jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۰۵۸۱۸ ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

با این‌که عمر موثر تاکسی پنج سال است، اما عمر تاکسی‌های بجنورد به30 سال هم می‌رسد

تاکسی‌های فرسوده، وصله ناجور خیابان‌های بجنورد

خیابان‌های بجنورد چیزی از زیبایی کم ندارد؛ آرامش، طراوت، سرسبزی و درختان چنار کهنسالی که شانه به شانه در تمام خیابان‌ها و کوچه‌های این شهر قدبرافراشته‌اند؛ در این میان آنچه این زیبایی را به چالش کشیده و زخم بر چهره‌اش می‌کشاند، تردد تاکسی‌های فرسوده و رنگ‌پریده بسیاری است که هم زیبایی را از شهر گرفته و هم به دلیل فرسودگی از آلایندگی بالایی نیز برخوردار بوده و ایمنی شهروندان را به خطر انداخته است.

به گزارش جام‌جم، بجنورد مرکز استان خراسان شمالی است که حدود یک دهه پیش و پس از تقسیم خراسان بزرگ به سه استان، به عنوان مرکز خراسان شمالی تعیین شد. با مرکز اعلام شدن این شهر، جمعیت آن نیز رو به فزونی نهاد. از سویی این شهر که در مسیر عبوری به سمت مشهد واقع شده، سالانه شاهد تردد مسافران و گردشگران بسیار زیادی است که این مسیر را برای رسیدن به مشهد و زیارت امام هشتم انتخاب می‌کنند، ضمن این‌که به دلیل واقع شدن بجنورد در اقلیم آب و هوایی خنک و معتدل، توقفی کوتاه نیز در این شهر دارند. با این همه امکانات و ملزومات شهری بجنورد نسبت به گذشته تغییر چندانی نکرده و مطابق شرایط فعلی آن توسعه نیافته و این شهر همچنان از مشکلاتی چون ترافیک بالا و فرسودگی خودروهای تاکسی که عمرشان گاه به 30 سال هم می‌رسد، در رنج است.این درحالی است که براساس استانداردهای موجود عمر تاکسی نباید بیش از پنج سال باشد و به‌دلیل استهلاک و گردش فراوان این خودرو در شهرها، به خاطر جلوگیری از آلایندگی و بخصوص ایمنی سرنشینان، پس از پنج سال باید تعویض و نو شود، اما این موضوع در بجنورد تبدیل به یک رویا شده است.

هراس از جدا شدن اجزای تاکسی!

در همین زمینه یکی از شهروندان بجنوردی که به خاطر شرایط کاری‌اش مدام باید با تاکسی تردد کند، به جام‌جم می‌گوید: عمر بیشتر تاکسی‌های زرد شهر به حدی بالاست که گاهی ترس از باز شدن اجزا و چرخ‌های تاکسی تا رسیدن به مقصد آزارمان می‌دهد.

بانوی سالمندی نیز در این زمینه می‌گوید: برای رفتن به خانه پسرم مجبورم هر روز مسیری طولانی را با تاکسی طی کنم، اما توقف‌های طولانی رانندگان در ایستگاه و سر و صدای تاکسی مربوط به فرسودگی آنها، مرا دچار سردرد می‌کند.

او در ادامه با اشاره به اوضاع نابسامان تاکسی و با بیان این‌که بیشتر آنها حتی از من هم مسن‌تر هستند، می‌افزاید: گاهی در یک ایستگاه هیچ خودرو و راننده‌ای پیدا نمی‌شود و گاهی در یک ایستگاه تعداد زیادی خودرو انتظار یک مسافر را می‌کشند، انگار که هیچ برنامه‌ریزی خاصی برای این موضوع وجود ندارد. البته نارضایتی رانندگان تاکسی‌ها هم کمتر از شهروندان بجنوردی نیست. یکی از رانندگان در این خصوص می‌گوید: ده سال بیشتر از تفکیک استان خراسان بزرگ می‌گذرد، اما در این مدت آب از آّب تکان نخورده و فقط به حجم خودرو‌ها و ترافیک افزوده شده است.

وعده‌ای برای روزهای خوب

با وجود این، مدیرعامل تاکسیرانی بجنورد چندان از اصلاح وضعیت تاکسی‌ها ناامید نیست و از فرا رسیدن روزهای خوب برای ناوگان تاکسیرانی بجنورد خبر می‌دهد: قرار است تعدادی خودرو جدید به جای خودروهای فرسوده به رانندگان تحویل داده شود و به عنوان خونی تازه در شریان‌های این پیکر تزریق شود.

هادی قربانی می‌افزاید: با توجه به این‌که خودورهای فرسوده سبب تشدید آلودگی هوا می‌شوند، به همین دلیل سازمان تاکسیرانی، از رانندگان تاکسی‌های فرسوده خواسته برای دریافت خودروی جدید ثبت‌نام کنند.

وی اظهار می‌دارد: امیدواریم تا پایان شهریور ماه امسال، تاکسی‌های پیکان از شهر بجنورد حذف شوند؛ چراکه علاوه بر آلودگی هوا، رانندگان ملزم هستند بخش عمده‌ای از درآمد خود را صرف تعمیرات خودرو کنند.

به گفته مدیرعامل سازمان تاکسیرانی بجنورد سازمان تاکسیرانی، رانندگان تاکسی‌های فرسوده را به بانک برای اخذ تسهیلات معرفی می‌کند تا با دریافت وام بتوانند خودرویی نو تهیه کنند.

قربانی اضافه می‌کند: رانندگان پس از معرفی به بانک با دریافت 200 میلیون ریال وام و معاوضه 50 میلیون ریال با خودروی فرسوده خود می‌توانند خودروی جدید خریداری کنند.

حسین حیدرزاده

جام‌جم بجنورد

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

دقیقاً 10سال پیش، رهبر معظم انقلاب با اشراف کامل از شرایط محیطی و محاطی کشور و آگاهی از آینده جامعه، مهم‌ترین مسأله روز اقتصادی را شیوه مصرف آحاد مردم ومسؤولان و راه برون‌رفت از مشکلات پیش‌رو را صرفه‌جویی عمومی و اصلاح الگوی مصرف دانستند و بر این اساس، شعار سال 88 را «حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف» نام نهادند و فرمودند: «من آنچه را که می‌خواهم در این برهه عرض کنم این است که ملت عزیز جداً از اسراف و زیاده‌روی پرهیز کنند. چون وضع جامعه ما از لحاظ مصرف، وضع خوبی ندارد...عادت‌های ما، سنت‌های ما، روش‌های غلطی که از این و آن یاد گرفته‌ایم، ما را سوق داده است به زیاده‌‌روی در مصرف به نحو اسراف. یک نسبتی باید در جامعه میان تولید و مصرف وجود داشته باشد. امروز در کشور ما اینجوری نیست.»

این ۵۰ ثانیه تلخ

این ۵۰ ثانیه تلخ

با ذهن ده دوازده سالگی‌ات نگاه کنی، فکر می‌کنی زنگ تفریح یک مدرسه خورده و بچه‌ها دارند هوریز می‌کنند توی حیاط مدرسه که از بوفه ساندویچ مزخرف کالباس خشک بخرند و نوشابه فانتای تگری و این یک ربع وقت آزاد را خرج شکمشان کنند و بادگلوهای سوزنده را توی کلاس بزنند و بینی‌شان تا مغز سرشان تیر بکشد و بسوزد و کیف کنند.

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

تصویری که روز یکشنبه از حضور وزیر خارجه در مجلس شورای اسلامی منعکس شد، چگونه تصویری بود؟ وزیر خارجه به عنوان مهمان و از باب معارفه و تحلیل وضعیت سیاست خارجی به مجلس دعوت شد؛ اما در لابه‌لای بحث، مکرر همهمه و داد و فریاد از اطراف و اکناف مجلس بلند بود، وزیر خارجه نیز متقابلاً بر حرارت کلام خود می‌افزود، فضای جلسه از حالت گفت‌وگو به جدل میل کرد و درنهایت تصویری متشنج از سطوح بالای حکمرانی در کشور به افکار عمومی مخابره شد.

شما باید پاسخ بدهید

شما باید پاسخ بدهید

در ماه‌های اخیر برخی چهره‌ها و شخصیت‌های سیاسی در قالب نامه‌نگاری و مصاحبه و اظهارنظرهای مطبوعاتی و... و با لحنی طلبکار در مورد وضع موجود کشور اعلام موضع کرده‌اند.

مشغول صاحب‌خانه باش

مشغول صاحب‌خانه باش

آنهایی که دوم اسفند سال گذشته با همه ناامیدی‌ها و گلایه‌ها پای صندوق رای آمدند و چهره‌های جدیدی را به مجلس فرستادند، همه امید و خواسته شان این بود - و هنوز هم هست- که منتخبان جدید تشنه خدمت باشند،نه شیفته رانت خرید و فروش دلار و سکه و پوشک! آنها همچنین می‌خواستند نماینده‌های جدید نه‌تنها کاسب بازار خودرو نباشند، بلکه به جای دعوا بر سر رفتن یا نرفتن زنان به استادیوم و اصلاح دقیقه90 قانون انتخابات و گرفتار شدن در ترافیک طرح های سیاسی، فکر سفره هایی باشند که هر روز کوچک‌تر می‌شوند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر