Logo jame jam online for Site - SVG - Positive
حوادث عمومی کد خبر: ۹۱۴۸۴۵ ۳۰ خرداد ۱۳۹۵  |  ۱۷:۵۰

مرد کلاهبردار را شناسایی کنید

شکار دختران دم بخت به بهانه ازدواج +عکس

۳

مردی که دختران دم بخت را فریب داده و از آنان اخاذی می‌کرد، توسط پلیس شناسایی و دستگیر شد.

شکار دختران دم بخت به بهانه ازدواج +عکس

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از پلیس آگاهی تهران بزرگ،‌ 25 فروردین امسال زن جوانی (30 ساله) با مراجعه به کلانتری 123 نیاوران به ماموران اعلام کرد که از طریق سایت همسریابی با فردی بنام «محمد.م» آشنا شده است که این شخص با طرح پیشنهاد ازدواج، اعتماد وی را جلب نموده و پس از گذشت مدت کوتاهی اقدام به کلاهبرداری 250 میلیون تومانی از شاکیه نموده است.

پرونده در پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع کلاهبرداری و به دستور بازپرس شعبه نهم دادسرای ناحیه یک تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

اظهارات شاکی پرونده

شاکی پرونده پس از حضور در پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ به کارآگاهان گفت: چندی پیش، در سایت همسریابی با جوانی آشنا شدم که خودش را دارای مدرک دکتری در رشته معماری و همچنین فرزندخوانده یکی از جراحان مطرح کشور در زمینه مغز و اعصاب معرفی کرد؛ پس از گذشت مدت زمان کوتاهی، این شخص به بنده پیشنهاد ازدواج داد و به این شیوه و شگرد اعتماد مرا جلب کرد و در ادامه ضمن فریب بنده مبلغ دو میلیارد و 500 میلیون ریال به بهانه های مختلف گرفت.پس از گذشت مدتی، درخواست بازپرداخت وجوهات پرداختی را نمودم که محمد با تهدید مدعی شد که اقدام به تهیه فیلم از من نموده و در صورت ادامه پیگیری جهت گرفتن پولِ خود ، او نیز اقدام به انتشار فیلم در شبکه های مجازی خواهـد کرد.

دستگیری متهم در حین ایجاد مزاحمت خیابانی

با توجه به حساسیت ایجد شده، پرونده به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت؛ در همان تحقیقات اولیه مشخص شد که متهم از مجرمین سابقه داری است که پیش از این نیز به اتهام کلاهبرداری به همین شیوه و شگرد دستگیر و روانه زندان شده و در حال حاضر نیز تحت تعقیب مرجع قضایی دادسرای ناحیه 2 تهران قرار دارد.

در ادامه تحقیقات پلیسی جهت شناسایی مخفیگاه و دستگیری «محمد.م»، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که وی به علت ایجاد مزاحمت خیابانی توسط عوامل کلانتری 101 تجریش دستگیر شده که بلافاصله با هماهنگی مرجع قضایی، «محمد.م» (متولد 1361) در اختیار پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

تحقیقات پلیسی

با انتقال «محمد.م» به پایگاه یکم پلیس آگاهی و ادامه تحقیقات، محل سکونت مجردی متهم در محله امیرآباد شمالی شناسایی و در بازرسی از این محل، تعداد زیادی گوشی های تلفن همراه متلق به افراد غیر کشف شد.

با شناسایی صاحبان گوشی های تلفن همراه و مراجعه این افراد به پایگاه یکم آگاهی مشخص شد که تمامی مالباختگان، زنان و دختران جوانی هستند که همگی از طریق شبکه های مجازی بویژه سایت همسریابی با متهم آشنا شدند.

این افراد پس از مواجه حضوری با متهم و شناسایی دقیق وی، در اظهاراتی مشابه عنوان داشتند که متهم در زمان قرار ملاقات حضوری با ایشان، به بهانه های مختلف از جمله گرفتن داشتن تماس تلفنی فوری اقدام به گرفتن گوشی های تلفن همراه از آنها کرده و نهایتا با سوء استفاده از اعتماد و غفلت این افراد اقدام به سرقت گوشی های تلفن همراه نموده و از محل متواری شده است.

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر، افزود: در ادامه رسیدگی به پرونده و مواجه حضوری متهم با شاکی اصلی پرونده، متهم صراحتا به کلاهبرداری، فریب و همچنین تهدید به انتشار تصاویر شاکی در شبکه های مجازی اعتراف نمود.همچنین در ادامه تحقیقات، متهم صراحتا به دهها فقره سرقت گوشی تلفن همراه از زنان و دختران جوان نیز اعتراف داشته است.

سرهنگ کارآگاه کرم یوسف وند در پایان این خبر با اشاره به دستور مقام قضایی مبنی بر انتشار بدون پوشش تصویر متهم عنوان داشت: با توجه به اعتراف صریح متهم به دهها فقره سرقت به شیوه و شگرد مذکور، شناسایی تعدادی از شکات و مالباختگان و به جهت شناسایی جرایم ارتکابی از سوی متهم و همچنین شناسایی سایر شکات، مالباختگان و بویژه سایر افرادی که به دلایل مختلف تاکنون اقدامی جهت شکایت از متهم نداشته اند، دستور انتشار بدون پوشش تصویر متهم از سوی بازپرس محترم پرونده صادر شده است لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهم شدند دعوت می شود تا جهت پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اتوبان شهید صدر (مسیر شرق به غرب) – ابتدای خیابان قلندری شمالی مراجعه نمایند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
دلسوخته
-
۱۸:۳۵ - ۱۳۹۵/۰۳/۳۰
این مرد ناپاك را اعدام كنید با سابقه جرم آزاد تو شهر دختران بیچاره را فریب می ده و قانون كارش نداره بیایید بخاطر خون جوانان پاك سرشت كه برای دفاع از ناموس به دیگر كشورها هم كمك میكنند با این پست فطرت برخورد جدی بكنیدو حق ضایع شده تمام دختران را بگیرید
۰
۰
نرم افزار موبایل
-
۱۵:۳۷ - ۱۳۹۵/۰۳/۳۱
منم موافقم
۰
۰
امین
-
۱۵:۴۸ - ۱۳۹۵/۰۳/۳۱
خیلی خوبه كه تصویر تبهكاران رو نشون می دین
۰
۰

یادداشت

بیشتر
نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

داستان دستبند و داس

داستان دستبند و داس

راضیه غفاری در رابطه با قتل رومینا اشرفی یادداشتی در اختیار جام جم قرار داده که در ادامه می خوانید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر