jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۰۳۵۱۴ ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

پدر علوم ارتباطات اجتماعی ایران، جام‌جم را روزنامه‌ای مردمی قلمداد کرد و بارزترین ویژگی این رسانه مکتوب را پرداختن به سوژه‌های محتوایی دانست.

پروفسور باقر ساروخانی در مراسم بازدید از روزنامه جام‌جم گفت: در ایران دو نوع روزنامه منتشر می‌شود، یا تخصصی به یک موضوع خاص می‌پردازند مانند روزنامه‌های ورزشی یا چندموضوع را مانند روزنامه‌های عمومی پوشش خبری می‌دهند.

وی افزود: روزنامه جام‌جم با توجه به محتوای آن در جرگه مطبوعات عام قرار دارد و به واسطه پوشش کشوری، توانسته است جزو سه روزنامه پرفروش، پرمخاطب و پرتیراژ کشور باشد.

این استاد دانشگاه تصریح کرد: برخلاف یکی از روزنامه‌های پرتیراژ که فروش آن بر پایه میزان تبلیغات و آگهی‌های بازرگانی و آن هم بیشتر در پایتخت است، روزنامه جام‌جم با پرداختن به موضوعات ملی و داشتن چندین چاپخانه همزمان در استان‌های مختلف توانسته است مخاطبان بسیاری را در سراسر کشور داشته باشد.

پدر علوم ارتباطات اجتماعی ایران به عنوان راهکاری برای موفقیت بیشتر روزنامه گفت: جام‌جم باید اتاق فکر خود را تقویت کند، چرا که رقابت بین رسانه‌های مکتوب با توسعه شبکه‌های مجازی، بسیار جدی‌تر شده است. آینده پژوهی باید یکی از مباحث همیشگی اتاق فکر جام‌جم باشد. نیازسنجی ذائقه مخاطب آن هم به‌صورت روزانه یکی از مولفه‌های مهم آینده‌پژوهی رسانه‌های امروز است. جام‌جم باید محتوای مکتوب خود را مماس با نیاز روز مخاطب ایرانی تنظیم و تحریر کند.

ساروخانی افزود: مدیران روزنامه‌های عمومی باید توجه داشته باشند اگر نیاز مردم در روزنامه منعکس و دیده شود، بالطبع روزنامه هم توسط مردم دیده خواهد شد. مردم باید روزنامه را از خود ببینند. اگر این حس در عموم نسبت به یک نشریه ایجاد شود، آن نشریه هیچ گاه در پیشخوان روزنامه‌فروشی‌ها خاک نخواهد خورد.

در این بازدید تندیس ویژه روزنامه جام‌جم به پاس پنج دهه تدریس، تحقیق و پژوهش علمی و دانشگاهی از سوی دکتر مراد عنادی، رئیس موسسه و مدیرمسئول جام‌جم به پروفسور باقر ساروخانی اهدا شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

اتفاقی تلخ که برای مرحوم خانم آسیه پناهی افتاد بار دیگر ذهن‌ها را متوجه این موضوع کرد که باید برای محرومان و مستضعفان جامعه که قدرت خرید مسکن ندارند و به کپرنشینی و حاشیه‌نشینی روی آورده‌اند، فکری اساسی کرد.

آرزوهای ناکام مارتین لوتر کینگ

آرزوهای ناکام مارتین لوتر کینگ

ریشه حوادث و اعتراضاتی که این روزها در شهر مینیاپولیس در حال وقوع است به خشونت علیه یک جوان سیاهپوست آمریکایی برمی‌گردد. اما علت اعتراض و واکنش بسیار گسترده سیاهپوستان به این ماجرا این است که بارها در آمریکا، حوادثی از این قبیل اتفاق افتاده و این اولین بار نیست.

سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

یک کارشناس اقتصادی در یادداشتی در جام جم آنلاین نوشت: دولت آقای روحانی از لحاظ تفکر دو دولت کاملا متفاوت بودند ولی ما در حوزه اقتصاد شاهد سیاست هایی کاملا یکسان با آثار مشابه بودیم.

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

محمدعلی خطیبی، نماینده پیشین ایران در اوپک در یادداشتی برای جام جم آنلاین درباره نفتکش های سوخت‌رسان ایران در حال ورود به آب‌های ونزوئلا، نوشت: در صورت مزاحمت برای نفتکش های ایران، هم در خلیج فارس هم در خارج از این حوزه توان پاسخگویی وجود دارد.

گفتگو

بیشتر
حمله به رکورد ۵۰‍۱

مجتبی ملکی، قهرمان پاورلیفتینگ جهان در گفت‌وگو با جام‌جم از هدف بزرگ بعدی‌اش گفت

حمله به رکورد ۵۰‍۱

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر