jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۰۳۸۴۰ ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

ارکستر نوجوانان که هدفش پرورش و تربیت نسل جدیدی از نوازندگان است، امروز به رهبری شهرام توکلی در فرهنگسرای ارسباران به اجرای برنامه می‌پردازد.

به گزارش جام‌جم، این رهبر ارکستر درباره این اجرا گفت: در این کنسرت که در خلال پنجمین جشنواره سایت‌ها و وبلاگ‌های موسیقی برگزار می‌شود، با توجه به محدودیت زمانی برنامه چهار قطعه اجرا می‌کنیم.

شهرام توکلی درباره رپرتوار اجرایی این برنامه توضیح داد: برنامه را با قطعه مارش ایرانی اثر یوهان اشتراوس آغاز می کنیم و به‌دنبال آن، دو قطعه والس و خاطره (از سوئیت لیریک) از ساخته‌های علی اکبر قربانی را می‌نوازیم. در پایان اجرا نیز قطعه ریتموس سیگانوس را به رهبری یکی از نوازندگان ارکستر خواهیم نواخت که در بخشی از قطعه، ارکستر به صورت ایستاده و در بخشی دیگر با حرکت روی سن به نوازندگی خواهند پرداخت که با کاراکتر ارکستر نوجوانان که باید شور و هیجان را به مخاطب القا کند، همخوانی دارد.

عضو هیات موسس ارکستر نوجوانان بیان کرد: این قطعات، بخشی از رپرتوار اجرایی ارکستر است که قصد داریم در کنسرت تیر تالار رودکی طی دو شب آن را اجرا کنیم و بر این اساس، تمرینات فشرده‌ای در حال انجام است.

ارکستر نوجوانان به رهبری شهرام توکلی، 23 اردیبهشت ساعت 18 در فرهنگسرای ارسباران روی صحنه می‌رود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر