jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۰۳۸۵۲ ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

در حالی ‌که مجلس سنای برزیل خود را برای رسیدگی به طرح استیضاح رئیس‌جمهور آماده می‌کند، روسف در آخرین لحظات نیز تلاش داشت این جریان را متوقف کند.

به گزارش منابع خبری، دیلما روسف، رئیس‌جمهور برزیل دیروز از دادگاه عالی خواست روند رای‌گیری در سنا را که هدفش آغاز روند استیضاح و عزل وی از قدرت است، متوقف کند.

وی همچنین بار دیگر با رد این استیضاح در جمع هواداران خود گفت: تاریخ نشان خواهد داد که من بیشتر از آن‌که یک زن باشم، یک برزیلی و یک جنگجو هستم. بارها پیش از این و این بار نیز از من خواسته شده است تا از مقام خود کناره‌گیری کنم، اما چنین چیزی به ذهن من خطور نکرده و نمی‌کند.

در همین حال، ادواردو کاردوسو دادستان کل برزیل با سیاسی خواندن طرح استیضاح روسف، از دیوان عالی این کشور خواست این اقدام را به تعلیق درآورد.

کاردوسو مطرح شدن استیضاح رئیس‌جمهور کنونی را از همان ابتدا فاقد وجهه قانونی و با انگیزه‌های سیاسی دانست و ادواردو کونچا رئیس سابق مجلس برزیل را متهم به این توطئه کرد.

دادستان کل برزیل در جمع خبرنگاران گفت: کونچا پیشتر دیلما روسف را تهدید کرده بود چنانچه حزب حاکم از وی در کمیته سابق مجلس حمایت نکند، طرح استیضاح وی را به جریان خواهد انداخت، وی بلافاصله پس از آن‌که حزب حاکم طی اعلامیه‌ای از وی حمایت نکرد، روند طرح استیضاح روسف را به جریان انداخت.

در بحبوحه این تنش‌های سیاسی، حامیان روسف در سائوپائولو و سایر شهرها به خیابان‌ها آمدند و اعتراض خود را به استیضاح احتمالی وی ابراز کردند.

هواداران روسف که به تلاش برای استیضاح وی اعتراض دارند، با آتش زدن لاستیک موانعی در جاده‌های سراسر این کشور ایجاد کرده‌اند و پلیس نیز برای سرکوب اعتراضات خشونت‌آمیز احتمالی موانعی را در اطراف کنگره گذاشته است.

این اعتراضات باعت اختلال گسترده در رفت‌وآمدها شده است. معترضان جاده‌های اصلی منتهی به سائوپائولو، بزرگ‌ترین شهر برزیل را بستند و باعث راه‌بندان‌های طولانی در ساعات پرتردد صبح شدند.

این اعتراضات به سایر شهرهای کوچک و بزرگ در سراسر این کشور سرایت کرده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر