jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۰۴۷۳۲ ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: میزان تسهیلات قرض‌الحسنه و وام‌های اشتغالزایی مددجویان در سال گذشته 15 میلیون تومان بوده که امسال بر اساس تصویب شورای اشتغال به 20 میلیون تومان افزایش یافته است.

به گزارش ایسنا، پرویز فتاح در حاشیه افتتاح نمایشگاه طرح‌های اشتغال و خودکفایی مددجویان مورد حمایت کمیته امداد امام خمینی(ره) اظهار کرد: هدف اصلی و رویکرد اساسی کمیته امداد خودکفایی و خوداشتغالی خانواده‌های تحت پوشش این نهاد است.

وی ادامه داد: برداشت ما آن است که اکثر خانواده‌های تحت پوشش این نهاد می‌توانند بدون اتکا به کمک مردم و یارانه‌ها روی پای خود بایستند، درآمدی پیدا کنند و از نظر اقتصادی مستقل شوند.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) یادآورشد: از سال 94 طی تعاملی که با بانک‌ها داشتیم این رویکرد تقویت شد و با همت بانک صادرات 160 میلیارد تومان به 15 هزار خانواده تحت پوشش این نهاد تسهیلات ارائه شد.

به گفته وی، سال گذشته 1150 میلیارد تومان تسهیلات به 120 هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد پرداخت شد.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) با بیان این که همواره تعدادی از مددجویان تحت پوشش این نهاد از طریق خودکفایی و اشتغالزایی از تحت پوشش خارج می‌شوند، اظهار کرد: وظیفه کمیته امداد و بانک‌ها حمایت از نیازمندان است تا بتوانیم با اشتغالزایی برای این قشر زمینه خودکفایی آنان را ایجاد کنیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر