jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۰۳۱۰۲ ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

پارلمان یونان پیش از نشست مهم وزرای دارایی منطقه یورو، مجموعه‌ای از اصلاحات مالیاتی و مزایای بازنشستگی را تصویب کرده است.

کشور بدهی‌زده یونان می‌تواند با این اقدام، شرایط لازم را برای دریافت کمک‌های بین‌المللی بیشتر و دستیابی به یک قسط پنج میلیارد دلاری فراهم کند. الکسیس سیپراس، نخست‌وزیر یونان می‌گوید هدف از این لایحه ایجاد یک نظام «با‌ثبات» است که عدالت اجتماعی «هسته اساسی» آن خواهد بود.

براساس این طرح، حقوق افراد بازنشسته کاهش و مالیات تامین اجتماعی و مالیات طبقه متوسط و پردرآمدِ یونان افزایش خواهد یافت. با وجود این اصلاحات مخالفان بسیاری داشته است و اتحادیه‌های صنفی می‌گویند یونان نمی‌تواند دور جدید تدابیر ریاضتی را تحمل کند./‌ پرس‌تی‌وی

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر