jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۰۳۷۵۷ ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

در مسابقه‌های دوومیدانی آغاز فصل که در شیراز برگزار شد، اتفاقات جالبی افتاد و تعداد قابل‌توجهی از مردان المپیکی ایران آنجا حضور داشتند، ازجمله رضا قاسمی. دونده دوهای سرعت که پیش از این در بخش مردان مسابقه‌های داخل سالن موفق شد رکورد 60 متر را که به خودش تعلق داشت، بهبود بخشد.

قاسمی همراه حسن‌ تفتیان، دونده‌های سرعت و المپیکی ایران هستند. قاسمی در مسابقه‌های جهانی سال گذشته با یوسین بولت، مایک رودریگز و دیگر بزرگان دوی سرعت جهان در یک میدان دویده است و حتی می‌توان او را در دسته بهترین‌های دنیا هم قرار داد. با این حال در المپیک کار مردان سرعتی ایران دشوار است.

پس از مسابقه‌های شیراز، رضا قاسمی در اصفهان تمرین می‌کند و منتظر روادید آلمان است. قرار است او همراه حسن تفتیان به آلمان برود، تمرین کند و مسابقه بدهد. قاسمی درباره این که چرا وقتی صحبت از المپیک می‌شود او یا ورزشکاران ایرانی درباره نتایج المپیک حرفی نمی‌زنند، می‌گوید: دونده‌های خیلی از کشورها شرایط خاصی دارند.

از مربی خصوصی و فیزیوتراپ گرفته تا ماساژور و دکتر تغذیه. ما امکانات خوبی داریم، اما باید ارتباطات خودمان را بیشتر و به‌روزتر کنیم. احسان حدادی با بهترین‌های پرتاب دیسک تمرین می‌کند و نتیجه خوبی هم می‌گیرد. باید با بزرگان این ورزش تمرین کرد و مسابقه داد.

اردوی اروپایی دونده‌های ایران می‌تواند درس‌های زیادی برای آنها داشته باشد که رضا قاسمی با تائید این نکته می‌گوید: انگیزه و شرایط تمرینی بسیار مهم است که در کنار دونده‌های خوب دنیا به آنها می‌رسیم. خیلی دوست داشتم مسابقه‌های ما هم پخش مستقیم داشت، زیرا بر انگیزه‌های بازیکنان می‌افزاید.

قاسمی درباره شرایط این روزهای خود در دوومیدانی ایران می‌گوید: اکنون در اصفهان تمرین می‌کنم و اگر روادید آلمان را بگیرم به این کشور سفر می‌کنم تا اردوها و مسابقه‌های خودم را آنجا پیگیری کنم. تا پیش از این سفر بدنسازی می‌کنم و تمرینات دوی من هم بخوبی ادامه دارد.

دونده دوهای سرعت ایران از این که در آلمان با دونده‌های مطرح دنیا می‌دود خوشحال است و می‌گوید: درس‌های زیادی کنار این دونده‌ها یاد می‌گیرم. با توجه به نزدیکی زمان این رقابت‌ها به المپیک بیشتر دونده‌ها به اروپا می‌آیند و فرصت خوبی است دویدن کنار بزرگان این رشته.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر