jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۰۶۲۴۸ ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

همزمان با تشدید تلاش‌ اتحادیه‌های کارگری در فرانسه برای مجبور کردن دولت فرانسوا اولاند به عقب‌نشینی از اصلاحات مناقشه‌برانگیز قانون کار، روز گذشته اعتصاب گسترده کارکنان بخش راه‌آهن و کشتیرانی این کشور سبب کاهش نیمی از خدمات حمل‌ونقل قطارها و کشتی‌ها از جمله لغو سفر کشتی‌ها به انگلیس شد.

به گزارش رویترز، این در حالی است که همزمان با این اعتصابات، نیروهای پلیس فرانسه نیز تظاهراتی را به منظور ابراز خشم خود از بابت تحمل استرس و درگیری روزمره با جوانان خشونت طلب در حاشیه اعتراضات برگزار کردند.

قرار است اعتصاب کارکنان بخش راه آهن فرانسه تا جمعه صبح ادامه یابد و طی آن به میزان 40 تا 50 درصد خدمات قطارهای پر سرعت و بین شهری کاهش یافته و در خدمات‌رسانی متروهای داخلی و حومه شهرها نیز اخلال ایجاد شود.

همچنین شرکت قایقرانی بریتانی فریز نیز از لغو گسترده سفر کشتی‌ها در خطوط میان انگلیس و شمال فرانسه خبر داد که علت آن پیوستن کارگران بخش کشتیرانی به اعتصابات است. / جام‌جم

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر