اولین انیمیشن صنعتی ایران در صبا ساخته می‌شود

دلاوری‌های جلال‌الدین در «جوانمردان»

انیمیشن «ایران ما» با زبانی ساده و روان و به دور از هرگونه رنگ و لعابی به معرفی افراد فاخر کشورمان می‌پردازد.
کد خبر: ۹۱۸۴۴۴
معرفی چهره‌های فاخر ایران در انیمیشن «ایران ما»

به گزارش جام جم آنلاین ، کارگردان وتهیه کننده کار در خصوص انیمیشن «ایران ما2» گفت: انیمیشن «ایران ما» از سه سال پیش کار خود را در جهت معرفی شاعران و شخصیت‌های فاخر کشور آغاز کرد و تا به امروز 190 قسمت آن روی آنتن رفته است. در حال حاضر پرونده جدیدی با رویکردی همچون قبل در 52 قسمت در دست تولید است.

علی مریخی افزود: «ایران ما» در سری سوم. در 52 قسمت به چهره‌های فاخر در حوزه‌های دینی، علمی، سیاسی چون علامه محمد تقی جعفری، سیدرضی و سرداران شهیدکشور، شهید شوشتری و مدافعان حرم خواهد پرداخت بیش از پنجاه درصدکارانجام شده تحقیق ونگارش متن به اتمام رسیده و کاردرمرحله انیمت است ،تصویر سازی ان هم توسط علی مریخی به اتمام رسیده.سری نخست ایران ما با استفاده از کتاب دکتر علی اکبر ولایتی جمع آوری شده بود. کل شخصیت های معرفی شده در این آیتم‌ها 55 و بناهای تاریخی 54 قسمت شخصیتهای مطرح ایران بوده است. و 73 قسمت هم معرفی شهدای سرچشمه که دوسال گذشته متناوبا در شبکه پویا وکودک به نمایش در امده است.

مریخی در خصوص شکل ساخت این انیمیشن اظهار داشت: در «ایران ما» به صورت معماگونه فرایند تکوین تصویر چهره یک شخصیت و یا بناهای تاریخی به مدد نریشن و صدای فاخر پرویز بهرام طرح موضوع می‌شود و رفته رفته تصویربه صورت نقاشی تکوین وکامل میشودوشخصیت همگام باتصویر در دیالوگ به سمت شفاف شدن پیش می رود تا تصویر به صورت کامل هویدا شود و مخاطب به آرامی با آن شخصیت آشنا شود. این شکل از تولیدات علاوه بر ارتقای اطلاعات عمومی، از جنبه آموزش هنر نقاشی نیز برای مخاطبان خردسال و نوجوان بسیار آموزنده است و در پی طرح چیستان به معرفی یک شخصیت معروف می پردازد. این روش باعث شناخت بیشتر مخاطب و ماندگاری آن در ذهنش می‌شود.

وی در مورد نحوه ساخت این اثر تصریح کرد: این انیمیشن به صورت موشن گرافیک در آیتم هایی دو دقیقه ای ساخته می‌شود که این خود بر سختی کار ما می‌افزاید و جمع بندی‌ها باید به شکلی صورت بگیرد که قابلیت اثرگذاری روی مخاطب را داشته باشد.

مریخی در ادامه به دوبله انیمیشن اشاره کرد و گفت: در ابتدا دوبله این کار بر عهده «پرویز بهرام» صدای ماندگار عرصه دوبله به انجام رسید که متاسفانه به دلیل کسالت وی، دوبله در سری دوم به «علی همت مومیوند» سپرده شد سری سوم هم با این صدا پبشه کارخواهیم کرد، این اثر دو ماه دیگر روند تولیدش به پایان می رسد و دوبله آن آغاز می شود.

این کارگردان در مورد فرم ساده این کار تصریح کرد: انیمیشن «ایران ما» به شکلی ساده و روان تولید شده تا به راحتی برای مخاطبان قابل فهم باشد. در این کار سعی کردم اثری در یک آرامش و سکوت و خارج از رنگ و لعاب های همیشگی انیمیشن های معمول به صورت ساده و گرافیکی بسازم و فضای متفاوتی را برای مخاطبان به تصویر بکشم.

وی خاطرنشان کرد: در این کار دوستان خوبی چون اشرف باقری و فریبا غفوری، ایمان یزدان پژوه و سمیه سلطانعلیان، سهند عمید و سریرا مریخی، رشید رهنما و گلناز اخوان، جعفر فتوت و علی همت مومیوند همراهم بودند و این انیمیشن در مرکز صبا تهیه و در حال تولید شدن است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها