jamejamonline
اقتصادی صنعت و انرژی کد خبر: ۹۱۵۴۳۹ ۰۱ تير ۱۳۹۵  |  ۰۳:۱۰

روابط عمومی شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد: به دنبال صدور مجوزهای لازم از سوی دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت آمریکا، تفاهم نامه خرید هواپیما بین ایران ایر و شرکت بوئینگ در خرداد ماه به امضاء رسید.

امضای تفاهم نامه خرید هواپیمای نو بین ایران ایر و بوئینگ

به گزارش جام جم آنلاین، شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران دوشنبه شب اعلام کرده است در پی اعلام رسمی تاریخ اجرای توافق مذاکرات ایران با گروه 1+5 و اجرایی شدن برجام، اقدامات گسترده ای از طرف شرکت های بزرگ سازنده هواپیما برای حضور در بازار ایران و سیاست وزارت راه و شهرسازی در جهت بازسازی ناوگان هوایی کشور این تفاهم نامه به امضاء رسیده است.

پس از سفر نمایندگان کمپانی بوئینگ به ایران و چند دوره مذاکره، سرانجام در خردادماه سال جاری تفاهم نامه ای بین ایران ایر و بویینگ به امضاء رسید.

در این تفاهم نامه مقرر شده در صورت اخذ مجوزهای لازم توسط دو طرف، تعدادی هواپیمای بوئینگ از خانواده ۷۳۷ نسل جدید و مدل های ۳۰۰ER و ۹۰۰ از سری بوئینگ ۷۷۷ توسط هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران به صورت اجاره به شرط تملیک خریداری شود.

روابط عمومی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران اعلام کرده نهایی شدن این قرارداد منوط به اخذ مجوزهای نهایی از سوی دولت ایران و آمریکا است.

پیش از این همزمان با سفر رییس جمهوری ایران به فرانسه در بهمن ماه 94، پیش قرارداد خرید 118 فروند هواپیمایی مسافربری از شرکت ایرباس به امضاء رسیده و این شرکت هم اکنون برای نهایی کردن فروش هواپیماهای یاد شده به ایران ایر منتظر دریافت مجوزهای لازم از خزانه داری آمریکا است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ظرفیت بازار سرمایه برای تامین منابع مالی دولت

ظرفیت بازار سرمایه برای تامین منابع مالی دولت

شیوع ویروس کرونا طی شش ماه اخیر باعث شده حدود 80 درصد مشاغل و کسب و کارها تحت تاثیر قرار گیرند و با مسائلی چون تعدیل نیرو، کاهش تولید یا افزایش هزینه‌ها مواجه شوند و گاهی میزان موجودی آنها در انبار افزایش یابد.

باید به تغییر نسخه اندیشید

باید به تغییر نسخه اندیشید

آنچه امروز در عرصه اقتصاد ایران می‌گذرد نشان‌دهنده و حکایتگر وجود مشکلی ساختاری و ساختی در اقتصاد کشور است،‌ مشکلی که رفع آن فقط از طریق بازطراحی بنیادین و انقلابی این اقتصاد و تغییر نسخه کلان حاکم بر آن امکان‌پذیر است.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر