jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۹۰۵۲۰۶ ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۸:۴۲

پس از ترور هر یک از فرماندهان برجستۀ حزب الله یا رهبران مقاومت اسلامی فلسطین، رسانه های رژیم صهیونیستی فهرست هایی با نام «گزینه های تحت تعقیب برای ترور» منتشر می کنند.

فهرست ترور اسرائیل پس از شهادت بدر الدین +عکس

به گزارش جام جم آنلاین، پس از اعلام خبر شهادت شهید مصطفی بدرالدین از سوی حزب الله، روزنامۀ صهیونیستی «یدیعوت آحرنوت» با انتشار گزارشی، تغییراتی در «فهرست گزینه های تحت تعقیب برای ترور» توسط اسرائیل اعمال کرد. در جدیدترین تصویر از لیست ترور اسرائیل، روی عکس شهید بدرالدین، عبارت «ترور شد» درج شده است.

این روزنامه، پس از اعلام خبر شهادت سمیر قنطار در دسامبر 2015، همین تصویر را منتشر کرده بود، که البته در آن، شهید بدرالدین هنوز در شمار گزینه های مورد تعقیب دیده می شد. علامتی که در عکس زیر کنار تصویر او دیده می شود، گویای این مسأله است.

بر اساس تصویر جدید منتشر شده از سوی «یدیعوت احرونوت»، هنوز سه نفر در لیست ترور اسرائیل قرار دارند: محمد ضیف فرماندۀ گردان های شهید عزالدین قسام که شاخۀ نظامی حماس است، سردار قاسم سلیمانی فرماندۀ سپاه قدس و مصطفی مغنیه فرزند بزرگ عماد مغنیه که پس از شهادت برادر کوچکترش جهاد، اکنون جای او را گرفته است.

«یدیعوت احرونوت» دربارۀ مصطفی مغنیه می نویسد: «به تدریج، به گنجینۀ اسرار دایی اش مصطفی بدرالدین و یکی از یاران نزدیک او تبدیل شده است».

شهید مصطفی بدر الدین، فرماندۀ ارشد حزب الله در سوریه که از او به عنوان جانشین عماد مغنیه هم یاد می شود، پنجشنبه شب گذشته در یکی از مقرهای حزب الله نزدیک فرودگاه دمشق به شهادت رسید.

هر چند پس از اعلام خبر شهادت او رسانه های رژیم صهیونیستی در تلاشی هماهنگ کوشیده اند این رژیم را از دست داشتن در عملیات ترور شهید بدرالدین مبرا جلوه دهند، اما کارشناسان معتقدند که به احتمال زیاد عملیات ترور او، که توسط گروه های تروریستی سوریه انجام شده، از حمایت اطلاعاتی، لوجستیک و تسلیحاتی برخی طرف های خارجی برخوردار بوده است. در این میان، انگشت اتهام بیش از هر کس به سوی اسرائیل نشانه رفته است.

شاید گزارش هایی مانند آنچه با عنوان لیست ترور اسرائیل در رسانه های این رژیم منتشر می شود، مهر تأییدی بر این گمانه زنی ها باشد.

منبع: العالم

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
از سراب دموکراسی تا واقعیت نژادپرستی

از سراب دموکراسی تا واقعیت نژادپرستی

یکی از متفکران معاصر، ایالات متحده آمریکا را تجسم آمال و ایده‌آل‌های دوران روشنگری‌ نامیده است. دوران به اصطلاح روشنگری مرحله‌ای در عالم غرب مدرن بود که مدرنیته در نظر و عمل به اوج خود و به نقطه تثبیت رسیده بود.

آتش خشم در ایالات متحده

آتش خشم در ایالات متحده

به دنبال قتل جرج فلوید شهروند سیاهپوست آمریکایی در شهر مینیاپولیس آمریکا بوسیله پلیس، بار دیگر آتش زیر خاکستر اعتراضات علیه خشونت و نژاد پرستی در ایالات متحده سربرآورد و چندین ایالت آمریکا را در برگرفت. این رخداد در شرایطی که تنها چند ماه تا انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا باقی مانده شرایط پیروزی مجدد دونالد ترامپ را تحت تاثیر قرار داد.

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

این روزها هجمه‌های همه جانبه‌ای از سوی آمریکا، برخی کشورهای اروپایی و رژیم صهیونیستی به محور مقاومت و حزب ا... لبنان وارد می‌شود.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر