jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۹۰۰۰۸۸   ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

رئیس پژوهشکده خون سرطان و سلول‌های بنیادی خون‌ساز ایران گفت: در ایران سالانه 6000 نفر تحت عمل پیوند مغز استخوان در کشور قرار می‌گیرند.

به گزارش ایسنا، اردشیر قوام‌زاده افزود: از سال 62 که فوق‌تخصص رشته سرطان خون در بالغان از سوی وزارت بهداشت تائیدیه گرفته است، تاکنون 275 نفر پزشک فوق‌تخصص در این زمینه تربیت شده‌اند و هم‌اکنون در استان‌ها حداقل یک متخصص این رشته وجود دارد. وی عنوان کرد: بیشتر پیوندهای مغز استخوان، از ط ریق پیوند سلول‌ها از خون افراد دهنده سلول که اغلب خویشاوندان نزدیک بیماران هستند، انجام می‌شود که این آمار مشابه مراکز پیوند مغز استخوان در کشورهای پیشرفته است.

به گفته این مقام مسئول، پیوند سلول‌های بنیادی خون‌ساز، بهترین روش درمانی در سرطان‌های خون، بیماری‌های خونی مانند تالاسمی ماژور، بیماری‌های متابولیک، بیماری‌های دستگاه ایمنی، سیروز کبدی، توده‌های سرطانی مانند سرطان سینه، ریه، کبد و حتی بیماری‌های روماتیسمی است

وی تصریح کرد: میزان موفقیت درمان بیماری‌های نیازمند به پیوند در پژوهشکده خون و سرطان دانشگاه علوم‌پزشکی تهران، حدود 67 درصد است که از جمله بالاترین آمارهای دنیا در این حوزه به حساب می‌آید.

قوام‌زاده یادآور شد: در همه پژوهشکده‌ها و مراکز علمی پیشرفته جهان در رابطه با پیوند سلول‌های بنیادی نمی‌توان روش درمانی را یافت که در ایران از آن استفاده نشود و ما توانسته‌ایم به این میزان از توانمندی دست یابیم که در زمینه پیوند سلول‌های بنیادی در بین کشورهای پیشرفته جهان مطرح شویم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شرط اول رفع تحریم‌ها

شرط اول رفع تحریم‌ها

درباره برجام و چگونگی مواجهه با آن راهکارهای مختلفی در نظر گرفته شده اما نکته اصلی این است که مجلس شورای اسلامی قانونی را تحت عنوان اقدام راهبردی برای رفع تحریم‌ها به تصویب رساند و از سوی شورای نگهبان هم مورد تایید قرار گرفته است و نوع مواجهه ما با برجام باید دقیقا منطبق با مفاد قانون تصویب شده از سوی مجلس باشد.

کف مطالبات ایران

کف مطالبات ایران

آمریکا برای بازگشت به برجام باید تمام تحریم‌ها علیه ایران را لغو کند چرا که بدون لغو تحریم‌ها بازگشت معنایی ندارد، همان‌طور که رهبری تاکید داشتند ابتدا همه تحریم‌ها لغو شده و پس از آن باید خواستار بازگشت به برجام باشند.

خود را شیفته مذاکره نشان ندهیم

خود را شیفته مذاکره نشان ندهیم

تجربه گذشته نشان داده هرگاه جمهوری‌ اسلامی ایران در مقابل آمریکا دچار ضعف و تردید شده آنها به بدترین شکل علیه ایران رفتار کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر