jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۹۱۱۹۹۱   ۲۰ خرداد ۱۳۹۵  |  ۱۵:۰۰

با حمایت از تحریم شدید ایران و روابط مستحکم با اسرائیل منتشر شد

طرح انتقادی رئیس‌ مجلس نمایندگان آمریکا از 8 سال ریاست اوباما

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در سال انتخابات ریاست‌جمهوری کشورش طرحی را اعلام کرد که که ضمن انتقاد از هشت سال ریاست اوباما، روابط با اسرائیل را سنگ‌بنای ثبات خاورمیانه می داند و از تحریم‌ شدید ایران حمایت می کند.

طرح انتقادی رئیس‌ مجلس نمایندگان آمریکا از 8 سال ریاست اوباما

به گزارش جام جم آنلاین ، پائول رایان امروز پنجشنبه یک طرح امنیت ملی ارائه کرده که در آن بشدت از «باراک اوباما» رئیس‌جمهوری آمریکا انتقاد شده است.

در این طرح، از رئیس‌جمهور دموکرات آمریکا (اوباما) به دلیل هشت سال خلف وعده، اعطای امتیازات و عقب‌نشینی‌ در جنگ سوریه، توافق هسته‌ای ایران، روابط سرد با روسیه و رویارویی با کره شمالی بشدت انتقاد شده است.

در این طرح آنچه اوباما دستاورد سیاست خارجی خود می‌داند و شامل «برجام» و حرکت به سوی عادی سازی روابط با کوبا است، شکست جلوه داده شده و تلاش‌های دولت اوباما برای تعطیلی زندان گوانتانامو را بشدت مورد انتقاد قرار داده است.

در این طرح بدون آنکه اعداد و ارقامی مطرح شود، خواستار «پایان عقبگرد نظامی» آمریکا شده و همچنین خواستار بودجه قابل پیش‌بینی و کافی برای بخش نظامی شده است.

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا که حمایت خود از «دونالد ترامپ» نامزد جمهوری‌خواه انتخابات ریاست‌جمهوری 2016 آمریکا اعلام کرده است، در این طرح خواستار ایجاد یک دیوار در امتداد مرز با مکزیک نشد اما خواستار اقدامات امنیت مرزی از جمله نرده‌های بسیار مرتفع و نظارت هوایی و رادار شد.

پیش از این ترامپ در سخنرانی‌های انتخاباتی خود تأکید کرده بود که باید دیواری در امتداد مرز مکزیک و آمریکا برای جلوگیری از ورود مهاجران مکزیکی به آمریکا ایجاد شود.

در این طرح رایان، برخی از نگرانی‌های ترامپ در خصوص مهاجران مسلمان منعکس شده است به طوریکه این طرح خواستار تشدید بازرسی آوارگان و لزوم بحث و بررسی درباره شیوه‌های جلوگیری از افراطی‌شدن جوانان شده است.

پیش از این ترامپ در سخنرانی خود گفته بود که در صورتیکه رئیس‌جمهور آمریکا شود، مانع از ورود مسلمانان به آمریکا می‌شود.

در طرح رئیس مجلس نمایندگان آمریکا آمده است: «ما باید به طور مداوم دفاع خود را مورد ارزیابی مجدد قرار دهیم تا شکاف‌های امنیتی را پیدا کنیم و این شکاف‌ها را ببندیم تا شبه‌نظامیان اسلامی نتوانند بدون آنکه شناخته شوند، وارد این کشور شوند».

در این طرح آمده است که آمریکا باید تمامی گزینه‌ها را روی میز حفظ کند و «پناهگاه های تروریستی را از بین ببرد».

این طرح همچنین ضمن تأکید بر اهمیت ناتو خواستار روابط با اسرائیل شده و آن را «سنگ بنای ثبات در خاورمیانه» دانسته و از تحریم‌های شدید علیه ایران حمایت کرده و گفته که آمریکا باید مقابل خشونت‌های روسیه بیایستد و اوکراین را تقویت کند.

رایان همچنین خواستار افزایش امنیت دیپلمات‌ها و تأسیسات آمریکا درخارج از کشور شد و در محتوای این بخش به حملات 2012 به کنسولگری آمریکا در بنغازی (لیبی) اشاره کرد که چندین نفر از پرسنل آمریکا کشته شدند.

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در واقع با این طرح، پیام سیاسی خود برای سال 2017 را به رأی‌دهندگان آمریکایی که در سال انتخابات ریاست‌جمهوری قرار دادند، پیشنهاد داد.

منبع: فارس

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها