jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۹۱۴۱۹۰ ۲۸ خرداد ۱۳۹۵  |  ۱۴:۲۹

خطیب جمعه تهران با تاکید بر اینکه دنیای اسلام باید در مقابل استکبار متحد شوند، گفت:جهان اسلام می داند که پول سعودی به همراه سیاست گذاری صهیونیست ها و قدرت آمریکا، مثلث شومی را تشکیل داده اند و همه فسادها هم در برابر اسلام ناشی از آنهاست.

آل سعود، رژیم صهیونیستی و امریکا؛ مثلث شوم در برابر اسلام

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری صداوسیما، آیت الله محمد امامی کاشانی در خطبه های نماز جمعه این هفته تهران گفت: الان جهان اسلام چه سنی و چه شیعی بر این مساله توجه دارد چه در یمن و چه در سوریه و چه کشورهای دیگر همه جا پول سعودی ها، سیاست گذاری صهیونیست ها و قدرت آمریکا این مثلث شوم قرار دارد.

امام جمعه موقت تهران بر ادامه ایستادگی درمقابل دشمنان و حرکت رو به جلو انقلاب اسلامی تاکید کرد.

آیت الله امامی کاشانی با ابراز ناخرسندی از وجود مشکلات در مصلای تهران برای برگزاری نماز گفت: لازم است مسئولان مربوط هر چه سریع تر با بررسی مسائل، مصلا را برای برگزاری نماز آماده کنند .

وی در ادامه با بیان اینکه دنیای استکبار هر روز دشمنی خودش را به شکلی نشان می دهد و تاریخ هم این را نشان داده است افزود: اوضاع نیز نشان می دهد انقلاب اسلامی و اسلام اصیل علوی و فاطمی با سرعت جلو می رود نه اسلامی که عده ای وهابی و تکفیری درست کرده اند و آن را به جان اسلام انداخته اند .

وی اضافه کرد: الان جهان اسلام اعم از شیعه و سنی می داند که تکفری ها با پول عربستان ، توطئه صهیونیست ها و حمایت امریکا جنایت می کند.

آیت الله امامی کاشانی توجه به ماهیت و چیستی انقلاب اسلامی و حسینی بودن آن و نحوه برخورد دنیا با این انقلاب بزرگ را ضروری دانست و گفت: تنها کسی که می تواند برخورد جهان را با انقلاب به خوبی درک و تحلیل کند مقام معظم رهبری است که در سخنانان اخیر ایشان نیز پیداست.

وی تاکیدکرد: ایشان از فراز قله دنیا را می بیند و همه باید قدر رهبری این فکر را بدانیم توجه کنیم و دل ببندیم زیرا رمز بقای انقلاب است.

خطیب جمعه تهران در ادامه با اشاره به توطئه های بی شمار دشمنان علیه امت اسلامی تاکید کرد: جهان اسلام باید با وحدت و انسجام مقابل دشمنان بایستد و نباید بگذاریم که دشمنان پیامبر(ص) و قرآن را زمین بزنند و در این خصوص همه جهان اسلام مسئولند.

آیت الله امامی کاشانی در ادامه با بر شمردن جنایات آل خیلفه در بحرین در دستگیری و شکنجه علما و بستن مساجد توجه به این وقایع را ضروری دانست و افزود: همه جهان اسلام باید به این موضوع توجه و با آن همدردی داشته باشد.

خطیب جمعه تهران همچنین با محکوم کردن قتل عام مسلمانان در پاکستان و واکنش علمای شیعه و سنی و حتی مسیحیان به این جنایات گفت : درکمال تاسف دولت پاکستان ساکت است که باید توجه شود .

وی ترویج موادمخدر به ویژه موادمخدر صنعتی و انواع روانگران ها و از بین بردن جوانان و خانواده ها را سیاست وخواست امریکا دانست و افزود: دولت امریکا درکنار حمایت از تروریسم و قتل با این حربه علیه ملت ها کار می کند.

آیت الله امامی کاشانی با ضروری خواندن اطلاع رسانی علیه موادمخدر و سیگار گفت: همه معلمان، استادان، نخبگان و مردم باید در این خصوص و بیان مضرات این مواد احساس وظیفه و تکلیف کنند.

امام جمعه موقت تهران همچنین از زحمات و فداکاری نیروی انتظامی در مقابله با این پدیده خانماسوز تشکر کرد.

وی با اشاره به سالروز شهادت دکتر چمران یاد و خاطره این سردار بلندآوازه عرصه های دفاع مقدس را گرامی داشت.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

تصویری که روز یکشنبه از حضور وزیر خارجه در مجلس شورای اسلامی منعکس شد، چگونه تصویری بود؟ وزیر خارجه به عنوان مهمان و از باب معارفه و تحلیل وضعیت سیاست خارجی به مجلس دعوت شد؛ اما در لابه‌لای بحث، مکرر همهمه و داد و فریاد از اطراف و اکناف مجلس بلند بود، وزیر خارجه نیز متقابلاً بر حرارت کلام خود می‌افزود، فضای جلسه از حالت گفت‌وگو به جدل میل کرد و درنهایت تصویری متشنج از سطوح بالای حکمرانی در کشور به افکار عمومی مخابره شد.

شما باید پاسخ بدهید

شما باید پاسخ بدهید

در ماه‌های اخیر برخی چهره‌ها و شخصیت‌های سیاسی در قالب نامه‌نگاری و مصاحبه و اظهارنظرهای مطبوعاتی و... و با لحنی طلبکار در مورد وضع موجود کشور اعلام موضع کرده‌اند.

مشغول صاحب‌خانه باش

مشغول صاحب‌خانه باش

آنهایی که دوم اسفند سال گذشته با همه ناامیدی‌ها و گلایه‌ها پای صندوق رای آمدند و چهره‌های جدیدی را به مجلس فرستادند، همه امید و خواسته شان این بود - و هنوز هم هست- که منتخبان جدید تشنه خدمت باشند،نه شیفته رانت خرید و فروش دلار و سکه و پوشک! آنها همچنین می‌خواستند نماینده‌های جدید نه‌تنها کاسب بازار خودرو نباشند، بلکه به جای دعوا بر سر رفتن یا نرفتن زنان به استادیوم و اصلاح دقیقه90 قانون انتخابات و گرفتار شدن در ترافیک طرح های سیاسی، فکر سفره هایی باشند که هر روز کوچک‌تر می‌شوند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر