jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۹۲۲۱۷۱   ۲۶ تير ۱۳۹۵  |  ۰۷:۴۹

«رجب طیب اردوغان» رئیس جمهوری ترکیه در گفت وگو با شبکه «ان.تی.وی» با تاکید براینکه به هیچ وجه کشور را تسلیم تروریست ها نخواهیم کرد، گفت: کودتاچیان با این باور که من هنوز در مارماریس حضور دارم، دست به بمباران این منطقه زدند.

بمباران محل اقامت اردوغان در مارماریس/ هشدار دولت به کودتاچی ها

رئیس جمهوری ترکیه در این سخنرانی که «برات آلبایراق» وزیر انرژی ترکیه نیز در کنار او حضور داشت، تصریح کرد: امروز بعداز ظهر برخی حرکت هایی در داخل ارتش مشاهده شد که در پی آن اقلیتی در داخل ارتش علیه برابری و برادری ملت که در واقع خود ساختار موازی در دستگاه دولتی می باشد و جایی برای خود در ارتش نیز داشت و 40 سال برای نفوذ در همه نهادها تلاش کرده است، هزینه بسیار گرانی را خواهد داد.

وی افزود: این گروه علیه دولتی که با رای مردم برروی کار آمده دست به کودتا زده است، اما آنها دست به هر راهی بزنند ما جان خود در دست و کفن پوشیده به این راه آمده ایم و با این باور که در هر کاری خیری است این موجب شد که وسیله ای برای پاکسازی ارتش شود.

او ادامه داد: در اول ماه اوت شورای عالی نظامی قرار بود تشکیل شود، عده ای که نگران تصمیمات این شورا شدند دست به این کار زدند.

اردوغان افزود: چند روز پیش شاهد حملات تروریستی داعش بودیم، حال نیز با اشغال و حملات تروریستی دولت موازی هستیم و اکنون «اف 16» هایی را که با پول مردم خریداری شده به پرواز در می آورند.

رئیس جمهوری ترکیه تصریح کرد: من در مارماریس بودم و به دنبال خروج من از منطقه با این باور که من هنوز در آنجا هستم، آن منطقه را بمباران کردند و دبیر کل نهاد ریاست جمهوری مرا بازداشت کردند. هنوز از سرنوشت رئیس ستاد فرماندهی ارتش ترکیه خبر ندارم.

وی در ادامه خطاب به سربازان گفت: شما نظامیان این ملت هستید علیه مردم قیام نکنید و باید هرچه زودتر از این خطا باز گردید. اکنون دستگیری ها شروع شده و شماری از افسران ارشد بازداشت شده اند.

اردوغان ادامه داد: ما عملیات پاکسازی را امروز شروع کردیم و با عزم راسخ ادامه خواهیم داد چرا که این یک سازمان تروریستی است و ما از گذشته می گفتیم که گروه ضاله که از پنسیلوانیا مدیریت می شود، گروه تروریستی است و با اقدام به کودتا نشان دادند که آنها یک سازمان تروریستی هستند.
وی تاکید کرد: به هیچ وجه کشور را تسلیم تروریست ها نخواهیم کرد.

رئیس جمهوری ترکیه اظهارداشت: مهم آن است که اکنون به رغم اینکه ساعت 4.30 دقیقه بامداد است میلیون ها تن از مردم در خیابانها برای دفاع از دموکراسی و دولت منتخب خود حضور دارند. ما کسانی را که با تانک ها در خیابانها هستند به پادگانشان باز گردانده و عاملان آنها را محاکمه خواهیم کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
كسرا
-
۰۸:۴۴ - ۱۳۹۵/۰۴/۲۶
چوب خدا صدا نداره آقای اردوغان . البته امیدوارم كشور همسایه به آرامش برسه
۰
۰

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

قطعنامه صادر می‌شد دلیلی برای ادامه برجام وجود نداشت

قطعنامه صادر می‌شد دلیلی برای ادامه برجام وجود نداشت

در مورد موضوع عقب‌نشینی غرب از صدور قطعنامه علیه جمهوری اسلامی می‌توان گفت نوعی عقلانیت بین اعضای شورای حکام یا حداقل حرکت به سمت عقلانیت از سوی آنها وجود دارد و در این ارتباط هشدار افراد عاقل در جامعه جهانی منجر شد آنها از صدور قطعنامه ضدایرانی خودداری کنند؛ چرا که در صورت صدور قطعنامه، دیگر دلیلی برای حضور جمهوری اسلامی در برجام بی‌خاصیت وجود نداشت و به این ترتیب دست ایران برای کنار گذاشتن آن بازتر می‌شد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر