با حضور به موقع ناوشکن شهید دریابان نقدی

۱۱۵ دزد دریایی در حمله به نفتکش ایرانی ناکام ماندند

ناوگروه ۴۲ نیروی دریایی ارتش روز گذشته یک فروند لنچ ایرانی با هفت ملوان را پس از دو هفته سرگردانی در محدوده شمال اقیانوس هند نجات داد.
کد خبر: ۹۲۷۴۸۸
نجات ۷ ملوان ایرانی توسط نیروی دریایی ارتش

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از تسنیم، امیر دریادار سید محمود موسوی معاون عملیات نیروی دریایی ارتش از نجات یک فروند لنچ ایرانی با هفت ملوان را پس از دو هفته سرگردانی در محدوده شمال اقیانوس هند خبر داد و گفت: ناوگروه‌های رزمی این نیرو در زمان انجام ماموریت علاوه بر بحث حمایت و اسکورت کشتی‌های نفتکش و تجاری کشورمان، یکی از ماموریت‌هایی که به آن‌ها ابلاغ شده است کنترل شناورهای عبوری در آبراه‌ها است.

وی افزود: درهمین راستا ناوگروه 42 نیروی دریایی ارتش روز گذشته پس از مواجهه با یک فروند لنچ صیادی کشورمان با هفت ملوان که در اقیانوس هند بیش از دو هفته سرگردان بودند، آنها را نجات داد.

دریادار دوم موسوی خاطر نشان کرد: با توجه به وارد آمدن آسیب جدی به سیستم رانش لنچ، تا زمانی که صاحب آن نسبت به اعزام شناور جدید اقدام کند، به منظور جلوگیری از هجوم دزدان دریایی و سرگردانی دوباره، توسط ناوشکن جمهوری اسلامی ایران الوند یدک شده و سرنشینان آن تحت مراقبت نیروی دریایی ارتش خواهند بود.

ناوگروه 42 نیروی دریایی ارتش متشکل از ناوشکن جمهوری اسلامی ایران الوند و ناو پشتیبانی رزمی تنب اواخر تیرماه به آب های آزاد و بین المللی اعزام شده است.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها