jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۹۰۵۸۴۰ ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۱۹:۳۳

وزیر خارجه روسیه در سخنانی در رابطه با دستاوردهای نشست کارگروه بین المللی سوریه در وین اعلام کرد که امکان ندارد بشار اسد رئیس جمهور را به کناره گیری و ترک منصبش وادار کنیم.

روسیه: هرگز بشار اسد را وادار به کناره گیری نمی کنیم

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از روسیا الیوم، «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه پس از پایان نشست کار گروه بین المللی حمایت از سوریه که با حضور ۱۷ کشور در وین برگزار شد، در کنفرانسی مطبوعاتی در این خصوص حاضر شد.

بر اساس این گزارش لاوروف در سخنانی در این رابطه اظهار داشت: از شریکان غربی خود انتظار داریم که معارضان میانه رو در سوریه را برای جدایی از جبهه النصره اقناع کنند. برخی از طرف ها جبهه النصره را به عنوان یک طرف خوب محسوب می کنند و این موضوعی است که باید درباره آن بحث شود.

وی در ادامه سخنان خود گفت: تمامی ما نسبت به رشد خطر تروریسم در سوریه نگرانی داریم.

وزیر خارجه روسیه همچنین عنوان کرد: نظامیان روسی و آمریکایی به صورت روزانه نقض آتش بس در سوریه را بررسی می کنند.

وی در ادامه سخنان خود در همین راستا تصریح کرد: امیدواریم حزب دموکراتیک کُردها در مذاکرات آتی ژنو حضور یابند و اجازه کنار گذاشتن بازیگران سوریه از جمله حزب کُردها از مذاکرات ژنو را نمی دهیم.

وزیر خارجه روسیه همچنین گفت: از زمانی که آتش بس در سوریه اجرا شده است، میزان خشونت ها به صورت ملموسی کاهش یافته است.

لاوروف اظهار داشت: اولویت ما مبارزه با تروریسم است و در این خصوص بارها و به صورت جدی سخن گفته ایم.

وی در ادامه عنوان کرد: در زمینه ۳ محور اصلی برای اقدام در سوریه شاهد پیشرفت هستیم.

لاوروف همچنین بیان کرد: بر مبنای قانونی حل بحران سوریه بدون حذف هیچ یک از بندها تاکید کردیم و اولویت ما حل بحران سوریه به صورت مسالمت آمیز است.

وزیر خارجه روسیه تصریح کرد: امکان ندارد که بشار اسد رئیس جمهور را به کناره گیری و ترک منصبش وادار کنیم و ما از کشور سوریه به عنوان یک عضو سازمان ملل حمایت می کنیم.

لاوروف همچنین نسبت به انتخاب همکاری در مبارزه با تروریسم و باقی ماندن بشار اسد در قدرت هشدار داد.

وی در همین راستا اظهار داشت: بشار اسد بر پایبندی خود به تمامی قطعنامه های بین المللی از جمله ایجاد دولت انتقالی و گفتگو با معارضان تاکید دارد.

وزیر خارجه روسیه افزود: برخی در صدد تکیه بر جبهه النصره به عنوان حربه ای برای بازدارندگی بشار اسد هستند که بسیار خطرناک است.

لاوروف در ادامه گفت: بهترین قدرت برای مبارزه با ترویسم در سوریه، ارتش این کشور است.

وزیر خارجه روسیه همچنین عنوان کرد: باید با تروریست های داعش در مرزهای سوریه و ترکیه که محل عبور آنها است، مبارزه کرد.

وی در ادامه اظهار داشت: تحریم هایی که آمریکا و دیگران اعمال کرده اند، رنج های مردم سوریه را تشدید می کند. ما با تحریم به منظور حل درگیری های داخلی از جمله درگیری سوریه مخالف هستیم.

منبع:مهر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
حاج‌قاسم در حق فلسطین برادری کرد

حاج‌قاسم در حق فلسطین برادری کرد

امسال در حالی در آستانه روز قدس هستیم که تمام دنیا تحت تاثیر شرایط و اتفاقات بسیاری از جمله ویروس کرونا واقع شده و این مساله تمام دنیا را تحت‌الشعاع قرار داده‌است. در عین حال مردم فلسطین به جز کرونا با ویروس دیگری نیز درگیر هستند که همان اشغالگران صهیونیستی هستند.

هدف صهیونیسم اشغال مدینه است

هدف صهیونیسم اشغال مدینه است

صلاح زواوی، سفیر فلسطین در ایران در یادداشتی در جام جم آنلاین به مناسبت روز قدس نوشت: مطمئن هستم ما و کل مسلمانان برای مبارزه در دشتی جمع می شوند و رود بین حیفا و فلسطین پر از خون می شود حتی خاورمیانه پر از خون می شود و بعد این دولت جعلی به اتمام می رسد .

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر