یک مقام ارشد وزارت دفاع آمریکا ادعا کرد:

استفاده از لیزر برای هدف قرار دادن موشک‌های ایران

وزیر دفاع در یادواره ۱۰ شهید مدافع حرم ‌‌همدان:

توان موشکی ایران ‌چند برابر و خارج از تصور دشمنان شد

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ‌‌گفت: امروز توان موشکی ما خارج از تصور دشمنان است و نظام سلطه نباید با انحراف در برجام و بهانه کردن توان موشکی ایران به دنبال مخدوش کردن چهره جمهوری اسلامی در جهان باشد.
کد خبر: ۹۲۵۴۷۶
توان موشکی ایران ‌چند برابر و خارج از تصور دشمنان شد

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از تسنیم، سردار حسین دهقان بعدازظهر امروز در یادواره 10 شهید مدافع حرم استان همدان در نهاوند اظهار داشت: نهاوند شهر عمل، جهاد، شهادت، صبر و ایثار و مقاومت است و تاریخ بلند شما مردم نهاوند حکایت از زنده و مؤثر بودن در تمام عرصه‌های انقلاب دارد.

وی افزود: مردم نهاوند نخستین شهری بودند که بر ضدرژیم ستمشاهی مبارزه کردند و با یک آینده‌نگری درخشان برای مردم انقلابی ایران افتخار کسب کردند.

مردم نهاوند نقش اساسی در نظام اسلامی ایفا داشتند

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح بیان کرد: شهرستان کوچک شما در دوران قبل از انقلاب با تقدیم شهدای گروه انقلابی ابوذر و بعد از انقلاب اسلامی با تقدیم 850 شهید نقش اساسی در نظام اسلامی ایفا کردند.

وی گفت: حملات رژیم بعثی به شهرستان نهاوند و حضور جوانان شما در جبهه‌ها نشان از این داشت که شما تمام شرایط خطر و انقلاب را پذیرفته‌اید.

دهقان عنوان کرد: رزمندگان و فرماندهان نهاوند و همدان به طور خاص و عام در عملیات مرصاد حضوری پر رنگ داشتند و دشمن بعثی و منافقان را سرکوب کردند.

وی افزود: سردار همدانی نگین شهدای مدافع حرم در دفاع از حریم ولایت و اهل بیت(ع) بود چرا که این سردار شهید در مقابل وحشی‌گری‌های تکفیری‌ها که مورد حمایت سران منطقه و آمریکا هستند افتخار بزرگی را برای ایران کسب کرد.

عربستان در منطقه با جنایت در یمن به پیر، جوان، زن و کودک رحم نمی‌کند

وزیر دفاع تأکید کرد: اگر ملت ما حیات همراه با رفاه و آسایش می‌خواهند باید همیشه دفاع از خود را جزء برنامه‌ها قرار دهند.

وی با اشاره به وضعیت منطقه اظهار داشت: ما می‌گوییم جمهوری اسلامی نیاز به بزرگی شما ندارد فقط جا در منطقه برای شما کم است که در یمن، عراق و سوریه با مسلمانان می‌جنگیم، چرا عربستان در منطقه با جنایت در یمن به پیر، جوان، زن و کودک رحم نمی‌کند.

دهقان افزود: ما می‌گوییم مردم عراق قیم و سرپرست نمی‌خواهند و خودشان از طرف ملتشان می‌توانند از حقوقشان دفاع کنند و نیازی به حمایت شما ندارند.

وی تصریح کرد: عربستان سعودی هر روز به دنبال شیطنت در خاورمیانه است و به‌ عنوان حامی آمریکا در این نقطه از جهان مردم مظلوم یمن را با موشک و تهاجم می‌دهد و امسال نیز مردم ایران را از مراسم معنوی حج محروم کرد.

دولت به دنبال اقدام اساسی برای حل مشکلات ریشه‌ای و بنیادی جوانان است

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ‌گفت: دولت در دو سال گذشته تلاش‌های زیادی را برای رفاه مردم ایران انجام داد ولی آن‌گونه که شایسته خدمت کردن به این مردم است ما از پس آن برنیامدیم این در حالی است که دولت به دنبال اقدام اساسی برای حل مشکلات ریشه‌ای و بنیادی جوانان است.

دهقان افزود: دشمن با نفوذ در منطقه شرایط را برای کشور ما سخت کرد و دولت با کم کردن تنش‌ها به دنبال شرایط بهتر است و منفعل شرایط آمریکایی‌ها نمی‌شود.

وی عنوان کرد: در هفته دولت اقدامات دولت گفته می‌شود زیرا این ملت رشید عزیز شایسته خدمت بیشتر هستند ولی آمریکا با شرایطی که در برجام و منطقه به وجود آورد مشکلات اقتصادی ما را دوچندان کرد.

وزیر دفاع اظهار داشت: دولت برای حمایت از جریان مقاومت در 3 سال گذشته بیشترین حمایت مادی و معنوی خود را انجام داد و بهترین مشاوره نظامی را در اختیار مقاومت گذاشت و توان موشکی خود را نیز چند برابر کرد تا هیچ‌کس اجازه فکر کردن به تعرض را در سرخود در مورد ایران نپروراند.

امروز توان موشکی ما خارج از تصور دشمنان است

وی با اشاره به موشک و بمباران شهرستان نهاوند در دوران دفاع مقدس یادآور شد: امروز توان موشکی ما خارج از تصور دشمنان است و نظام سلطه نباید با انحراف در برجام و بهانه کردن توان موشکی ایران به دنبال مخدوش کردن چهره جمهوری اسلامی در جهان باشد.

دهقان افزود: پرونده هسته‌ای ما دیگر بسته‌ شده و توان موشکی و نظامی ما قابل‌ مذاکره و معامله با دشمنان نیست و هر از چند گاهی با پیش کشیدن توان موشکی و بهانه‌‌جویی‌هایی که آنها انجام می‌دهند به دنبال اهدافی دیگر در جهان هستند.

به گزارش تسنیم، در پایان این مراسم ضمن تجلیل از 10 خانواده شهید مدافع حرم استان همدان از رزمندگان و جانبازان نهاوندی مدافع حرم در کشور سوریه و عراق نیز قدردانی شد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها