jamejamnashriyat
کد خبر: ۹۱۲۵۸۷   ۲۳ خرداد ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

یک مطالعه نشان می‌دهد که احتمال مرگ بر اثر حمله قلبی در افراد متاهل 14درصد کمتر از بیماران مجرد است.

به گزارش ایرنا از گاردین، محققان انگلیسی در این مطالعه مقدماتی که براساس سوابق پزشکی 25 هزار نفر صورت گرفت، دریافتند احتمال مرگ افراد متاهل بر اثر حمله قلبی 14 درصد کمتر از افراد مجرد است و علاوه بر این، افراد مطلقه 7 درصد بیش از مجردها در معرض خطر مرگ بر اثر حمله قلبی هستند که این امر احتمالا به‌دلیل افزایش استرس ناشی از انزوای اجتماعی است. بیمارانی که در این مطالعه شرکت کردند، بین سال‌های 2000 تا 2013 در بیمارستان‌های شمال انگلیس در معرض حمله قلبی قرار گرفته بودند و میانگین سنی آنها 67 سال بود و بیش از 60درصد مرد بودند. محققان با بررسی مدت زمان بستری این افراد در بیمارستان، متوجه شدند افراد متاهل پس از ابتلا به حمله قلبی به‌طور متوسط تنها شش روز در بیمارستان بستری شدند که دو روز کمتر از بیماران مجرد بود، اما بیماران مطلقه هفت روز را در بیمارستان سپری کردند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

ساعت چهار بار نواخت.../به مادرم گفتم: «دیگر تمام شد»/گفتم: «همیشه پیش از آن‌که فکر کنی اتفاق می‌افتد/باید برای روزنامه تسلیتی بفرستیم...»

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

موفق‌ترین محتواها را باید در اوج تمام کرد و نباید این‌طور باشد که آن‌قدر یک برنامه را ادامه دهند که بیننده یا شنونده، زده شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر