jamejamclick
کلیک ابزارهای هوشمند کد خبر: ۹۰۲۹۱۶ ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۸:۰۰

گلوکوزمتر یا دستگاه تست قند خون وسیله‌ای است که برای سنجش میزان قند موجود در خون طراحی شده و برای بیماران دیابتی بسیار حیاتی است. اما دستگاه‌های تست قند خون موجود در بازار نیاز دارند که برای ارزیابی میزان قند خون، از بخش‌هایی همچون نوک انگشت،ساعد یا کف دست بیماران خون بگیرند. اما محققان به تازگی دستگاهی را طراحی کرده‌اند که می تواند بدون سوراخ کردن پوست و خون گرفتن، این فرآیند را انجام دهد.

تست قند خون بدون درد و سوزش!

به گزارش جام جم کلیک ، گروهی از محققان دانشکده مهندسی دانشگاه Cardiff، سری جدیدی از محصولات پوشیدنی را طراحی کرده اند که می توانند با استفاده از امواج مایکروویو، میزان قند خون افراد را ارزیابی کنند و به این ترتیب برای انجام این آزمایش دیگر نیازی به سوراخ کردن پوست و گرفتن خون نخواهد بود. این محصول جدید می‌تواند با استفاده از یک ماده چسبنده به پوست فرد مورد نظر متصل شده و به صورت پیوسته و غیر قابل شناسایی، سطح قند خون وی را ارزیابی کند.

امواج مورد استفاده در این دستگاه جدید به میزان امواج مورد استفاده در وسایل برقی استاندارد آشپزخانه قوی نیستند. به گفته پروفسور Adrian Porch، یکی از طراحان این دستگاه جدید، در این محصول از امواج مایکروویو استفاده شده است، اما سطوح مورد استفاده بسیار بسیار کم هستند وبه هیچ وجه به میزان امواج مورد استفاده در دستگاه‌های مخصوص آشپزی نزدیک نیستند. این امواج حتی هزار برابر کمتر از امواج تلفن‌های همراه هستند.

بر خلاف دستگاه‌های تست قند خون سنتی که پوست دست بیمار را سوراخ می‌کنند، این دستگاه جدید این فرآیند را کاملا بدون درد انجام می‌دهد. این تیم دستگاه جدید خود را روی بیش از 50 بیمار تست کرده‌اند و تست این دستگاه تا تابستان سال جاری ادامه خواهد داشت. به گفته طراحان، استقبال بیماران از این دستگاه بسیار قابل توجه بوده است، اما تا عرضه عمومی این محصول به بازار دست کم 5 سال فاصله داریم.

بسیار از مردم جهان به دیابت مبتلا هستند و تعداد بیماران دیابتی تنها در ایالات متحده 29 میلیون نفر است و به این ترتیب 9 درصد از آمریکایی‌ها دیابت دارند. میزان مبتلایان به دیابت در بریتانیا نیز 3.5 میلیون نفر است.

منبع: تک شات

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر