jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۹۰۲۵۶۱ ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۷:۴۴

فرمانده اسبق لشکر محمد رسول الله (ص) با اشاره به اینکه روسیه در سوریه در پی حفظ آتش بس است، افزود: با توجه به عملیات تروریستی اخیر و نقض آتش بس در حلب سوریه، روسیه نیز از آمریکا رو دست خورده است.

روسیه در حلب از آمریکا رو دست خورد/ اگر آتش بس نبود ارتش سوریه قدرت مقابله داشت

اسماعیل کوثری در گفت و گو با خبرنگار جام جم آنلاین ، با اشاره به عملیات تروریستی اخیر در حلب، گفت: همانطور که به صورت مستمر رهبری تاکید کرده اند به آمریکا نمی توان اعتماد کرد، آمریکا از یکطرف بحث صلح و آرامش و آتش بس را مطرح می کند اما در عمل طور دیگری رفتار می کند.

وی ادامه داد: زمانی که آمریکایی ها اعلام آتش بس کردند ارتش و نیروهای مردمی سوریه رعایت کردند اما از طرف دیگر آمریکا به گروههای معارض به خصوص جبهه النصره و برخی گروههای دیگر برای حمله مجوز می دهد این در حالی است که اگر آتش بس نبود ارتش و نیروهای سوریه قدرت لازم را دارا هستند.

نماینده مردم تهران در مجلس نهم تصریح کرد: به دلیل همین رفتارهای دو پهلو و برخورد منافق گونه نمی توان به آمریکا اعتماد کرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه روسیه در پی حفظ آتش بس است، افزود: با توجه به حوادث اخیر و نقض آتش بس گویا روسیه نیز از آمریکا رو دست خورده است.

کوثری گفت: حادثه اخیر در حلب و نقض آتش بس مانند زمان پذیرش قطعنامه از سوی امام است؛در آن مقطع نیز زمانی که امام قطعنامه پایان جنگ را پذیرفتند ارتش بعث عراق با حمایت آمریکا و منافقین حمله کردند اما مردم و نیروهای مسلح هوشیار بودند و مانع از ورود خسارت شدند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

کارآیی مدیران جوان بیشتر است

کارآیی مدیران جوان بیشتر است

 در شرایط ویژه و سخت علی‌القاعده دولت‌ها باید تحرک ویژه از خود نشان بدهند. چون در سایه تحرکات و فعالیت بیشتر و فوق‌العاده است که می‌توان بر مشکلات فائق آمد و در عرصه معضلات موجود گره‌گشایی کرد.دو عامل جلوی تحرک ویژه را می‌گیرد و اجازه نمی‌دهد مسوولان و مدیران تحرک فوق‌العاده داشته باشند.یکی از این عوامل، تعلقات است.

سناریوهای احتمالی آمریکا برای ایران

سناریوهای احتمالی آمریکا برای ایران

مقامات سیاسی آمریکا حرف از مکانیسم ماشه می‌زنند و می‌گویند تحریم تسلیحاتی ایران باید ادامه پیدا کند. این در حالی است که آمریکا رسما از برجام خارج شد و دونالد ترامپ،رئیس جمهور آمریکا دستور اجرایی در این زمینه صادر کرد و این سند در سایت کاخ سفید وجود دارد.

گفتگو بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر