jamejamonline
سیاسی دولت کد خبر: ۹۰۲۹۶۷ ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۱۲:۴۶

معاون امور حقوقی و بین‌المللی وزارت امور خارجه گفت: پیگیری های حقوقی پرونده مصادره 2 میلیارد دلاری دارایی‌ های ایران توسط آمریکا، از سوی دولت در حال انجام است؛ کارگروه تعیین شده و بررسی‌ها نیز انجام گرفته که نتایج آن به ملت ایران اعلام می‌شود.

نتایج پیگیری‌های مصادره اموال ایران توسط آمریکا اعلام می‌شود

به گزارش جام جم آنلاین ، سید عباس عراقچی در حاشیه سمینار ایران و ژاپن با موضوع «زنان، صلح و توسعه پایدار» که صبح امروز (دوشنبه) در محل دفتر مطالعات سیاسی و بین‌المللی وزارت خارجه برگزار شد، با حضور در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درخصوص پیگیری‌های حقوقی پرونده مصادره 2 میلیارد دلاری دارایی‌های ایران توسط آمریکا، گفت: این کار از سوی دولت در حال انجام است؛ کارگروه تعیین شده و بررسی‌ها نیز انجام گرفته که نتایج آن را به ملت ایران اعلام خواهند کرد.

عراقچی در این باره که آیا تاکنون این اقدامات نتیجه نیز داده یا خیر، افزود: آقای وزیر امور خارجه جزو این کارگروه هستند ولی من در این باره اطلاعی ندارم.

معاون وزیر خارجه در پاسخ به سوالی درخصوص بازگشایی سفارت کانادا نیز گفت: پیگیری این موضوع در حوزه کاری آقای تخت‌روانچی است.

وی در پایان در پاسخ به سوالی درباره عملکرد کارگروه لغو تحریم‌ها تصریح کرد: وزیر اقتصاد مسئولیت این کارگروه را برعهده دارد و تا جایی که می‌دانم جلسات آن نیز در حال برگزاری است.

منبع: فارس

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تعامل کارساز قوا

تعامل کارساز قوا

قوه مجریه، قضاییه و مقننه، سه بازوی کارآمدی نظام در پاسخگویی به مطالبات حقیقی مردم و اجرای سیاست‌های ابلاغی از سوی رهبر انقلاب‌ هستند و همگرایی سه‌ قوه در اجرای این سیاست‌ها الزامی است.

نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر