پسر جنایتکار برای انتقام از مادرش، جنایت هولناکی را در مشهد طراحی و اجرا کرد. او و سه همدستش زن 38 ساله را با ضربه تبر کشته و گلوی دو دختر خردسالش را بریدند.
کد خبر: ۹۰۸۳۶۷

عاملان این جنایت صبح فردا با انتقال به محل جنایت صحنه قتل را بازسازی می‌کنند.

رسیدگی به این پرونده از شامگاه نیمه‌شعبان با گزارش جنایتی هولناک در شهرک باهنر مشهد در دستور تیم جنایی قرار گرفت. بررسی‌های اولیه نشان می‌داد، قربانیان جنایت آمنه 38 ساله و دختر 5/3 ساله اش به نام نجمه هستند. پیکر نیمه‌جان دختر شش ساله خانواده به نام نغمه نیز زیر جسد مادر قرار داشت و قاتلان به تصور این که او مرده است، محل را ترک کرده بودند. بازجویی از همسر آمنه نشان داد، این زن پیش از این ازدواج کرده و چهار فرزند از همسر اولش داشته که به خاطر اختلافاتی ،از او جدا شده و دوباره ازدواج کرده که نغمه و نجمه حاصل ازدواج دوم آمنه بودند.

به گزارش جام‌جم، در حالی که تحقیقات در این‌باره ادامه داشت، بامداد سه‌شنبه از بیمارستان خبر رسید که نغمه نیز بر اثر شدت جراحات جان خود را از دست داده است.

سرنخ ماجرا

تیم جنایی در ادامه بررسی‌ها به داماد آمنه مشکوک شدند. مرد جوان به نام احمد شب حادثه در خانه قربانیان حضور داشت. او با دستور قضایی بازداشت و ابتدا منکر هرگونه اطلاعی از ماجرا شد و گفت: آمنه علاوه بر این که مادرزنم بود، خاله‌ام نیز بود. او هشت سال قبل و بعد از طلاق از همسر اولش، چهار فرزند خود را رها کرد. بعد از مدتی هم با یکی از اقوام مادری‌اش ازدواج کرد. شامگاه نیمه شعبان به خانه او رفته و بعد هم به خانه دایی‌ام رفتم. نمی‌دانم چه کسی آنها را کشته است.

تحقیقات روی احمد متمرکز شد و تیم جنایی دریافتند، همسر او دو هفته قبل به طور مشکوکی جان باخته است و آنها آمنه را مقصر مرگ او می دانستند.

رازگشایی از جنایت

چیده شدن پازل های این جنایت در کنار یکدیگر، نقش احمد را در این جنایت پررنگ کرد و قاضی سیدجواد حسینی، بازپرس جنایی مشهد به تحقیق از مرد جوان پرداخت. احمد پس از چهار روز سکوت سرانجام لب به اعتراف گشود و جزئیات این جنایت هولناک را فاش کرد.

او در اعترافات تکان‌دهنده‌اش گفت: آمنه وقتی شوهرش در زندان بود، غیابی طلاق گرفت و سند خانه‌ای را به‌عنوان مهریه به نام خود کرد. دو هفته قبل همسرم به‌دلیل مشکلات روحی که بعد از طلاق مادرش به آن دچار شده بود، دست به خودکشی زد. برادرزنم به نام افشین وقتی از موضوع باخبر شد، تصمیم به انتقام گرفت. قرار شد من، افشین، برادرخوانده او به نام حمزه و پسرعمویش سهراب از آمنه انتقام بگیریم. شب حادثه نیز پس از ورود به خانه، دست به آن جنایت هولناک زدیم. البته افشین و حمزه عاملان جنایت هستند.

پس از این اعترافات سهراب و افشین حوالی چناران و حمزه نیز در سه کیلومتری مرزی افغانستان در روستای «ابراهیم بای» دستگیر شدند.

اعترافات پسر جنایتکار

افشین که این جنایت را طراحی کرده بود، در بازجویی ها گفت: مادرم پس از طلاق، من و خواهر و برادرانم را ترک کرد و با مرد دیگری ازدواج کرد. این کار او باعث شد تا از او کینه به دل بگیرم. وقتی خواهرم خودکشی کرد، تصمیم به انتقام گرفتم. بر اساس نقشه روز حادثه به مشهد آمدم و از ابزار فروشی یک تبر خریدم و در کوله‌ام گذاشتم. سپس در اطراف خانه او مستقر شدیم. حدود ساعت 11 شب، احمد به خانه او رفت و وقتی فهمیدیم همسرش در خانه نیست، وارد شدیم. البته من وارد ساختمان شدم و همدستانم در حیاط مشغول بازی با بچه‌ها شدند. مادرم از من پرسید چرا به آنجا آمده‌ام و فکر کرد سند خانه را می خواهم. به همین دلیل به داخل اتاق رفت و سند را آورد. وقتی سند را گرفتم، با تبر ابتدا ضربه‌ای به پایش زدم و بعد از آن پنج ضربه به سر و گردنش وارد کردم. وی ادامه داد: حمزه نیز با چاقو گلوی نغمه و نجمه را برید. بعد از قتل از خانه خارج شده و تبر را به پشت بام یکی از خانه ها انداختیم. من ابتدا قصد کشتن مادرم را نداشتم و تبر را برای این خریدم که اگر شوهرش سر رسید، تهدیدش کنم.

حمزه نیز در بازجویی ها اظهار کرد: پس از طلاق آمنه، همسرش با مادر من ازدواج کرد و من برای کمک به برادرخوانده ام مرتکب قتل شدم. ابتدا گلوی دختر 5/3 ساله را از چهار ناحیه بریدم سپس سراغ دختر شش ساله رفتم. تصور می‌کردم دختر شش ساله در همان صحنه قتل کشته شده است.

رسیدگی سریع به پرونده

قاضی جواد حسینی، بازپرس جنایی مشهد در این باره به جام‌جم گفت: به نظر می رسد افشین به خاطر حس انتقامی که از مادرش داشته، دست به این جنایت زده و برخلاف ادعایش با نقشه قتل پای در آن خانه گذاشته است. تحقیقات از متهمان ادامه دارد و آنها روز یکشنبه صحنه قتل را بازسازی می‌کنند.

وی ادامه داد: سند خانه آمنه در حالی که اثر خون در آن وجود داشت‌ کشف شده است. در همین حال، افشین 20 ساله بازجویی و قتل عمدی مادرش و ایراد جراحت با تبر و سرقت سند به وی تفهیم شد. حمزه 21 ساله هم متهم به دو فقره قتل کودکان و جرح با چاقو است. دو متهم دیگر پرونده نیز متهم به معاونت در سه فقره قتل هستند.

بازپرس جنایی مشهد خاطر نشان کرد: به این پرونده به‌صورت ویژه رسیدگی می‌شود و پرونده پس از تکمیل تحقیقات با صدور قرار جلب به دادرسی و کیفرخواست به دادگاه کیفری استان خراسان رضوی ارسال خواهد شد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها