jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۹۰۴۰۸۸ ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۱:۰۵

وزارت خارجه روسیه و اتحادیه عرب ضمن محکوم کردن انفجارهای تروریستی امروز در بغداد عراق که بیش از۲۰۰ کشته و زخمی بر جای گذاشت، با مردم این کشور نیز ابراز همبستگی کردند.

واکنش روسیه و اتحادیه عرب به انفجارهای بغداد

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از العهد، وزارت خارجه روسیه با صدور بیانیه ای نسبت به سلسله انفجارهای تروریستی امروز در بغداد پایتخت عراق که منجر به کشته و زخمی شدن بیش از ۲۰۰ نفر شد، واکنش نشان داد و آن را محکوم کرد.

بر اساس این گزارش در این بیانیه آمده است: مسکو حمله وحشیانه و جنایتکارانه ای را که با هدف تداوم بی ثباتی در عراق صورت گرفت، به شدت محکوم می کند.

در ادامه این بیانیه تصریح شده است: همبستگی خود را با رهبران و مردم عراق در مبارزه با تروریسم اعلام می کنیم.

در همین راستا دفتر «نبیل العربی» دبیرکل اتحادیه عرب نیز با صدور بیانیه ای ضمن محکومیت حملات تروریستی امروز در عراق با مردم این کشور نیز ابراز همبستگی کرد و تاکید کرد: اتحادیه عرب از تلاش های دولت عراق در بیرون راندن داعش و مبارزه با تروریسم حمایت می کند.

در ادامه این بیانیه از تمامی رهبران سیاسی عراق درخواست شده که وحدت کلمه داشته باشند و همچنین به حالت دودستگی سیاسی پایان دهند تا فرصت را از گروه های تروریستی که در صدد گسترش تفرقه، فتنه های قبیله ای و دست اندازی به امنیت و ثبات عراق هستند، بگیرند.

لازم به ذکر است در پی وقوع انفجاری خودرو بمبگذاری شده در یکی از ورودی های شهر کاظمین عراق ، ۱۶ نفر شهید و ۳۷ تَن دیگر زخمی شدند.

همچنین بر اثر وقوع این انفجار در شهرک صدر بغداد ۶۴ نفر کشته و ۸۷ تَن دیگر به شدت زخمی شدند. داعش مسئولیت این حمله را برعهده گرفت.

به دنبال وقوع یک انفجار تروریستی در خیابان الربیع در غرب بغداد ۷ نفر کشته شدند و ۲۰ نفر دیگر نیز زخمی شدند.

به علاوه بر اثر وقوع یک حمله تروریستی در کوی دانشگاه در بغداد ۶ نفر کشته و ۱۹ نفر دیگر نیز زخمی شدند.

منبع: مهر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

اتفاقی تلخ که برای مرحوم خانم آسیه پناهی افتاد بار دیگر ذهن‌ها را متوجه این موضوع کرد که باید برای محرومان و مستضعفان جامعه که قدرت خرید مسکن ندارند و به کپرنشینی و حاشیه‌نشینی روی آورده‌اند، فکری اساسی کرد.

آرزوهای ناکام مارتین لوتر کینگ

آرزوهای ناکام مارتین لوتر کینگ

ریشه حوادث و اعتراضاتی که این روزها در شهر مینیاپولیس در حال وقوع است به خشونت علیه یک جوان سیاهپوست آمریکایی برمی‌گردد. اما علت اعتراض و واکنش بسیار گسترده سیاهپوستان به این ماجرا این است که بارها در آمریکا، حوادثی از این قبیل اتفاق افتاده و این اولین بار نیست.

سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

یک کارشناس اقتصادی در یادداشتی در جام جم آنلاین نوشت: دولت آقای روحانی از لحاظ تفکر دو دولت کاملا متفاوت بودند ولی ما در حوزه اقتصاد شاهد سیاست هایی کاملا یکسان با آثار مشابه بودیم.

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

محمدعلی خطیبی، نماینده پیشین ایران در اوپک در یادداشتی برای جام جم آنلاین درباره نفتکش های سوخت‌رسان ایران در حال ورود به آب‌های ونزوئلا، نوشت: در صورت مزاحمت برای نفتکش های ایران، هم در خلیج فارس هم در خارج از این حوزه توان پاسخگویی وجود دارد.

گفتگو

بیشتر
حمله به رکورد ۵۰‍۱

مجتبی ملکی، قهرمان پاورلیفتینگ جهان در گفت‌وگو با جام‌جم از هدف بزرگ بعدی‌اش گفت

حمله به رکورد ۵۰‍۱

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر