jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۹۲۱۸۷۷ ۲۴ تير ۱۳۹۵  |  ۱۵:۳۰

فرانسوا اولاند وعده داده بود که مانند نیکولا سارکوزی، رئیس‌جمهور ماقبل خود نباشد؛ کم‌تر پز و ظاهرپردازی داشته باشد اما اینک یک روزنامه فرانسوی می‌گوید، اولاند در وعده خود صادق نبوده است.

هزاران یورو به خرج دولت برای آرایشگر شخصی اولاند!

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از دویچه وله، فروتنی، خاکی و مردمی بودن شعاری بود که فرانسوا اولاند در آغاز ریاست جمهوری خود در فرانسه پیشه کرده بود. با این همه به نظر می‌رسد که او از مقاصد خوب اولیه خود اینک فاصله گرفته باشد.

اکنون گفته می‌شود که اولاند آرایشگری شخصی به خرج دولت دارد. روزنامه فرانسوی «کانار آنشنه» گزارشی در این مورد منتشر کرده و اشپیگل آنلاین آلمان نیز با برداشت‌هایی از آن به شرح ماجرا پرداخته است.

بر اساس این گزارش که متعلق به چاپ روز چهارشنبه ۱۳ ژوئیه (۲۳ تیر) است «اولیور.ب»، آرایشگر شخصی اولاند که مجاز به صحبت کردن در این باره نیست ماهانه از راه صاف و مرتب کردن موی رئیس‌ جمهور ۹۸۹۵ یورو در می‌آورد.

به گزارش این روزنامه فرانسوی، او در مه سال ۲۰۱۲ قراردادی به عنوان «آرایشگر شخصی رئیس‌ جمهور» امضا کرد؛ قراردادی که رونوشتی از آن منتشر شده است.

ظاهرا درآمد «اولیور.ب» تا پایان مدت مقرر در قرارداد در مجموع نیم میلیون یورو است.

از قرائن امر پیداست که کاخ الیزه این مبلغ را پرداخت کرده، به عبارت دیگر این مبلغ از مالیات‌های مردم تأمین شده است.

سیلویه هوباک، رئیس هیأت کارکنان کاخ الیزه نیز در آن زمان قرارداد را شخصا امضا کرد.

به موجب این گزارش، «اولیور.ب» طبق قرارداد باید همیشه هر بار که رئیس‌جمهور پاریس را ترک می‌کند او را در این سفر همراهی کند.

روزنامه یاد شده می‌نویسد، به نظر می‌رسد که کاخ الیزه بر مسئله‌دار بودن این قرارداد شغلی واقف بوده باشد، چرا که دست‌کم آرایشگر را موظف کرده تا در طول قرارداد و بعد از اتمام آن به هیچ وجه در باره این کار و اطلاعات مربوط به آن با کسی سخن نگوید.

این روزنامه فرانسوی این مناسبت شغلی و نسب میزان کار و سطح درآمد حاصل از آن را شرم‌آور دانسته و از مسئولان کاخ ریاست جمهوری فرانسه پرس‌و‌‌جو کرده است.

کاخ الیزه مبلغ مزبور را تأیید کرده و در موضع‌گیری کتبی گفته است که برای این دستمزد بالا دلایل محکمی وجود دارد: آرایشگر باید هر روز صبح خیلی زود بیدار شود و به اصلاح سر و صورت اولاند بپردازد؛ گاهی هم چند بار در روز.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
جوان ایرانی
-
۱۶:۵۸ - ۱۳۹۵/۰۴/۲۴
خوب كله را بتراشد خود را راحت كند هر روز صبح یك ماشین ریش تراش روی كله بكشد تا كله صاف صاف بشود من خودم الان ۵ سال است كه كله ام را هر روز صبح با ماشین ریش تراشی صاف و صوف میكنم و كله من ۵ سال است كه برق میزند
۰
۰

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر