jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۰۵۸۲۶ ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

معاون میراث اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران گفت: برخی آثار تاریخی که ارزش ملی دارد، به دلیل کسب منافع شخصی رها و سپس براحتی تخریب می‌شود.

مهدی ایزدی درباره ایمن‌سازی کاروانسرای تبریزی در ساری اظهار کرد: شنیده‌ها، از در حال ویران بودن این اثر تاریخی حکایت می‌کند اما از آنجا که این ملک خصوصی و داخل بافت شهری قرار دارد، شهرداری باید ورود کند. وی ادامه داد: ساختمان‌هایی از این دست که جنبه منافع شخصی دارد، با توجه به شرایط سخت ثبت آن در فهرست میراث ملی و اجازه ندادن مالک برای ورود میراث فرهنگی و رها شدن اثر، در حال تخریب است. معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و امور گردشگری مازندران همچنین از تهیه و تحویل طرح مرمت و بازسازی دو محور تاریخی آب انبار نو و سیزده پیچ به شهرداری ساری خبر داد. / ایرنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر