jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۰۶۳۰۸ ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

غلامرضا انصاری سفیر ایران در هند از سفر رئیس‌جمهور افغانستان در جریان سفر نخست‌وزیر هند به ایران خبر داد و گفت: قرار است یک موافقت‌نامه ترانزیتی سه‌جانبه بین ایران، هند و افغانستان امضا شود. همزمان شاه‌حسین مرتضوی، معاون سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان از سفر روز دوشنبه محمد اشرف غنی به ایران خبر داد.

انصاری در مصاحبه با خبرگزاری صداوسیما افزود: بیشترین تمرکز سفر نخست‌وزیر هند در جهت همکاری‌های اقتصادی دو کشور و همچنین همکاری‌های ایران، هند و افغانستان در حوزه ارتباطات با محوریت چابهار است. انصاری در مورد تعداد اسنادی که قرار است در این سفر امضا شود نیز گفت: تعداد دقیق اسناد هنوز نهایی نشده اما در این سفر بیش از ده سند آماده نهایی شدن و امضاست.

وی درخصوص منابع مالی ایران حاصل از فروش نفت در هند با بیان این‌که پس از تحریم بخشی از پول‌های حاصل از فروش منابع نفتی ایران به هند به‌صورت روپیه پرداخت شده است، تصریح کرد: پس از برجام توانسته‌ایم از این منابع حتی در جهت خرید برخی اقلام در خارج از هند نیز استفاده کنیم. البته بخش دیگری از منابع مالی ما در هند به صورت ارز و بخصوص یورو است که مذاکرات خوبی در این زمینه بین طرفین انجام شده است. البته آنچه به هند گفته‌ایم و بانک مرکزی نیز مورد تائید قرار داده، این است که اگر هندی‌ها بتوانند کارهای بانکی ما را آن‌گونه که می‌خواهیم انجام دهند، دیگر دلیلی برای انتقال پول‌های خود به ایران نمی‌بینیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر