معاون اول رئیس جمهور گفت: اینکه علیه نظام بانکی فضاسازی منفی ایجاد شود درست نیست زیرا بانک‌ها از مظلوم‌ترین بخش‌ها هستند.
کد خبر: ۹۲۴۱۸۵
جهانگیری:"بانک‌ها" مظلوم‌ هستند

به گزارش جام جم آنلاین و به نقل از تسنیم ، جلسه کارگروه ملی تسهیل و رفع موانع تولید عصر روز گذشته به ریاست اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور برگزار شد.

جهانگیری در این جلسه، با اشاره به گزارش ارائه شده در جلسه از سوی مدیران عامل بانک‌ها در خصوص روند بررسی پرونده واحدهای تولیدی کوچک و متوسط راکد و نیمه فعال و ارائه تسهیلات برای راه‌اندازی این واحدها گفت: عملکرد بانک‌ها در این زمینه مثبت بوده که باید از آنها قدردانی کنیم.

وی راه اندازی بخش تولید و اقتصاد کشور را در سال «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل» موضوعی بسیار پراهمیت دانست و گفت: دولت متعهد شده است در سال جاری تولید کشور را راه اندازی کند و انتظار ما از بانک‌های عامل و همه بخش‌ها این است که همه توان و تلاش خود را در این زمینه به‌کار گیرند.

معاون اول رئیس جمهور از بانک‌های عامل خواست در راستای بررسی سریعتر پرونده واحدهای تولیدی کوچک و متوسط راکد و نیمه فعال که به تسهیلات و سرمایه در گردش نیاز دارند، هر بانک یک هدف گذاری کمی برای خود تعیین کند و متعهد شود که در هر ماه تسهیلات لازم را در اختیار تعداد مشخصی از واحدهای تولیدی استان های مختلف کشور قرار دهد تا بدین ترتیب ظرف چند ماه آینده شاهد رونق تولید و اشتغال در کشور باشیم.

جهانگیری افزود: انتظار ما این است که در پایان سال تعداد واحدهای صنعتی و تولیدی نیمه فعال و راکد که به کمک نظام بانکی مجدداً احیا شده‌اند، فراتر از انتظارات باشد و خواسته‌های رهبر معظم انقلاب و رئیس جمهور در خصوص ایجاد رونق تولید و رشد اقتصادی کشور محقق شود.

وی تاکید کرد: با توجه به گزارش های دریافتی و براساس بازدیدهایی که از واحدهای صنعتی و تولیدی کشور در چند ماه اخیر داشته ام، استنباط من این است که برخلاف آنچه برخی افراد می گویند، تولید و صنعت کشور متوقف نیست و بسیاری از واحدهای تولیدی با ظرفیت مناسب در حال کار و فعالیت هستند.

معاون اول رئیس جمهور افزود: متاسفانه گاهی اطلاع رسانی درباره کارهای سازنده و خوبی که انجام می دهیم، آنطور که باید صورت نمی‌گیرد و در مقابل، برخی افراد و رسانه‌ها، ضعف‌های دولت را برجسته کرده و به صورت چند برابر جلوه می دهند که لازم است در این خصوص دقت و تمرکز بیشتری به خرج دهیم تا مردم از اقدامات مثبت و سازنده دولت آگاه شوند.

جهانگیری اضافه کرد: با توجه به شناختی که از صنعت کشور دارم و با درنظر گرفتن گزارش های دریافت شده و بازدیدهایی که طی چند ماه اخیر از واحدهای تولیدی داشته ام، معتقد هستم که تولید کشور حتماً راه اندازی خواهد شد و دغدغه تولید و اشتغال کشور تا حد زیادی مرتفع می شود.

وی با تاکید بر اینکه نمی‌توانیم نسبت به سرنوشت واحدهای تولیدی که به دلیل شرایط اقتصادی با مشکل مواجه شده اند بی تفاوت باشیم، تصریح کرد: ضرورت راه اندازی و احیاء بخش تولید کشور یک موضوع ملی به معنای واقعی کلمه است و انتظار داریم همه مدیران و مسئولین با جدیت به این موضوع بپردازند زیرا باور ما این است که همگی در یک کشتی نشسته ایم و باید این کشتی را با کمک یکدیگر به حرکت درآوریم.

معاون اول رئیس جمهور باقدردانی مجدد از عملکرد نظام بانکی برای راه اندازی تولید، خاطرنشان کرد: اینکه علیه نظام بانکی فضاسازی منفی ایجاد شود درست نیست زیرا بانک‌ها از مظلوم‌ترین بخش‌ها هستند و در عین حال بیشترین مسئولیت را در تامین مالی برای اقتصاد کشور برعهده دارند و این طبیعی است که وقتی یک بخش دارای اهمیت فراوانی در اقتصاد باشد، از طرف همه بخش ها مورد انتقاد قرار گیرد.

در این جلسه که وزرای کشور، صنعت،معدن و تجارت، رئیس کل بانک مرکزی و مدیران عامل بانک‌ها نیز حضور داشتند، مهندس نعمت زاده گزارشی از عملکرد اجرای طرح رونق تولید ارائه کرد و به تشریح مشکلات و موانع پیش روی واحدهای تولیدی پرداخت.

وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین به ارائه گزارشی آماری از تعداد پرونده هایی که توسط کارگروه های استانی رفع موانع تولید به بانک‌های عامل ارسال شده، ارائه کرد و گفت: گروه هایی برای نظارت مشخص شده‌اند تا بررسی کنند که تسهیلات ارائه شده به واحدهای تولیدی نیازمند، در چه مسیری هزینه می شود تا منجر به راه اندازی تولید و اشتغال گردد.

وی همچنین مشکلات و موانع موجود در روند رسیدگی به پرونده واحدهای تولیدی نیمه فعال و راکد را مطرح کرد و پیشنهاداتی نیز برای حل این مشکلات ارائه کرد.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۴
جلال كانونی ثابت
-
۱۷:۲۰ - ۳۱ تير ۱۳۹۵
۰
۰
یعنی از خودرو سازها هم مظلومترند...؟؟؟!!!!!
جانبازو بازنشسته
-
۰۱:۰۹ - ۰۱ مرداد ۱۳۹۵
۰
۰
آقای جهانگیری نكند بانكی به شما وعده وام كلان با سود بسیار كم داده كه از آنها دفاع می كنید ؟
مهندس محمد
-
۰۷:۲۱ - ۰۲ مرداد ۱۳۹۵
با سلام واقعا خیلی متاسفم آقای جانباز كه چنین دیدگاهی دارید ان شاء ا...... راجع به دیدگاهتون تجدید نظر كنید
ناشناس
-
۰۶:۳۷ - ۰۱ مرداد ۱۳۹۵
۰
۰
آقای جهانگیری ۰ شما می دانستید در ایران دانشگاهی مختلف دارد ۰ می دانستید رشته ای تاریخ ۰ علوم سیاسی گرایشهای روابط بین الملل و۰۰۰ دارد ۰ می دانستید بسیاری با ضرایب هوشی بسیار بالا در این رشته ها دكترا دارند ۰ می دانستید اهل قلم بسیار توانمند دارد ۰ می دانستید كه تحلیل گران قدر دارد ۰ بابا مردم رو چی فرض كردید ۰ جناب جهانگیری عزیز حال بانكها مظلوم هستند یا مردم ۰ مردم در معیشت بسیار مشكل دارند ابا این رو حل می كنید ۰

نیازمندی ها