jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۹۲۶۵۶۹   ۰۷ مرداد ۱۳۹۵  |  ۱۳:۲۱

معاون رئیس‌جمهور آمریکا در اظهارتی انتقاد آمیز با اشاره به استفاده عبارت «شما اخراج هستید» از سوی دونالد ترامپ گفت: چگونه استفاده از این عبارت می تواند برای یک فرد لذت بخش و خوشایند باشد.

ترامپ هیچ آشنایی با طبقه متوسط جامعه ندارد

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایسنا، جو بایدن با انتقاد شدید از اظهارات دونالد ترامپ، نامزد حزب جمهوری خواه آمریکا گفت: آیا وی تلاش می‌کند که به ما نشان دهد که به طبقه متوسط توجه می‌کند؟ اینگونه اظهارات بی معنی و پوچ است.

وی افزود: این مرد هیچ گونه آشنایی درباره وضعیت طبقه متوسط ندارد. وی حتی نمی‌داند که چگونه آمریکا می تواند بزرگ شود. در واقع وی کوچکترین اطلاعاتی در این باره ندارد.

بایدن در ادامه اظهاراتش با اشاره به هیلاری کلینتون،‌ نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا افزود: همه می‌دانند که وی باهوش است. وی درباره این مسایل احساساتی است. من هیلاری را درک می‌کنم.

معاون اوباما با اشاره به اظهارات ترامپ در حوزه سیاست خارجی اضافه کرد: ما نمی‌توانیم کسی را به عنوان رییس جمهور انتخاب کنیم که ارزشی برای نزدیکترین متحدان ما قایل نیست. ما نمی توانیم در تاریخ آمریکا به وقوع چنین اتفاقی اجازه دهیم.

چند روز قبل ترامپ در سخنرانی خود در در جمع کهنه سربازان کنوانیسیون ملی جنگ‌های خارجی در کارولینای شمالی بر گروه تروریستی داعش تمرکز کرده و تمایلش را برای تشکیل نیروی مشترک با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه با هدف نابودی‌ داعش ابراز کرده است.

وی گفت: اگر با روسیه متحد شویم و از شر دشمن خلاصی یابیم خوب نمی‌شود؟

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
صلح میان اشباح

صلح میان اشباح

ماه‌ها پیشتر وقتی نمایندگان دولت کابل و سران طالبان در دوحه گرد هم آمدند تا پس از توافق واشنگتن با طالبان، طرح صلحی را دراندازند، در همین ستون نوشتم که این گفتگوها با وجود سروصدای بلند رسانه‌ های آن حاصلی نخواهد داشت.

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

مقامات دولت جو بایدن در آمریکا از استمرار حضور خود در عراق سخن می‌گویند، هر چند می‌خواهند بخشی از این حضور را به بهانه مشورت به نیروهای عراقی صورت دهند! سوال اصلی اینجاست؛ بازیگری که خود نقش ایجادکننده بحران عراق و حامی گروه‌های تروریستی را داشته است، اکنون چگونه می‌خواهد در نقش حل‌کننده بحران در منطقه ایفای نقش کند؟! این سوال مهمی است که دموکرات‌ها و جمهوریخواهان در آمریکا و عوامل آنها در منطقه هیچ‌گاه قدرت پاسخ‌دهی به آن را ندارند.

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

طی روزهای اخیر، جوبایدن بخشی از توان دولت خود را بر روی «مقابله با قوانین حمل سلاح » در آمریکا متمرکز کرده و از عزم و اراده خود و همراهانش برای کاهش خشونت‌ های عمومی در ایالات متحده سخن گفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر