jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۹۰۸۷۴۳   ۰۹ خرداد ۱۳۹۵  |  ۰۸:۴۷

ارتش مصر از کشته شدن 36 فرد مسلح و خنثی کردن 38 بمب در صحرای سینا خبر داد.

کشته شدن 36 نفر و خنثی کردن 38 بمب در صحرای سینا

به گزارش جام جم آنلاین ، منابع امنیتی مصر روز یکشنبه گفتند: 36 فرد مسلح در جریان عملیات دو روز گذشته در شبه جزیره سینا به هلاکت رسیدند و 38 بمب نیز خنثی شد.

سرتیپ «محمد سمیر» سخنگوی رسمی ارتش مصر در همین خصوص اظهار کرد: نیروهای ارتش با برخورداری از پشتیبانی هوایی، مناطقی را در العریش، رفح و شیخ زوید محل استقرار عناصر افراطی مورد بازرسی قرار دادند.

در جریان این عملیات 25 خانه و 57 محل مورد استفاده عناصر تروریستی نیز منهدم شد.

از سوی دیگر نیروی دریایی مصر گشت زنی در سواحل مناطق عملیات را برای قطع هرگونه کمک رسانی و یا قاچاق عناصر تروریستی از طریق دریا، افزایش داده است.

از زمان برکناری محمد مرسی رئیس جمهوری وابسته به اخوان المسلمین در ژوئیه 2013، نیروهای امنیتی مصر حملات خود را به گروه های مسلح در شبه جزیره سینا تشدید کرده اند.

گروه موسوم به انصار بیت المقدس خطرناکترین گروه تروریستی در شبه جزیره سیناست و از چند ماه پیش به «ولایت سینا» تغییر نام داده و با گروه تروریستی داعش بیعت کرده است.

منبع: ایرنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
امنیت عراق در سایه گفتمان مقاومت

امنیت عراق در سایه گفتمان مقاومت

سفر پاپ فرانسس به عراق و دیدار او با مرجع‌عالیقدر جهان تشیع، حضرت آیت‌ا... سیستانی مورد توجه بسیاری از تحلیلگران حوزه منطقه غرب آسیا، جهان‌اسلام و جهان مسیحیت قرار گرفته‌است.

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

شنبه گذشته در افغانستان روز ملی سرباز بود. بسیاری از مسؤولان آنجا هم در رثای سربازان حرف‌هایی زدند. در استان‌های مختلف محافل بزرگداشت برایشان برگزار شد.

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

حملات و ترورهای مرگبار در سراسر افغانستان به امری روزمره بدل شده‌است. هر کسی هم می‌تواند هدف باشد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر