jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۰۵۱۲۳ ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

234 نماینده حاضر در صحن علنی مجلس، دیروز به پای طرح اصلاح قانون سنجش و پذیرش دانشجو، 138 رای موافق ریختند تا پس از جنجال مخدوش شدن این قانون در ماه‌های اخیر، تکلیف کنکور و کنکوری‌ها مشخص شود.

به گزارش جام‌جم، جنجال از زمانی شروع شد که یکی از داوطلبان کنکور با طرح دعوایی در دیوان عدالت اداری سبب شد تا این دیوان، تاثیر 25 درصدی سوابق تحصیلی در کنکور را ملغی کند، در حالی که این تاکید واضح قانون سنجش و پذیرش دانشجو بود.

پس ازاین اتفاق و البته با چند ماه تاخیر و رایزنی میان مجلس، آموزش و پرورش و سازمان سنجش، زمزمه‌های اصلاح قانون پذیرش دانشجو که در میان عامه مردم به قانون حذف کنکور مشهور است، شنیده شد. دیروز اما این زمزمه‌ها جامه عمل پوشید و این قانون اصلاح شد که در نتیجه آن، تکلیف کنکوری‌ها نیز روشن شد.

به این ترتیب و طبق مصوبه مجلس، نمرات تعدادی از دروس دوره‌ متوسطه دوم و پیش‌دانشگاهی که امتحانات آن مطابق اصول سنجش و اندازه‌گیری به‌صورت نهایی و سراسری برگزار می‌شود، در نتیجه کنکور اثرگذار خواهد بود. البته این تاثیر فعلا مثبت است و تاثیر منفی دروس در نتیجه کنکور تا اطلاع ثانوی مطرح نیست. این مصوبه دیروز در حالی از خانه ملت بیرون آمد که مهم‌ترین مانع اجرای آن برگزاری امتحانات مدارس به‌صورت نهایی و استاندارد است، اتفاقی که هم‌اکنون فقط در پایه سوم دبیرستان رخ می‌دهد و بقیه پایه‌های دوره‌های متوسطه ازآن محروم هستند. حالا باید دید آموزش و پرورش چه زمانی برای اجرای این تکلیف قانونی آماده خواهد شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

اتفاقی تلخ که برای مرحوم خانم آسیه پناهی افتاد بار دیگر ذهن‌ها را متوجه این موضوع کرد که باید برای محرومان و مستضعفان جامعه که قدرت خرید مسکن ندارند و به کپرنشینی و حاشیه‌نشینی روی آورده‌اند، فکری اساسی کرد.

آرزوهای ناکام مارتین لوتر کینگ

آرزوهای ناکام مارتین لوتر کینگ

ریشه حوادث و اعتراضاتی که این روزها در شهر مینیاپولیس در حال وقوع است به خشونت علیه یک جوان سیاهپوست آمریکایی برمی‌گردد. اما علت اعتراض و واکنش بسیار گسترده سیاهپوستان به این ماجرا این است که بارها در آمریکا، حوادثی از این قبیل اتفاق افتاده و این اولین بار نیست.

سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

یک کارشناس اقتصادی در یادداشتی در جام جم آنلاین نوشت: دولت آقای روحانی از لحاظ تفکر دو دولت کاملا متفاوت بودند ولی ما در حوزه اقتصاد شاهد سیاست هایی کاملا یکسان با آثار مشابه بودیم.

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

محمدعلی خطیبی، نماینده پیشین ایران در اوپک در یادداشتی برای جام جم آنلاین درباره نفتکش های سوخت‌رسان ایران در حال ورود به آب‌های ونزوئلا، نوشت: در صورت مزاحمت برای نفتکش های ایران، هم در خلیج فارس هم در خارج از این حوزه توان پاسخگویی وجود دارد.

گفتگو

بیشتر
حمله به رکورد ۵۰‍۱

مجتبی ملکی، قهرمان پاورلیفتینگ جهان در گفت‌وگو با جام‌جم از هدف بزرگ بعدی‌اش گفت

حمله به رکورد ۵۰‍۱

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر