نوانما اخبار ۴ کد خبر: ۹۱۶۵۹۰ ۰۵ تير ۱۳۹۵  |  ۱۳:۰۴

چندی پیش آلبوم «امیر بی‌گزند» با صدای «محسن چاوشی» منتشر شد و این خواننده در قطعه اول آن مجموعه از اذان مرحوم «رحیم موذن‌زاده» استفاده کرده بود. همچنین در بخشی از ترانه قطعه «چنگیز» هم نامی از این استاد فقید مطرح می‌شود.

واکنش فرزند «موذن‌زاده» به صدای پدرش در آلبوم محسن چاوشی

به گزارش جام جم نوا، استفاده محسن چاوشی از این اذان خاطره‌انگیز در آلبومش نظرات گوناگونی را به دنبال داشت. برخی مخالف این امر بودند و برخی از مخاطبان هم تلفیق این اذان با ترانه و موسیقی چاوشی را تأیید کردند. اما فرزند استاد موذن‌زاده برای اولین‌بار نسبت به این اتفاق واکنش نشان داد و دیدگاه‌های جالبی درباره محسن چاوشی و موسیقی داشت.

جعفر موذن‌زاده نظر خود درباره استفاده محسن چاوشی از اذان مرحوم «رحیم موذن‌زاده» در آلبوم جدیدش را اینگونه بیان کرد:«به نظر من استفاده ایشان از اذان پدرم در آلبومشان مشکلی ندارد ولی بهتر بود آقای چاوشی اجازه می‌گرفتند و من هم اشعار را می‌دیدم تا بدانم که قرار است چه کاری را انجام دهند. اذان پدر من هم در دستگاه موسیقی است. در دستگاه «بیات ترک» و گوشه «روح الارواح» خوانده شده ولی اگر برای استفاده از آن به ما هم اطلاع دهند بهتر است. من صدای آقای محسن چاوشی را دوست دارم و خواننده خوبی هستند. آهنگ‌های ایشان که در آن از اذان استفاده شده بود را شنیدم و خوب بود. اعتراضی هم نکردم . من سر فیلم «رسوایی» به آقای «مسعود ده‌نمکی» اعتراض کردم و گفتم که شاید خانواده دوست نداشته باشند از این اذان در سینما استفاده شود. چون لوث می‌شود و این اذان که یک اثر ملی است باید جایگاه خاص خودش را داشته باشد. من خودم موسسه فرهنگی و هنری دارم و شاید شخصی توان استفاده صحیح از این اذان را نداشته باشد. آقای چاوشی به عنوان مثال اثر خوبی خلق کردند و اعتراضی هم به ایشان نداشتم ولی بحث کسب اجازه از خانواده «موذن‌زاده» هم باید رعایت شود.»

منبع: موسیقی ما

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
نرم افزار موبایل
-
۱۳:۲۹ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۵
اگه اثر ملیه دیگه بشما ربطی نداره مرحوم موذن زاده این اذان را برای شما به ارث نگذاشته كه حق حق میكنید اصل كاریست كه انمرحوم برای دلش واز دلش اجرا كرد وبرای همین هم جاودانه شد پس لطفا اجازه واطلاع را فراموش كنید زیرا ملی یعنی مال همه
۰
۰
رضا
-
۱۶:۴۴ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۵
من بارها در خبرها و مقالات سایت جام جم نظر گذاشتم، اما منتشر نشدند در حالی كه هیچكدام مغایر با شرایط ارسال نظر نبوده‌اند. گزینشی عمل كردن سایت و روزنامه جام جم نشان از تلقین و تلفیق نظرات خودشان به مردم است كه به همین خاطر سعی می‌كنم در كسب خبر به منابع دیگر هم رجوع كنم.
۰
۰
پیراسته فر
-
۱۹:۵۴ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۵
استفاده "اذان" هم اجازه می خواهد!؟!
۰
۰
نرم افزار موبایل
-
۱۰:۱۳ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۶
اثرملی نیازی به اجازه فرزندایشان ندارد
۰
۰