jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۰۳۴۵۹ ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

دو اثر جدید استاد محمود فرشچیان، نگارگر پیشکسوت و برجسته کشورمان به مناسبت هفته صنایع دستی در موزه سعدآباد رونمایی می‌شود.

به گزارش جام‌جم، محمود فرشچیان خالق آثار ارزنده‌ای در عرصه هنر نگارگری کشورمان است که آثار درخشانی را خلق کرده است.

این هنرمند قصد دارد 25 اردیبهشت دو اثر تازه‌اش را رونمایی کند. آن‌طور که خبرگزاری صداوسیما نوشته است، این دو اثر سیمرغ و محیط‌زیست نام دارد و با حضور رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در موزه سعدآباد رونمایی خواهد شد.

این هنرمند سال گذشته هم دو اثرش را با حضور وزیر امور خارجه و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در کاخ موزه سعدآباد رونمایی کرده بود.

فرشچیان بنیانگذار مکتب خود در نقاشی ایرانی و پایبند به شکل کلاسیک همراه با استفاده از تکنیک‌های جدید برای توسعه دامنه نقاشی ایرانی است. او به این شکل هنر زندگی جدیدی بخشید و آن را از رابطه همزیستی تاریخ با شعر و ادبیات تغذیه کرد، برای آن‌که استقلالی به این هنر بدهد که قبلا آن را نداشت.

نقاشی‌های قدرتمند و نوآورانه او پویا و گسترده و پر از جنب و جوش است، با تلفیقی جذاب از سنتی و مدرن، که ترکیبات سبک منحصربه‌فرد او در نقاشی است. برخی از توانایی‌های او احساس فوق‌العاده خلاقیت، نقوش محرک، خلقت فضا‌های گرد، خطوط نرم و قدرتمند و خلقت رنگ‌های مواج است.

آثار استاد فرشچیان یک ترکیب دل‌انگیز از هر دو اصالت و نوآوری است. آثار او از شعر کلاسیک، ادبیات، قرآن، کتاب مقدس مسیحیان و یهودیان و تخیل عمیق خود پرورش
یافته است.

استاد فرشچیان نقش مهمی در معرفی هنر ایران به صحنه بین‌المللی هنر ایفا کرده است. او دعوت شد تا در دانشگاه‌های متعدد و مؤسسات هنری صحبت کند. شش کتاب و مقالات متعددی در مورد آثار او منتشر شده ‌است.

عصر عاشورا، ضامن آهو، پنجمین روز آفرینش، ستایش، ایمان چهارم و شام غریبان بخشی از آثار به‌یادماندنی این هنرمند ایرانی است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

اتفاقی تلخ که برای مرحوم خانم آسیه پناهی افتاد بار دیگر ذهن‌ها را متوجه این موضوع کرد که باید برای محرومان و مستضعفان جامعه که قدرت خرید مسکن ندارند و به کپرنشینی و حاشیه‌نشینی روی آورده‌اند، فکری اساسی کرد.

آرزوهای ناکام مارتین لوتر کینگ

آرزوهای ناکام مارتین لوتر کینگ

ریشه حوادث و اعتراضاتی که این روزها در شهر مینیاپولیس در حال وقوع است به خشونت علیه یک جوان سیاهپوست آمریکایی برمی‌گردد. اما علت اعتراض و واکنش بسیار گسترده سیاهپوستان به این ماجرا این است که بارها در آمریکا، حوادثی از این قبیل اتفاق افتاده و این اولین بار نیست.

سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

یک کارشناس اقتصادی در یادداشتی در جام جم آنلاین نوشت: دولت آقای روحانی از لحاظ تفکر دو دولت کاملا متفاوت بودند ولی ما در حوزه اقتصاد شاهد سیاست هایی کاملا یکسان با آثار مشابه بودیم.

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

محمدعلی خطیبی، نماینده پیشین ایران در اوپک در یادداشتی برای جام جم آنلاین درباره نفتکش های سوخت‌رسان ایران در حال ورود به آب‌های ونزوئلا، نوشت: در صورت مزاحمت برای نفتکش های ایران، هم در خلیج فارس هم در خارج از این حوزه توان پاسخگویی وجود دارد.

گفتگو

بیشتر
حمله به رکورد ۵۰‍۱

مجتبی ملکی، قهرمان پاورلیفتینگ جهان در گفت‌وگو با جام‌جم از هدف بزرگ بعدی‌اش گفت

حمله به رکورد ۵۰‍۱

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر