jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۹۲۵۸۲۹   ۰۵ مرداد ۱۳۹۵  |  ۱۶:۲۹

دانشمندان در مطالعات خود دریافته اند استفاده از ماری جوانا البته از نوع پزشکی می تواند به درمان بیماری آلزایمر کمک کند.

یک کشف خطرناک؛ ماری‌جوانا می‌تواند آلزایمر را درمان کند

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، دانشمندان در مطالعات خود دریافته اند استفاده از ماری جوانا البته از نوع پزشکی می تواند به درمان بیماری آلزایمر کمک کند.

محققان توده های التهابی کشف کرده اند که به نورون های مغز آسیب می زند. مطالعات جدید محققان تی اچ سی نشان می دهد ماده روانگردان در شاهدانه، پلاکت های سمی مغز را تحریک می کند و آنها را از بین می برد.

دیوید شوبرت، محقق ارشد و استاد مطالعات زیست شناسی موسسه سالک می گوید: یک پتانسیل درمانی میان کانابینوئیدهای ماری جوانا برای درمان بیماری آلزایمر است و این منطقی به نظر می رسد.

کیت فارگو، مدیر برنامه های علمی و توسعه انجمن آلزایمر، ماری جوانای پزشکی را مانند خیابان مشروعی در پژوهش می داند و در این باره می گوید: پتانسیل درمانی در اجزای شاهدانه (یا مشتقات شیمیایی موجود در آن) می تواند التهاب مغزی را کاهش دهد. سرمایه گذاری موسسه شوربرت و موسسه فرگو نیز در همین زمینه بوده است. نتایج موسسه شوربرت جالب توجه است اما در حال حاضر زمان مناسبی برای ارائه و انجام مراحل درمانی آن بر بیماران نیست، البته باید توجه داشت زوال عقل باید یک شرط مقدماتی برای مصرف ماری جوانای پزشکی باشد.

در همین حال، دکتر دیوید کسارت، رئیس خدمات مراقبت تسکینی در دانشگاه دوک می گوید: مطالعات در زمینه مصارف پزشکی ماری جوانا هم چنان ادامه دارد. من با افرادی که توسط موسسه تی اچ سی مورد آزمایش قرار گرفته و مبتلا به زوال عقل خفیف و متوسط بوده اند،صحبت کرده ام. آنها معتقد بودند ماری جوانا در کاهش سردرگمی و آشفتگی هایی که در برخی موارد سراغشان می آید بسیار موثر است.

در سال 2014 نیز تحقیقاتی پیرامون مصارف پزشکی ماری جوانا انجام شده بود و این تحقیقات، از نتایج مطالعات اخیر پشتیبانی می کند.

دانشمندان هلندی با بررسی مطالعات موسسه تی اچ سی دریافته اند استفاده از ماری جوانا در درمان علائم رفتاری زوال عقل مفید است و می تواند باعث کاهش علائم توهم، اضطراب یا پرخاشگری، تحریک پذیری، بی تفاوتی در بیماران مبتلا به آلزایمر شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چالش ایجاد شغل برای نخبگان

چالش ایجاد شغل برای نخبگان

مسائل مربوط به نخبگان از سال‌ها قبل مورد توجه من بود، به طوری که از سال ۱۳۸۰ به صورت جدی وارد این بحث شدم و دغدغه‌هایم را پیگیری کردم. علت اصلی‌اش هم این بود که در نمایشگاهی مطلع شدم از۱۵۰ دانش‌آموز المپیادی کشور، حدود ۹۰ نفرشان به خارج کشور مهاجرت کرده‌اند. این موضوع باعث شد تا من نظریه مهاجرت ژن‌ها را مطرح کنم و در مقاله‌ای به آن بپردازم.

وقت عبور از دوران لوکس‌پنداری محیط‌ زیست

وقت عبور از دوران لوکس‌پنداری محیط‌ زیست

خیلی خوب به یاد دارم در یکی از روزهای بهاری پنج شش سال پیش وقتی به عادت معمول هنگام رانندگی به رادیو گوش می‌کردم، بحث نمایندگان مجلس سر انتقال آب دریاچه خزر به کویر سمنان حقیقتا شنیدنی بود.

چرا گربه‌ ماهی علی دایی خبرساز شد؟

چرا گربه‌ ماهی علی دایی خبرساز شد؟

دیروز که خبر نامگذاری یک گونه گربه ماهی در آب‌ های جنوب غرب کشور به نام علی دایی در رسانه‌ها شنیدم، از همان ابتدا روشن بود چه واکنش‌های عجیب و غریبی را باید منتظرش باشیم.

گفتگو

بیشتر
شبی که دلباخته دماوند شدم

به مناسبت روز ملی دماوند، گفتگو کرده‌ایم با مجید قهرودی، عکاس نجومی و کوهنوردی که خیره‌کننده‌ترین نماها را از عظمت دماوند ثبت کرده‌ است

شبی که دلباخته دماوند شدم

نیازمندی ها