jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۹۰۴۱۸۹ ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۱۶:۰۴

از عذرخواهی امیر کویت تا ایران‌ستیزی؛

کویتی ‌های نمک‌ نشناس، تاریخ را به یاد آورند

۴

یک نویسنده عراقی با اشاره به حمایت گسترده ایران از کویت در دوره اشغال این کشور توسط رژیم صدام و پس از آن دوره تاکنون، از اقدام دولت کویت در زمینه دادن مجوز برگزاری نشست جدایی‌طلبان موسوم به "جبهه آزادی اهواز" به شدت انتقاد کرد.

کویتی ‌های نمک‌ نشناس، تاریخ را به یاد آورند

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم "ماجد زهیر" نویسنده عراقی در مقاله ای در پایگاه "صوت العراق" سخنان امیر کنونی کویت پس از پایان اشغال کشورش در تقدیر از حمایت های ایران را یادآور شد و خاندان آل الصباح را به ناسپاسی در زمینه حمایت های ایران متهم کرد.

وی در آغاز مقاله خود آورده است: "من به نمایندگی از دولت و ملت کویت، از ملت برادر ایران به دلیل حمایت از رژیم صدام علیه ملت و دولت ایران عذر می خواهم. ما مرتکب اشتباه بزرگی شدیم و امیدوارم عذر مرا به نیابت از کویت بپذیرید. کویت هرگز حمایت ملت و دولت ایران از نظام قانونی و مردمش را در هنگام اشغال کشور از سوی عراق فراموش نخواهد کرد و این نشان دهنده ریشه دار بودن ملت مسلمان ایران است."

به نوشته وی، "صباح الاحمد الجابر الصباح" امیر کنونی کویت که در هنگام اشغال کشورش توسط صدام، وزیر امور خارجه بود در سفر به ایران با گفتن عبارات فوق خطاب به ملت ایران از آنها به خاطر مخالفت با تجاوز به کشورش تشکر کرد. اما باید پرسید آیا کویتی ها و شخصیت های عجیب و غیرعادی اش به وعده شان وفادار ماندند؟ آیا آنها به گفته هایشان عمل کردند؟ خیر! [بی وفایی،] ویژگی اعرابی است که خداوند درباره آنها فرموده است: "ان الاعراب اشد کفرا ونفاقا" و امروزه می بینیم که کویت نسبت به ایران، ناسپاسی می کند.

امروز کویت به نوک پیکان عربستان علیه شیعیان و به ویژه ایران تبدیل شده است. به طوری که کویت امروز، میزبان نشست گروه موسوم به "جنبش آزادی اهواز" است که از سوی عربستان حمایت مالی می شود. این گروهک، همانی است که اعضا و هوادارانش در هنگام اشغال اهواز توسط صدام، با تظاهرات در خیابان ها شعار می دادند: صدام حاکم ماست و در بین ما، برنج و آرد توزیع می کند.

امروزه کویت علیه ایرانی توطئه می کند که در هنگام اشغال آن کشور توسط صدام، از آن حمایت کرده است و در صورتی که حمایت های ایران نبود خاندان آل الصباح تاکنون می بایست بهای گزافی را تا امروز می پرداختند. اما ایرانی ها به دلیل وفاداری به اصولشان از سرزنش کویت خودداری کردند این در حالی است که کویت در دوره جنگ تحمیلی با تمام توان مالی و نظامی از صدام حمایت کرده بود. اما ایران، به دلیل اینکه حمله به کویت، یک تجاوز بود با آن مخالفت کرد.

دولت کویت در خاک آن کشور، میزبان نشستی با حمایت مالی عربستان و پشتیبانی داعشی های کویت است که در هنگام اشغال کویت توسط صدام، علیه ملت و کشورشان موضع گرفتند و امروزه نیز از مزدوران عربستان حمایت می کنند. حال در چنین وضعیتی چرا دولت کویت همچنان به اشتباهات خود ادامه می دهد؟ کویت تا چه زمانی سطل زباله عربستان را که شمار زیادی از لاشه های وهابیت و سلفی گرایی در آن انداخته شده است به دوش می کشد؟ این در حالی است که کویت می تواند به جای آنکه توسط مزدوران عربستان، نجس شود کرامت و شرافت خود را حفظ نماید. آیا کویت بر این باور است جبهه موسوم به "آزادی اهواز" یا "جنبش آزادیبخش" می تواند نظام ایران را سرنگون کند؟

در این نشست که تحت عنوان "اهواز اعراب در کویت اعراب" با نظارت "دوخی الحصبان" معاون اتحادیه وکلای عرب برگزار شد نمایندگان تشکل موسوم به "جبهه آزادی اهواز"، سفیر عربستان در کویت، هیأت دولت مسعتفی یمن و نمایندگان وهابی سابق پارلمان کویت و نمایندگان داعش در این کشور مانند ولید الطباطبائی، بدر الداهوم و علی الدقباسی برگزار شد و نمایندگان جبهه مذکور، به عنوان مهمان های دولت کویت ویزای ورود به این کشور را دریافت کردند. دولت کویت در توجیه این اقدام اعلام کرده است آن کشور به حضور شخصیت های سیاسی در نشست مذکور مخالفت نمی کند و این نشست توسط شخصیت های اجتماعی برگزار شده است، نه مقامات رسمی!

این در حالی است که ادعای مذکور، فریبکاری و دروغ آشکاری است. آیا دولت کویت، اجازه برگزاری نشست توسط مخالفان عربستانی یا بحرینی در خاک آن کشور را خواهد داد؟ در حالی که مصونیت نماینده پارلمان کویت به علت انتقاد از عربستان لغو می شود رژیم آل سعود چگونه به افرادی که خواستار سرنگونی نظام ایران هستند مصونیت می دهد اما وزارت امور خارجه کویت ادعا می کند دولت آن کشور اجازه دخالت در امور داخلی کشورهای دیگر را نخواهد داد؟

نویسنده عراقی در پایان نوشت: به نظر می رسد داعش در کویت از نهادها و انجمن های سلفی به داخل دولت نفوذ کرده است. آیا نظام آل الصباح به خود خواهد آمد که در چه مسیری گام برمی دارد؟

یادآور می شود نشست تأسیسی جبهه به اصطلاح "آزادی اهواز"، سه سال پیش در ریاض پایتخت عربستان سعودی برگزار شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ایرانی
-
۲۰:۵۰ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۴
من بارها این حرف را زده ام ولی متاسفانه جام جام آنرا زشت و توهین به ؟ می داند . ولی شما بگویید ما ایرانی ها با رفتارها و اهمال كاریهایی كه خودمان با این اعراب انجام می دهیم در درجه اول خودمان را تحقیر می كنیم . تكلیف اعراب هم در قبال این رفتارهای ما روشن است . حداقل وقتی آیه قرآن در خصوص اعراب می آورید كمی هم به آن عمل كنید . باز هم میگم ما با رفتارهایی كه می كنیم موجب تشویق اعراب جهت توهین به ملت ایران می شویم .
۰
۰
امین سالمی
-
۰۲:۰۴ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۵
بسم الله الرحمن الرحیم بنده یك عرب اهوازی هستم
عربستان میكوشد درباره اهواز بگوید كه مردم ناراضی هستند
كویت نمی تواند نارضایتی خود را از سیاست عربستان آشكار كند
همه باید هوشیار باشیم و نگذاریم سیاست آل سعود وهابی تفرقه بیندازد
اهواز دروازه تشیع است نه وهابیت
مسئولان استان در خط مقدم باید باشند
۰
۰
هموطن
-
۰۸:۱۱ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۵
توجه...توجه
این تحركات موذیانه ومنافقانه از سوی گروهكهای سلفی وتكفیری درحیاط خلوت عربستان جاهلیت به منظوربه هرج ومرج كشاندن مناطق جنوبی كشور وایجاد جای پا برای نفوذ عناصرداعشی است...هرچند شیران ایران برای دریدن كفتارهای تكفیری بی صبری میكنند..اما این وقایع نباید در مرزهای ایران اسلامی رقم بخورد، لذا بایستی مردم دلیر و وطن پرست جنوب بهوش باشند وهرگونه تحركات را كامل پاسخ داده و در نطفه خفه نمایند...
۰
۰
پوریا
-
۱۵:۰۷ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۵
از این غلط ها اعراب زیاد می كنن ملت ایران آگاهن و حواسشون جمع جمع است
۰
۰

یادداشت

بیشتر
واقعیت‌هایی درباره لغو تحریم تسلیحاتی

واقعیت‌هایی درباره لغو تحریم تسلیحاتی

تحریم تسلیحاتی ایران همواره از ابتدای انقلاب از سوی آمریکا به‌صورت تحریم اولیه وجود داشته است، اما از سال 2007 این کشور تلاش کرد تا از طریق تحریم‌های سازمان ملل این تحریم‌ها را همه‌جانبه کند.

هراس آمریکا از چیست؟

هراس آمریکا از چیست؟

الان که این یادداشت را می‌خوانید، چند ساعتی‌است تحریم‌های تسلیحاتی جمهوری اسلامی ایران لغو و کشورمان از زیر این تحریم‌های ظالمانه، خارج شده، اما در این باره توجه به چند نکته درباره آینده پیش‌رو مهم به‌نظر می‌رسد.

آموزش آنتن نمی‌دهد

آموزش آنتن نمی‌دهد

در ماه‌های گذشته اختلالات شبکه شاد و از آن مهم‌تر دسترسی نداشتن بخش قابل توجهی از کودکان و نوجوانان به ابزارهای هوشمند، بسیاری از دانش‌آموزان و خانواده‌هایشان را ناشاد کرده است، اما مسؤولان دستگاه اجرایی توجه لازم را به این مساله ندارند و با گذشت یک ماه از زمان بازگشایی مدارس، هیچ اقدام موثری برای حل این معضل انجام نداده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر