Logo jame jam online for Site - SVG - Positive
اقتصادی صنعت و انرژی کد خبر: ۹۰۰۳۱۴ ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۱۹:۴۹

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در مسکن مهر گفت: پرونده مسکن مهر در سال 95 به استثناء پروژه‌های دارای معارض و پرونده‌های قضایی بسته می‌شود هرچند بازهم می‌گویم که کار ساخت آنها به پایان می‌رسد و بحث تامین خدمات آب و برق را نمی‌توان با قاطعیت سخن گفت.

پرونده مسکن مهر سال ۹۵ بسته می‌شود اما قول تحویل نمی‌دهم

به گزارش جام جم آنلاین، احمد اصغری مهرآبادی در پاسخ به این سئوال که قبول دارید تحویل واحدهای مسکن مهر با کندی معناداری همراه است،گفت: واگذاری پروژه 4500 واحدی مسکن مهر پردیس (فاز11) که مشکل خدمات زیربنایی داشت با رفع اشکالات از این هفته آغاز می‌شود چرا که سیاست کلی وزارت راه و شهرسازی این است که هیچ واحد مسکن مهری بدون تکمیل خدمات زیربنایی تحویل متقاضیان نشود.

*برنامه نهایی تکمیل مسکن مهر در سال 95 در حال بسته شدن است

وی با تاکید بر اینکه از نظر وزارت راه و شهرسازی تحویل این 4500 واحد مسکن مهر هیچ مشکلی ندارد، گفت: در حال حاضر برنامه نهایی تکمیل مسکن مهر در سال 95 در حال بسته شدن است. برنامه تکمیل حدود 15 استان به پایان رسیده و قرار شده است که مدیران راه و شهرسازی استانها با اعلام دقیق تعداد واحدهای باقیمانده و مشخص شدن مشکلات، تاریخ نهایی را برای واگذاریها اعلام کنند.

مهرآبادی ادامه داد: برنامه ما به پایان رسیدن و اتمام تمامی واحدهای مسکن مهر در سال جاری است و تا هفته گذشته در شهر جدید سهند، فولادشهر، مجلسی و بهارستان به اضافه 15 استان دیگر جلسه گذاشتیم تا در سطح کشور و در سال جاری پرونده پروژه مسکن مهر را ببندیم چون تاکید دولت و در جلسه‌ای که با معاون اول رئیس جمهور داشتیم این بود که پروژه مسکن مهر امسال به پایان برسد.

*برخی پیمانکاران پول زیاد می خواهند

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در مسکن مهر گفت: در حال حاضر برخی از پروژه‌های مسکن مهر در مراجع قضایی هستند و به دلیل تقاضای پول زیاد از سوی برخی سازنده‌ها و ندادن پول از سوی متقاضیان پرونده این واحدهای مسکونی به مراجعه قضایی ارسال شده و منتظر هستیم تا رأی نهایی صادر شود.

وی افزود: ما در نامه‌ای که امضای وزیر راه و شهرسازی در آن درج شده است از رئیس قوه قضاییه خواهش کردیم تکلیف این واحدهای مسکونی دارای مشکل را هرچه سریعتر روشن کنند و خوشبختانه رئیس قوه قضاییه هم با ارجاع این نامه به آقای محسنی اژه‌ای از ما لیست این واحدهای مسکونی دارای مشکل را خواسته‌اند.

* 49 هزار واحد مسکونی دارای مشکل داریم که برای آنها پرونده تشکیل شده است

وی در پاسخ به این سوال که چه تعداد واحد مسکونی دارای مشکل داریم که برای آن پرونده تشکیل شده است، گفت: 49 هزار واحد مسکونی دارای مشکل داریم که برای آنها پرونده تشکیل شده است که باید برای آنها رأی صادر شود.

وی افزود: این واحدهای مسکونی از اراده وزارت راه و شهرسازی خارج است و باید قاضی در دادگاه برای آنها رأی صادر کند.

*سازنده ها منتظر هیچ افزایش قیمتی در مسکن مهر نباشند

وی در پاسخ به این سوال که عمده مشکلات که باعث شده برای این واحدهای مسکونی پرونده تشکیل شود چیست؟ اظهارداشت: عمدتاً این واحدهای مسکونی که قراردادهای سه‌جانبه و تعاونی‌ها هستند به توقع بالای سازنده‌ها باز می‌گردد، پول بیشتری می‌خواهند و برای گرفتن پول بیشتر کار را تعطیل کرده‌اند هرچند به آنها گفته‌ایم که آخرین افزایش قیمت به بخشنامه سوم باز می‌گردد و دیگر منتظر هیچ افزایش قیمتی در مسکن مهر نباشند.

به گفته وی، البته برخی از این واحدهای مسکونی به دلیل داشتن معارض داشتن زمین‌ها اجازه ادامه ساخت و ساز در پروژه را نمی‌دهند.

*پرونده مسکن مهر را در سال 95 به پایان می‌رسانیم

مهرآبادی با اشاره به اینکه بارها در مجلس هم به این موضوع تاکید کرده‌ام که پرونده واحدهای مسکن مهر را در سال 95 به اتمام می‌رسانیم، گفت: چنانچه دستگاه‌های متولی خدمات رسان و بانک مرکزی همکاری لازم را داشته باشند پرونده مسکن مهر را در سال 95 به پایان می‌رسانیم.

*از وزیر نیرو خواستم که تهران در اولویت قرار گیرد

وی افزود: به عنوان مثال در جلسه‌ای که با چیت‌چیان وزیر نیرو داشتم به او اعلام کردم که تهران در اولویت قرار گیرد،هرچند سایر شهرها هم دارای اهمیت هستند اما بالاخره در سایر شهرها به لحاظ تعداد به اندازه تهران پروژه مسکن مهر نداریم.

مهرآبادی ادامه داد: به هر حال وزیر نیرو نیز این درخواست بنده را پذیرفتند قرار شد که یک جلسه دیگر هماهنگ شود تا مشکلات را بازگو کنیم تا هرچه سریعتر خدمات زیربنایی واحدهای مسکن مهر تأمین شود.

*30 هزار مسکن مهر در پردیس برای تحویل منتظر آب و برق هستند

مهرآبادی گفت: در حال حاضر در پردیس 30 هزار واحد مسکن آماده تحویل داریم که اگر آب و برق آنها تامین شود می‌توانیم واحدهای مسکونی را تحویل دهیم و تا حدودی هم از زیر فشار خارج شویم و اگر بتوانیم هر ماه دو تا سه هزار واحد را تحویل دهیم مردم از ما هم راضی خواهند بود.

وی افزود: ما از مدیران شهرهای جدید به خصوص شهر پردیس خواسته‌ای که هر دو ماه یک بار افتتاح مسکن مهر داشته باشند تا بعد از فاز 11 ، واگذاری فاز 3 و سپس فاز 8 و فاز 5 را در دستور کار خود قرار دهند.

مهرآبادی در پاسخ به این سوال که با این اظهارات شما می‌توانیم بگوییم که پرونده مسکن مهر در سال 95 بسته می‌شود گفت: پرونده مسکن مهر در سال 95 به استثناء پروژه‌های دارای معارض و واحدهای که پرونده‌های قضایی برای آنها تشکیل شده بسته می‌شود هرچند بازهم می‌گویم که کار ساخت آنها به پایان می‌رسد و بحث خدمات آب و برق را نمی‌توان با قاطعیت سخن گفت.

مهرآبادی ادامه داد: به مدیران شهرهای جدید گفته‌ایم که دو شیفت و حتی سه شیفت کار ساخت و ساز را پیگیری کنند تا کارها هرچه زودتر به پایان برسد و هر مشکلی هم هست آنها را ارائه کنند تا مشکلات برطرف شود.

*در فروردین ماه عملکرد ساخت ساز ضعیف می‌شود

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در مسکن مهر در پاسخ به این سوال که در گزارش میدانی خبرنگار فارس در هفته گذشته به وضوح می‌شد دید که هیچ جنب و جوشی برای ساخت و ساز وجود نداشت و کارها تعطیل بود، گفت: در سال‌های گذشته هم روال کار این طور بود که در فروردین ماه عملکرد ساخت ساز ضعیف می‌شود و کارگران یا سرکار نمی‌آیند و یا در مرخصی هستند.

به گفته وی، عمدتاً این منحنی در اردیبهشت ماه رو به بالا خواهد بود.

*قیمت مسکن مهر دیگر افزایش نمی یابد

مهرآبادی در پاسخ به این سوال که آیا قیمت مسکن مهر در شهر پردیس باز هم افزایش خواهد یافت، گفت: در حال حاضر قیمتی که در شهر پردیس داده شده است 39 میلیون و 500 هزار تومان است و بازهم تاکید می‌کنم که یک ریال از این قیمت بالاتر پذیرفته نخواهد شد و هرچه قیمت ساخت بالاتر بروند خود سازنده‌ها باید تأمین کنند.

به گفته وی، به عنوان مثال هزینه آماده‌سازی را از مردم نگرفته‌ایم و جلوی این کار را گرفتیم.

*دستور موقت دیوان عدالت برای مدیران شهر جدید پردیس را به اطلاع آخوندی می رسانم

وی در پاسخ به این سوال که یک دستور موقت از سوی دیوان عدالت اداری برای مدیرعامل شهر جدید پردیس ابلاغ شده است که حق برداشت از حساب متقاضیان را ندارند، گفت: من از این دستور موقت اطلاعی ندارم و در جلسه‌ای که امروز (شنبه) با مدیران شهر جدید پردیس خواهم داشت از آنها سئوال خواهم کرد. این مطلب را هم برای اولین بار از شما می‌شنوم و قطعاً آن را با وزیر راه و شهرسازی در میان خواهم گذاشت.

منبع: فارس

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ورود بورسی پرابهام

ورود بورسی پرابهام

با گسترش بازار سرمایه و رکوردزنی شاخص بورس در ماه‌های اخیر، بسیاری از شرکت‌ها متقاضی حضور در بورس و عرضه عمومی سهام خود در بازار سرمایه هستند.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر