jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۰۵۹۵۸ ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

رئیس‌جمهور با تاکید بر این‌که ایران و فرانسه با توجه به توانمندی‌های خود می‌توانند نقش مهمی در تقویت پایه‌های آرامش و ثبات در منطقه ایفا کنند، اظهار کرد: فصل نوینی در روابط ایران و فرانسه آغاز شده و اجرای سریع توافقات مشترک، می‌تواند این روابط را بیش از پیش تعمیق بخشد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، حسن روحانی هنگام دریافت استوارنامه فرانسوا سنمو سفیر جدید فرانسه در تهران، با تشریح توافقات گسترده‌ای که در جریان دیدار رسمی‌اش از پاریس حاصل شد، گفت: اسناد بسیار مهمی برای گسترش روابط دو کشور امضا شد که اجرای سریع آنها از جمله در حوزه مبادلات بانکی، مسیر توسعه و تحکیم همکاری‌ها بویژه میان بخش‌های خصوصی دو کشور را هموارتر می‌کند. رئیس‌جمهور، تروریسم را معضلی برای جهان برشمرد و تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران از دیرباز تلاش خود را برای مبارزه با تروریسم متمرکز کرده است و همکاری‌های دو کشور به این مبارزه، شتاب می‌دهد. سفیر جدید فرانسه در تهران نیز با تاکید بر این‌که پاریس مصمم به توسعه و تعمیق روابط با تهران در همه حوزه‌هاست، به روابط قدیمی و استوار دو کشور اشاره کرد و گفت: فرانسه تمام تلاش خود را برای اجرای سریع توافقات میان دو کشور به کار گرفته است. روز گذشته همچنین سفیران جدید اسلواکی، جمهوری آذربایجان و اندونزی نیز با حضور در نهاد ریاست جمهوری، استوارنامه خود را تقدیم رئیس‌جمهور کشورمان کردند.

روحانی در دیدار سفیر جدید اندونزی تصریح کرد: ایران و اندونزی به‌عنوان دو کشور مهم در جهان اسلام که معرف اسلام اعتدالی و رحمانی هستند، در شرایط امروز باید در راستای بیان حقیقت اسلام، در مقابل آنچه برخی گروه‌های افراطی و تروریستی از اسلام ارائه می‌کنند، تمام مساعی خود را
به کار بگیرند و برای رفع مشکلات موجود در جهان اسلام همکاری و همبستگی بیشتری با یکدیگر داشته باشند.

دیروز همچنین مرتضی رحیمی زارچی، سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در نیجریه، پیش از عزیمت به محل ماموریت خود با رئیس‌جمهور دیدار کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر