jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۹۱۴۱۸۴   ۲۸ خرداد ۱۳۹۵  |  ۱۳:۰۹

گزارش سازمان ملل از جنایات فجیع داعش علیه ایزدی ها

تروریستها از زنان به عنوان برده جنسی استفاده می کنند

بازرسان سازمان ملل اعلام کردند که گروه تروریستی داعش همچنان به نسل کشی اقلیت ایزدی در عراق و سوریه ادامه می دهد.

تروریستها از زنان به عنوان برده جنسی استفاده می کنند

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، پائولو پینهیرو رئیس کمیته تحقیقات بین المللی درباره جنگ سوریه وابسته به شورای حقوق بشر سازمان ملل با انتشار گزارشی با بیان اینکه نسل کشی (ایزدی ها) همچنان ادامه دارد، افزود: عناصر داعش هر زن و کودک یا مرد ایزدی را که اسیر می کنند؛ در معرض فجیع ترین جنایات و شکنجه ها قرار می دهند.

ایزیدیها که اقلیت کرد زبان هستند در اطراف کوه سنجار در شمال عراق زندگی می کنند.

عناصر گروه تروریستی داعش در سال 2014 میلادی با ارتکاب جنایت علیه ایزدیهای سنجار، دهها هزار نفر از آنها را مجبور به فرار کردند و هزاران زن و دختر ایزدی را به اسارات گرفتند.

سازمان ملل سال گذشته هم نسبت به نسل کشی ایزدی ها توسط گروه تروریستی داعش هشدار داده بود اما گزارش کمیته تحقیقات بین المللی درباره سوریه با عنوان "آمدند تا ویران کنند: جنایات داعش علیه ایزدی ها" – که دیروز پنج شنبه منتشر شد، جدیدترین گزارش در این زمینه بود.

سایت شبکه "بی بی سی" با بیان این مطلب افزود: بازرسان حقوق بشر سازمان ملل در این گزارش با افرادی که از اسارات داعش نجات پیدا کردند، مصاحبه کرده و در نهایت به این نتیجه رسیدند که این گروه تروریستی قصد دارد تا با کشتار و بهره کشی جنسی و شکنجه و .. این اقلیت را به کلی نابود کند.

در این گزارش آمده است: تروریستهای داعش اسرای ایزدی را در شرایطی نگهداری می کنند که در نهایت به مرگ تدریجی آنها منجر می شود. آنها کودکان ایزدی را از خانواده هایشان جدا کرده و به میان عناصر خود می برند تا به این ترتیب آنها را از اعتقادات و شعائر دینی ایزدی جدا کنند.

عناصر داعش همچنین مردان و پسران بالای 12 سال را از خانواده ها جدا می کنند و هر کدام را که حاضر به پذیرش اسلام داعشی نیستند، می کشند. آنها هزاران زن و دختر حتی دختران خردسال را در بازار بردگان به عنوان کنیز می فروشند.

در این گزارش آمده است: حدود 3200 زن و کودک ایزدی هنوز اسیر داعش هستند که اغلب آنها ایزدی های سوریه هستند. تروریستها از زنان به عنوان برده های جنسی استفاده می کند و کودکان را به عنوان عناصر مسلح جذب کرده و به آنها آموزش نظامی می دهند.

یک بازرس سازمان ملل روز پنجشنبه گفت: در تحقیقات سازمان ملل درباره نسل کشی ایزیدیها در سوریه و عراق اطلاعات مفصلی درباره جنایاتی که تروریستهای داعش و دیگر گروههای تروریستی مرتکب شده اند، وجود دارد.

یکی از اعضای کمیته تحقیقات بین المللی درباره جنگ سوریه در کنفرانس مطبوعاتی گفت: ما اطلاعات دقیق و مفصلی درباره محل و نوع جنایات و اسامی مجرمان داریم.

وی افزود یک تیم شروع به تبادل اطلاعات با کشورهایی کرده است که تروریستهای خارجی را محاکمه می کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

نیویورک‌ پست با اشاره به نتایج نظرسنجی هفته گذشته، درخصوص وضعیت رئیس‌ جمهور آمریکا، جو بایدن که با موجی از انتقادها درباره آنچه در افغانستان روی می‌دهد، مواجه است، تاکید کرد از هر ۱۰ آمریکایی شش نفر معتقدند کشور در حال خارج شدن از مسیر است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها