jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۹۰۳۷۴۹ ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۱۳:۵۹

دیوید کامرون، نخست وزیر انگلیس، در گفت و گویی با ملکه این کشور، افغانستان و نیجریه را دو کشور "به طرز شگفت‌انگیزی فاسد" توصیف کرده است.

کامرون افغانستان و نیجریه را 'به طرز شگفت‌انگیزی فاسد' توصیف کرد

کامرون این اظهارات را در جریان صحبت در مورد نشست قریب‌الوقوع سران برای مبارزه با فساد در لندن ابراز کرده است.

سفارت افغانستان در لندن با صدور بیانیه ای به پیشرفت های دولت افغانستان در مبارزه با فساد اشاره کرده و اظهارات کامرون را بی انصافی توصیف کرده است.

رئیس جمهور نیجریه که با وعده مبارزه با فساد به قدرت رسید هم گفته است که از این سخنان کامرون شگفت زده شده است.

کامرون در صحبت با ملکه الیزابت دوم گفته: "شماری از رهبران بعضی از کشورها که به طرز شگفت‌انگیزی فاسد هستند به بریتانیا خواهند آمد... نیجریه و افغانستان، احتمالا فاسدترین کشورها روی زمین هستند."

در جریان گفت و گوی کامرون و ملکه انگلیس ، جاستین ولبی، اسقف اعظم کلیسای انگلیکن هم حضور دارد و پس از اظهارات کامرون می‌گوید: "اما این رئیس جمهوری فاسد نیست. او بسیار تلاش می‌کند".

این گفت و گوها در کاخ باکینگهام انجام گرفته است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
حاج‌قاسم در حق فلسطین برادری کرد

حاج‌قاسم در حق فلسطین برادری کرد

امسال در حالی در آستانه روز قدس هستیم که تمام دنیا تحت تاثیر شرایط و اتفاقات بسیاری از جمله ویروس کرونا واقع شده و این مساله تمام دنیا را تحت‌الشعاع قرار داده‌است. در عین حال مردم فلسطین به جز کرونا با ویروس دیگری نیز درگیر هستند که همان اشغالگران صهیونیستی هستند.

هدف صهیونیسم اشغال مدینه است

هدف صهیونیسم اشغال مدینه است

صلاح زواوی، سفیر فلسطین در ایران در یادداشتی در جام جم آنلاین به مناسبت روز قدس نوشت: مطمئن هستم ما و کل مسلمانان برای مبارزه در دشتی جمع می شوند و رود بین حیفا و فلسطین پر از خون می شود حتی خاورمیانه پر از خون می شود و بعد این دولت جعلی به اتمام می رسد .

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر