jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۹۰۳۵۱۸ ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۲۱:۴۷

باراک اوباما در جریان دیدار خود از شهر هیروشیما بابت انفجار بمب اتم بر فراز این شهر توسط آمریکا عذرخواهی نخواهد کرد.

امتناع اوباما از عذرخواهی بابت فاجعه هیروشیما

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری رویترز،‌ «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا و برنده جایزه صلح نوبل در سال ۲۰۰۹ به خاطر تعهد به عدم گسترش سلاحهای هسته ای، روز بیست و هفتم ماه مه از محل انفجار نخستین بمب اتمی در ژاپن دیدن خواهد کرد.

به رغم ادعای اوباما مبنی بر عمل به تعهدات خود برای برپایی صلح و امنیت در جهانی عاری از سلاحهای هسته ای،‌ وی قرار نیست در جریان دیدار خود از هیروشیما بابت وقوع این فاجعه انسانی که به کشته شدن بیش از صد و چهل هزار تن انجامید، بطور رسمی عذرخواهی نماید.

بن رودز، معاون مشاور امنیت ملی آمریکا در این ارتباط گفت که اوباما در سفر خود به هیروشیما بر چشم انداز مشترک و روبه جلو تمرکز خواهد کرد.

شایان ذکر است که دیدار اوباما از این شهر پس از اتمام نشست «جی هفت» در منطقه ایسه- شیما ژاپن صورت می گیرد.

با ورود باراک اوباما به شهر هیروشیما،‌ وی نخستین رئیس جمهور آمریکاست که از زمان انفجار بمب هسته ای آمریکا بر فراز این شهر در سال ۱۹۴۵ از آن دیدن می کند.

منبع: مهر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
حاج‌قاسم در حق فلسطین برادری کرد

حاج‌قاسم در حق فلسطین برادری کرد

امسال در حالی در آستانه روز قدس هستیم که تمام دنیا تحت تاثیر شرایط و اتفاقات بسیاری از جمله ویروس کرونا واقع شده و این مساله تمام دنیا را تحت‌الشعاع قرار داده‌است. در عین حال مردم فلسطین به جز کرونا با ویروس دیگری نیز درگیر هستند که همان اشغالگران صهیونیستی هستند.

هدف صهیونیسم اشغال مدینه است

هدف صهیونیسم اشغال مدینه است

صلاح زواوی، سفیر فلسطین در ایران در یادداشتی در جام جم آنلاین به مناسبت روز قدس نوشت: مطمئن هستم ما و کل مسلمانان برای مبارزه در دشتی جمع می شوند و رود بین حیفا و فلسطین پر از خون می شود حتی خاورمیانه پر از خون می شود و بعد این دولت جعلی به اتمام می رسد .

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر