jamejamonline
اقتصادی بانک بیمه و بورس کد خبر: ۹۰۶۴۴۷ ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۹:۳۷

وزیر امور خارجه آمریکا با حضور در سفارت آمریکا در اتریش اعلام کرد ایران مسئول مشکلات ایجاد شده در ایجاد رابطه با بانک های اروپایی است.

مشکل تجارت با بانک های اروپایی متوجه ایران است!

به گزارش جام جم آنلاین ، جان کری امروز پنج شنبه ایران را مسئول مشکلات ایجاد شده برای تبادل تجاری با بانک های اروپایی دانست.

کری با حضور در سفارت آمریکا در اتریش اعلام کرد بسیاری از تعهدات برجام اجرا شده است و تنها یکی سری مشکلات حاشیه ای وجود دارد که خود ایران مسئول آنهاست.

وی گفت: توافق با ایران یک اتفاق تاریخی بود که ما توانستیم آن را انجام دهیم. یک سری مشکلات وجود دارد که حل آنها نیازمند زمان خواهد بود.

بسیاری از بانک ها و شرکت های آمریکایی گفته اند ترس از تحریم های احتمالی آمریکا مانع حضور و سرمایه گذاری آنها در ایران است.

جان کری پیش از این نیز گفته بود خود شرکت ها و بانک های اروپایی تمایل ندارند با ایران معامله کنند.

منبع: مهر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

یک کارشناس اقتصادی در یادداشتی در جام جم آنلاین نوشت: دولت آقای روحانی از لحاظ تفکر دو دولت کاملا متفاوت بودند ولی ما در حوزه اقتصاد شاهد سیاست هایی کاملا یکسان با آثار مشابه بودیم.

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

محمدعلی خطیبی، نماینده پیشین ایران در اوپک در یادداشتی برای جام جم آنلاین درباره نفتکش های سوخت‌رسان ایران در حال ورود به آب‌های ونزوئلا، نوشت: در صورت مزاحمت برای نفتکش های ایران، هم در خلیج فارس هم در خارج از این حوزه توان پاسخگویی وجود دارد.

كرونا، نرخ ارز و آینده بورس

كرونا، نرخ ارز و آینده بورس

نقدینگی لجام‌گسیخته، قیمت سوخت (بنزین و گازوئیل) و نرخ ارز را شاید بتوان سه متغیر راهبردی در اقتصاد ایران دانست كه تغییر و تلاطم در هركدام به‌تنهایی می‌تواند سایر بخش‌های اقتصاد ایران را به‌شدت متأثر کند.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر