
۰
۰
عجیبا غریبا خدا نجاتمون بده
هموطن
-
۰۸:۰۳ - ۱۸ مرداد ۱۳۹۵
۰
۰
تا ابد این بچه ها از پدرشون متنفر می مونن چون به هرحال اگر زن سالمی هم نبود مادر بچه ها بود ، حالا بچه ها نه پدر دارن و نه مادر .
حسین
-
۰۹:۰۰ - ۱۸ مرداد ۱۳۹۵
۰
۰
یعنی چی واقعا ؟مردی بیاد قضاوت كنه بعدم خودش حكم قضاوت خودشو اجرا كنه بعدشم دیه بده و .... ازادش كنن به همین راحتی خوب از فردا هر كس به زنش شك داشته باشه همین كارو انجام میده دیگه این چه قانونیه ما داریم ؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!
زهرا
-
۱۱:۳۸ - ۱۸ مرداد ۱۳۹۵
۰
۰
اینا كه میتونستن در قالب زن و شوهر صیغه ای هم باشن چرا طلاق گرفتن ، به خدا ملت یه چیزشون میشه .

نیازمندی ها